wibako

Brak wspomagania po rozgrzaniu

Brak wspomagania po rozgrzaniu

Postprzez Filip04 » 26 Mar 2012 22:44

Marka i model maszyny: Zeppelin zm 13b
Rok produkcji: 1992

Witam, mam problem z zeppelinem mianowicie po zapaleniu jak jest zimna wszystko działa tak jak powinno, w miarę rozgrzewania się słychać co jakiś czas syczenie gdzieś spod podłogi, a jak się już rozgrzeje to syczy już cały czas i wspomaganie działa tylko przy wyższych obrotach po ruszeniu kierownica lub przyciskami od skarpówki syczenie na moment ustaje, na wolnych obrotach nie syczy w ogóle ale i nie działa wspomaganie, po rozgrzaniu słabnie także podnoszenie ramienia. Co może być tego przyczyna i czy mogę to w jakiś sposób sam zdiagnozować, jeżeli nie to dajcie namiary na jakiegoś w miarę dobrego i nie zdzierającego za mocno z kasy mechanika. Jestem z okolic Białobrzeg radomskich.

Filip04
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 29 Lis 2011 19:06

Maszyna: ZEPPELIN ZM 13 92r


Reklama

simmet

Brak wspomagania po rozgrzaniu

Postprzez mechanior » 27 Mar 2012 00:27

zawór hamulca
olej z pompy dodatkowej płynie najpierw do zaworu hamulca roboczego a potem z niego na orbitrol, masz pewnie przeciek w tym zaworze, prawidłowo powinieneś słyszeć co kilkadziesiąt sekund głośne syknięcie jako odgłos doładowania obwodu hamulca, może być też słyszane po każdym użyciu hamulca, przydało by się pomierzyć ciśnienia
speca od Zepka z twojej okolicy nie znam ale firma JCC-Serwis z Radomia naprawia maszyny budowlane, spróbuj u Łukasza
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Brak wspomagania po rozgrzaniu

Postprzez Filip04 » 27 Mar 2012 21:28

Dzięki za odpowiedź, a czy ten zawór może też mieć coś wspólnego z tym podnoszeniem?

Filip04
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 29 Lis 2011 19:06

Maszyna: ZEPPELIN ZM 13 92r


Brak wspomagania po rozgrzaniu

Postprzez mechanior » 27 Mar 2012 21:54

raczej nie

syczenie ustaje po wciśnięciu przycisków skarpówki bo w Zepku jest ona zasilana z pompy hamulca i skrętu...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Brak wspomagania po rozgrzaniu

Postprzez Netan » 31 Mar 2012 11:01

panowie mam taki sam problem i chciałbym się dowiedzieć gdzie jest ten zawór bo nie mam czasu na szukanie a gdy znajdzie się chwila wolnego czasu to chciałbym od razu zabrać się do naprawy a nie do szukania :? najlepiej jakby ktoś podesłał zdj. bd bardzo wdzięczny .

Netan
Fizol

Maszyna: Zeppelin zm 13 b , Jcb 3CX


Brak wspomagania po rozgrzaniu

Postprzez mechanior » 31 Mar 2012 20:44

nie mam czasu... taka argumentacja do mnie nie trafia - co robisz skoro nie masz czasu? pracujesz? więc zarabiasz pieniądze, no to jak nie masz czasu to wezwij serwis
bo jak mówią CZAS TO PIENIĄDZ, a tutaj pomagamy za darmo BO MAMY CZAS...

zawór powinien być pod podłogą kabiny
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Brak wspomagania po rozgrzaniu

Postprzez Netan » 31 Mar 2012 23:46

wybacz nie mogę być w 2 miejscach na raz, jeżeli maszyna stoi to nie zarabia i chyba po to napisałem tutaj, aby znaleźć pomoc? odp "zawór powinien być pod podłogą kabiny" ta odp w zupełności wystarczyłaby... dziękuję.

Netan
Fizol

Maszyna: Zeppelin zm 13 b , Jcb 3CX


Brak wspomagania po rozgrzaniu

Postprzez mechanior » 01 Kwi 2012 00:37

wystarczyło by pytanie
Netan napisał(a):panowie mam taki sam problem i chciałbym się dowiedzieć gdzie jest ten zawór

bez tego paplania o braku czasu itp - nie ja zacząłem więc nie miej pretensji

ja jestem w 2 miejscach na raz, nie narzekam, mało z tego że zarabiam na utrzymanie swoje, rodziny to jeszcze mam ochotę pomagać takim osobom jak ty które mało tego że są lamerami to jeszcze komentują pomocne informacje
skoro czerpiesz wymierne korzyści z tej pomocy bo nie tracisz czasu i nie wydajesz pieniędzy na serwis to po prostu zamknij się i korzystaj
pomagając tobie tracę kasę prawda? jak ktoś ci coś daje za darmo to chyba warto to docenić
jak ci się nie podoba to łaskawie obraź się i nie czytaj dalej tego forum...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Brak wspomagania po rozgrzaniu

Postprzez Netan » 01 Kwi 2012 14:43

Tak czytam ostatnio na forum i zauważyłem że nie tylko mnie "Pan Mechanior" czepia się o najmniejsze szczegóły, ja spokojnie poprosiłem o pomoc, otrzymałem ją i grzecznie podziękowałem, ale nie rozumiem po co cała nie potrzebna reszta... :woot: może nie posiadam takiej wiedzy jak Ty, ale nie czepiam się wszystkich użytkowników forum. Jeśli bym wiedział że będzie z tego takie "wielkie HALO" to bym nie pisał... . To forum jest chyba od darmowych porad... mam problem więc pytam, czekam na odpowiedź, jeżeli otrzymuje to dziękuje i tyle proste. Jeżeli Cie tak bardzo denerwuje pomaganie innym to nie wchodź na to forum..., bo chyba robisz to, ponieważ jesteś mądrzejszy, bardziej doświadczony w pewnych sprawach i szanuje takich ludzi, no ale jeżeli pomogłeś to bd zadowolony ze Swojej wiedzy i pomyśl że chyba nie wszyscy mają takie życie, doświadczenie jak Ty. Daje pochwałę i koniec tej rozmowy bo za chwilę wyniknie kłótnia.

Netan
Fizol

Maszyna: Zeppelin zm 13 b , Jcb 3CX


Brak wspomagania po rozgrzaniu

Postprzez mechanior » 01 Kwi 2012 17:31

drażni mnie stwierdzenie "pomóżcie bo nie mam czasu" jakby to miało usprawiedliwiać że prosisz o pomoc
brzmi to troszkę protekcjonalnie...

czepiam się i owszem bo niektórzy wpadają tu i błagają albo co gorsza żądają pomocy, stawiając jeszcze warunki typu: "tylko konkretne odpowiedzi" jakby to było naszym obowiązkiem
a tak wcale nie jest, więc proszę bez głupich usprawiedliwień, pomagam bo mam na to ochotę, nie działają na mnie takie teksty a jak widać nawet odwrotnie, powodują że zaczynam analizować dlaczego ktoś tak pisze co niewątpliwe powoduje kłótnię
olej to... :mrgreen:
wyjaśniliśmy to sobie więc uważam sprawę za niebyłą
wracaj do naprawiania maszyny...

w zaworze są czujniki i regulator ciśnienia hamowania (taki z śrubą regulacyjną i kontrą), wyjmij regulator i wyczyść, nie reguluj na pałę. ewentualnie dokręć ok 1/8 obrotu ale jeśli nie będzie zmian to wrócić do starych ustawień...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Brak wspomagania po rozgrzaniu

Postprzez Netan » 01 Kwi 2012 17:47

:faja: no ale serio ja muszę ciągle zapier.... bo nie mam pracowników :? sam jestem szefem/kierowcą/operatorem/mechanikiem , czasami ciężko wszystko ogarnąć a jak zacznę pół dnia szukać tego zaworu to wraz z czasem ucieknie kasa a wiadomo jak teraz ciężko o większe pieniądze w tym zje... kraju :? dzięki za wszelką pomoc jak pogoda się poprawi to przepatrzę ten zawór :wink:

Netan
Fizol

Maszyna: Zeppelin zm 13 b , Jcb 3CX


Brak wspomagania po rozgrzaniu

Postprzez mechanior » 01 Kwi 2012 20:50

nie czuj się osamotniony, ja też zapierd.lam, czasem po 20h na dobę, może dlatego tak reaguję... przemęczenie wiosenne :mrgreen:

skąd jesteś? może ktoś ci pomoże z okolicy?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Brak wspomagania po rozgrzaniu

Postprzez Filip04 » 30 Maj 2012 21:11

mechanior napisał(a):zawór hamulca
olej z pompy dodatkowej płynie najpierw do zaworu hamulca roboczego a potem z niego na orbitrol, masz pewnie przeciek w tym zaworze, prawidłowo powinieneś słyszeć co kilkadziesiąt sekund głośne syknięcie jako odgłos doładowania obwodu hamulca, może być też słyszane po każdym użyciu hamulca, przydało by się pomierzyć ciśnienia
speca od Zepka z twojej okolicy nie znam ale firma JCC-Serwis z Radomia naprawia maszyny budowlane, spróbuj u Łukasza


Witam czy to jest zawór hamulca?? Mam możliwość przełożenia z innej maszyny i nie chce na "pałe" wszystkiego przekładać.

http://s1.zmniejszacz.pl/106/p1050406__851817.jpg

Filip04
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 29 Lis 2011 19:06

Maszyna: ZEPPELIN ZM 13 92r


Brak wspomagania po rozgrzaniu

Postprzez mechanior » 30 Maj 2012 21:58

to jest zawór hamulca
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej