wibako

Brak wspomagania ZM 13B

Brak wspomagania ZM 13B

Postprzez PIOTR777 » 30 Kwi 2012 19:43

Marka i model maszyny: zeppelin zm 13b
Rok produkcji: 1993

witam potrzebuje koledzy waszej pomocy
chodzi o wspomaganie w mojej kopaczce problem tego typu ze gdy maszyna się zagrzeje ginie wspomaganie i oczywiście cały czas syczy pod kabiną trzeba wtedy dać gazu na pół obrotu i wraca
wiem ze ten temat był już na forum ale wykonałem wasze wskażówki a mianowicie podkręciłem ten zawór pod kabiną o pół obrotu i nic nie pomogło olej w silniku nie przybywa to raczej wyklucza pompkę sterowniczą i moje pytanie czy może być coś walnięte w tej kostce pod kabiną innego a drugie pytanie czy jest możliwość że przez pompkę sterowniczą tak sie dzieje mimo tego że nie przybywa oleju w silniku
proszę o jakąś pomoc
Ostatnio edytowany przez rudesmen, 01 Maj 2012 11:58, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Poprawiony tytuł!

PIOTR777
Pomocnik operatora

  • Posty: 85
  • Rejestracja: 05 Gru 2011 19:38

Maszyna: zeppelin zm13b


Reklama

simmet

Brak wspomagania ZM 13B

Postprzez keating » 01 Maj 2012 12:38

jeżeli na wysokich obrotach jest możliwe skręcanie kołami, a na wolnych obrotach przy rozgrzanym oleju jest to niemożliwe to jest to najprawdopodobniej kwestia pompy hydraulicznej. to, że do silnika nie dostaje się olej hydrauliczny jeszcze o niczym nie świadczy. olej przedostaje się do silnika jeżeli nie trzyma uszczelnienie wałka w pompie zębatej. u Ciebie najprawdopodobniej jest bardzo duży przeciek wewnętrzny w tej pompie i stąd brak ciśnienia w układzie skrętu kół. powinien u Ciebie występować jeszcze problem z hamulcami.
oczywiście zakładam, ponieważ nie piszesz o tym, że jest problem tylko ze skrętem, pozostałe funkcje działają normalnie, a olej hydrauliczny jest w normie.
tak na marginesie to nie bardzo rozumiem stwierdzenia "brak wspomagania". w samochodach jest przekładnia mechaniczna i tam jest co wspomagać. w koparce typu Zeppelin jest po prostu układ hydrauliczny realizujący skręt w maszynie za pomocą siłownika/siłowników. nie bardzo jest tam co wspomagać.
KRM MACHINES Sp. z o.o.
www.krm-machines.pl

Serwis maszyn budowlanych |
Naprawa i remonty hydrauliki siłowej | Silników spalinowych | Instalacji elektrycznej | Układów elektronicznych w maszynach.

Awatar użytkownika
keating
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 02:37
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 2

Brak wspomagania ZM 13B

Postprzez Atl » 01 Maj 2012 20:30

Orbitrol się kończy zapewne. Stąd ten syk.
Serwis Atlas, Terex . Naprawa koparek serii 04,TC, 05, ZW.
Remonty, regeneracja pomp, silników, rozdzielaczy i elektroniki. Kontrola stanu maszyn przed zakupem
Tel +48 796222990, 782040918
Po godzinach:
www.hilevel.pl
www.9mm.com.pl

Atl
Fachoperator

  • Posty: 3909
  • Rejestracja: 13 Lis 2008 17:04
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 161

Re: Brak wspomagania ZM 13B

Postprzez PIOTR777 » 01 Maj 2012 20:37

kolego jest jeszcze problem z łyżką hydrauliczną bardzo wolno idzie na boki

PIOTR777
Pomocnik operatora

  • Posty: 85
  • Rejestracja: 05 Gru 2011 19:38

Maszyna: zeppelin zm13b


Brak wspomagania ZM 13B

Postprzez mechanior » 01 Maj 2012 23:34

w tych maszynach oryginalna instalacja skarpówki jest zasilana z pompy układu kierowniczego
jeśli problemy masz jednocześnie z tymi dwoma układami to wniosek jest jeden... pompa...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Brak wspomagania ZM 13B

Postprzez PIOTR777 » 03 Maj 2012 04:36

kolego ta sterownicza i jeszcze jedno jak tak to da się ją zregenerować

PIOTR777
Pomocnik operatora

  • Posty: 85
  • Rejestracja: 05 Gru 2011 19:38

Maszyna: zeppelin zm13b


Brak wspomagania ZM 13B

Postprzez mechanior » 03 Maj 2012 09:36

pompy zębatej się NIE REGENERUJE tylko wymienia obudowy i zębatki, co to za regeneracja? poza tym kosztuje to tyle co nowa pompa, a do niektórych NIE MA zestawów naprawczych w handlu
natomiast jeśli ktoś oferuje prawdziwą regenerację obudowy i zębatek to ja bym uciekał... jak sobie wyobrażasz "regenerację" zębatki? a wytartej, popękanej aluminiowej obudowy?
niektóre rzeczy są tak skonstruowane że taka naprawa nie działa (długo)...
jeśli kolego PIOTR777 robiłeś coś takiego sam to opowiedz jak to się odbyło?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Brak wspomagania ZM 13B

Postprzez PIOTR777 » 03 Maj 2012 12:52

kolego ja jedynie w tej pompce sterowniczej wymieniłem 2 simeringi od uszczelnienia i to dawno ale pytam o regeneracje bo gdzieś wyczytałem ze robią coś takiego pod warszawą za 800 pln
jeszcze jedno kupiuć nową czy używkę

PIOTR777
Pomocnik operatora

  • Posty: 85
  • Rejestracja: 05 Gru 2011 19:38

Maszyna: zeppelin zm13b


Brak wspomagania ZM 13B

Postprzez keating » 03 Maj 2012 12:59

dokładnie tak, jak pisze kolega Mechanior. tą pompę da się łatwo zdemontować, rozebrać i ocenić ewntualne uszkodzenia. w przypadku dużej ilości rys - wymiana.

co można regenerować w pompie zębatej ? chyba tylko wymienić simmering na wałku. bo nawet uszczelnienia wewnętrzne nie są standardowe nie bardzo jest jak je dorobić. pompy zębate są zbyt tanie, by regeneracja była opłacalna.

w całej mojej historii tylko raz "regenerowałem" pompę zębatą, w Bobcacie 4214 z 2005 roku pękła śruba główna mocująca korpus i wywalało olej na boki. wypłukało uszczelnienia. w środku pompa wyglądała super, więc wymieniliśmy uszczelnienia, śruby i poskładaliśmy. ja jednak nie nazwałbym tego regeneracją.
KRM MACHINES Sp. z o.o.
www.krm-machines.pl

Serwis maszyn budowlanych |
Naprawa i remonty hydrauliki siłowej | Silników spalinowych | Instalacji elektrycznej | Układów elektronicznych w maszynach.

Awatar użytkownika
keating
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 02:37
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 2

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej