wibako

ZM12 Hamuje silnik jazdy

ZM12 Hamuje silnik jazdy

Postprzez pulsar78 » 01 Wrz 2013 12:46

Marka i model maszyny: ZM12
Rok produkcji: 1994

Witam. Mam dziwne objawy w mojej ZM12 a mianowicie podczas naciśnięcia pedału jazdy przez ok. 5sek. następuje hamowanie hydromotoru, hamuje transmisja przy jednoczesnym podawaniu ciśnienia na hydromotor. Po tych ok. 5 sek. koparka jedzie bez oporów. Ma to związek również z jazdą ze wzniesienia koparka przy wciśniętym pedale jazdy raz rusza raz hamuje co się objawia mocnym szarpaniem. Występuje to tylko przy jeździe do przodu, do tyłu jest ok. Przypomina to hamowanie transmisją podczas szybkiej jazdy ze wzniesienia (retarder) lecz działa przy minimalnej prędkości i przy ruszaniu. Bardzo proszę o pomoc w tej kwestii.

pulsar78
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 01 Wrz 2013 12:11

Maszyna: zeppelin zm12


Reklama

simmet

Re: ZM12 Hamuje silnik jazdy

Postprzez KK72 » 01 Wrz 2013 14:27

Witam.
Sprawdź po pierwsze jakość oleju w skrzyni, następnie ciśnienie pilota i sterowania skrzynią.
Myślę że możesz mieć przeciek na kolumnie obrotu
Hydraulika siłowa, mechanika maszyn

Awatar użytkownika
KK72
Młodszy operator

  • Posty: 156
  • Rejestracja: 09 Lut 2012 13:29
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 12

ZM12 Hamuje silnik jazdy

Postprzez pulsar78 » 01 Wrz 2013 15:17

Dzięki za pomoc. Ciśnienie pilota 35bar więc raczej ok. Co do reszty to jeszcze nie wiem. Można w jakiś sposób sprawdzić czy to złącze obrotu? Może mieć coś z tym wspólnego zawór hamulca roboczego pod kabiną? Nie tak dawno zanikło wspomaganie, przechył skarpówki coś w nim było nie tak ale teraz jest w porządku.

pulsar78
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 01 Wrz 2013 12:11

Maszyna: zeppelin zm12


Re: ZM12 Hamuje silnik jazdy

Postprzez KK72 » 01 Wrz 2013 19:41

To ma tyle wspólnego, że zasilanie siłownika skrętu i układ hamulcowy idzie przez złącze obrotowe.Prawdopodobnie zawiesił się zawór w bloku układu hamulcowego.
Można sprawdzić złącze obrotowe, ale wymaga to pewnego wkładu finansowego i znajomości układu hydraulicznego w maszynie.
Hydraulika siłowa, mechanika maszyn

Awatar użytkownika
KK72
Młodszy operator

  • Posty: 156
  • Rejestracja: 09 Lut 2012 13:29
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 12

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej