wibako

podłączenie szybkozłącza hydraulicznego Zeppelin ZM13C

podłączenie szybkozłącza hydraulicznego Zeppelin ZM13C

Postprzez pawlez79 » 29 Kwi 2013 20:39

3.jpg
2.jpg
1.jpg
[/img]Marka i model maszyny: Zeppelin ZM13C
Rok produkcji: 1995

mam takie pytanie. pisane było kiedyś na forum o podlanczaniu skarpówki do gniazd na ramieniu. podłącza się ją do tych najcieńszych przewodów? ja na ramieniu mam 4 grube 2 średnie i 2 cieńkie złącza.
i opisze teraz mój problem.
załóżyłem do mojego zeppelina 13C szybkozłącze hydrauliczne firmy verhaut i podłączyłem je do tych 2 cienkich przewodów . pewnie sterowanie bedzie tymi przyciskami w dzojach ale niestety brak reakcji.
na zgaszonej maszynie słychać ze cewki załanczają sie po naciśnięciu przycisków w dzojach . może ktoś się orientuje w temacie. może jeszcze coś trzeba przełączyć.


i mam jeszcze jeden problem. po remoncie siłowników zaczęłami świecić lampka sygnalizująca przeciążenia układu hydraulicznego i ta taka jak hamulec z ( ! ) w środku . Pozdrawiam

pawlez79
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 27 Mar 2013 09:55

Maszyna: case 580, zeppelin ZM 13C


Reklama

simmet

podłączenie szybkozłącza hydraulicznego Zeppelin ZM13C

Postprzez RedDragon » 02 Maj 2013 11:32

U mnie w ZM 13 C podłączona jest skarpówka do tych dwoch najcienszych przewodów.
Image

RedDragon
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 20 Lut 2012 13:42
  • Miejscowość: Kielce

Maszyna: CAT 428c
Zeppelin ZM 13C


Re: podłączenie szybkozłącza hydraulicznego Zeppelin ZM13C

Postprzez dawidk » 03 Maj 2013 19:52

Ale chodzi o to że na przewodach nie pojawia się ciśnienie oleju?? Kolega ma pod te wyjścia obrót chwytaka do węgla podłączony i działa na przyciski na dżojstiku.:-) Coś mało bezpieczne będzie te szybkozłącze, możesz w każdej chwili wcisnąć przycisk i spuścić komuś np. łyżkę na głowę :-) Nie wiem czy w szybkozłączu nie powinno być cały czas ciśnienie robocze, ale jeśli nie to powinno działać, jeśli tylko instalacja jest sprawna. :-)

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


podłączenie szybkozłącza hydraulicznego Zeppelin ZM13C

Postprzez pawlez79 » 04 Maj 2013 21:26

juz działa szybkozłącze. niestety muszę robić pompę która zasila skręt kół, hamulec jazdy i właśnie te cienkie przewody. okazało się że za małę ciśnienie jest. a co do tego że łyzka moze mi odpaść to są założone zawory które zamykają szybkozłącze.

pawlez79
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 27 Mar 2013 09:55

Maszyna: case 580, zeppelin ZM 13C


podłączenie szybkozłącza hydraulicznego Zeppelin ZM13C

Postprzez mechanior » 06 Maj 2013 15:22

najpopularniejsze szybkozłącza podpina się do wyjścia ciśnieniowego pompy głównej
powoduje to że po włączeniu zamykania ciśnienie na siłowniku jest ZAWSZE jak tylko robisz cokolwiek maszyną
dzięki temu zacisk jest domykany za każdym razem gdy tylko ruszysz joystickiem
układ taki jest najprostszy i najtańszy, ma jedną zasadniczą wadę: w przewodach jest cały czas ciśnienie co powoduje że w razie ich uszkodzenia olej leje dopóki pracuje silnik niezależnie od położenia zaworu...
dlatego warto sobie zainstalować dodatkowy zawór odcinający przy elektrozaworze sterującym
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej