wibako

Słaba jazda Zeppelin ZM13B

Słaba jazda Zeppelin ZM13B

Postprzez Boro » 13 Paź 2013 18:33

Marka i model maszyny: Zeppelin ZM 13B
Rok produkcji: 1992

Witam, Byłem oglądać Zeppelina 13 z 92 roku, z wyglądu ładny nie dotyrany wszystko fajnie, odpalił ze strzała silnik nie kopci nie dymi nawet przy maksymalnym gazie. Na zimno podnosi się do góry na ramieniu nawet na opuszczonym lemieszu, wszystko ok tylko sprzedający obawial się zbytniego rozgrzania maszyny. Gasił ją, mówił żeby nie kopać dużo bo co powiedza sąsiedzi, troszkę poruszaliśmy ramieniem, ukopałem kupkę ziemi zaparłem się o nią lemieszem i gaz,...... i wtedy koparka przestawała jechać, olej się zagrzał, i nie miała siły nawet na żółwiu przepchnąć kupy z jednej dużej łyżki ziemi. koparka umyta dokładnie acrą, tak dobrze że wszystko matowe. Nie leje nigdzie poza jednym wężem w niekłopotliwym miejscu. Podniosłem ją na lepieszu i na pługu, oba napędy działają, na zającu koła kręcą sie bardzo szybko tylko normalnie na ziemi traciła siłę, dodam że właściciel nalegał aby za dużo nie pracować, co mógł mieć do ukrycia ? Jak zjeżdżał nią na plac to na włączonym zającu i ostrym gazie wyprzedzałem tą koparkę idąc pieszo bardzo spokojnym tempem. Prosze o pomoc co może być przyczyną i ew. max koszty naprawy?
Jeszcze jeden problem jaki wykryłem to uciekające ramie przy obracaniu wię w prawo. Przy obrocie w lewo i puszczaniu dżojstika koparka staje jak wryta, przy obracaniu w prawo i puszczaniu dżojstika ucieka około 2 m. Co może być przyczyną?
Może ktoś był oglądać tą koparkę w okolicach Konina ??
Pozdrawiam Damian

Boro
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 21 Wrz 2009 22:53
  • Miejscowość: Kamień
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Słaba jazda Zeppelin ZM13B

Postprzez TRANSKOP81 » 13 Paź 2013 22:15

Jeżeli wszystkie funkcje pracują dobrze tylko jazda kuleje to może być ; zajechany silnik jazdy ,nieszczelna kolumna obrotu, poślizg tarczek w skrzyni biegów, nieszczelne zawory w silniku jazdy lub rozdzielaczu,lub poprostu pedał jazdy nie wciska się do końca

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Re: Słaba jazda Zeppelin ZM13B

Postprzez Boro » 13 Paź 2013 22:33

Dzięki za odpowiedź, jeśli chodzi o pedał to przy uniesionej koparce na lemieszu i ramieniu i załączonym zającu koła rwą i kręcą sie bardzo mocno. Jakie są przybliżone koszty regeneracji/wymiany ewentualnych elementów które wymieniłeś ??

Boro
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 21 Wrz 2009 22:53
  • Miejscowość: Kamień
  • Pochwały: 1

Słaba jazda Zeppelin ZM13B

Postprzez TRANSKOP81 » 13 Paź 2013 22:43

w najgorszym przypadku 5 tyś

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Słaba jazda Zeppelin ZM13B

Postprzez peckiel » 14 Paź 2013 17:31

Kolego odpuść sobie tą maszynę. Nie kupuj sprzętów do naprawy jeszcze do tego nie wiedząc co na 100% w nim boli.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: Słaba jazda Zeppelin ZM13B

Postprzez Boro » 14 Paź 2013 22:27

Poza tą słabą jazdą maszyna ok. nie wytrzepana, nie wiszą żadne kable, nie malowana, Kolega Mechanior zdiagnozował uciekanie obrotu w prawą stronę, Dzięki.
Sam nie wiem, kupię maszynę za 50 -60 tyś i po tygodniu roboty okaże się że będzie to samo. trochę czasu i farby i każdej maszynie można dodać animuszu i pucu. oglądałem już kilka maszyn, jak kupowałem obie miniówki przerabiałem to samo, wypucowane maszynki jak dostały w kitę to zdychały takie słabe. A tak zrobię co trzeba z tą jazdą i chyba pokopię trochę,...
Jak myślicie ??

Boro
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 21 Wrz 2009 22:53
  • Miejscowość: Kamień
  • Pochwały: 1

Re: Słaba jazda Zeppelin ZM13B

Postprzez PIOTR777 » 16 Paź 2013 15:54

jeśli chodzi o jazde zawór przy rozdzielaczu moze być walnięty
jeżeli silnik jazdy to koszt uzywki 3500 ale zadko siadaja

PIOTR777
Pomocnik operatora

  • Posty: 85
  • Rejestracja: 05 Gru 2011 19:38

Maszyna: zeppelin zm13b


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej