wibako

Włączający sie wentylator przy chłodnicy oleju hydrauliczneg

Włączający sie wentylator przy chłodnicy oleju hydrauliczneg

Postprzez rudy1228 » 12 Sty 2014 23:39

Witam w moim Zeppelinie zm13B pojawił sie ostatnio problem polegający na tym iż po przekręceniu stacyjki (a jeszcze nie odpaleniu koparki) włącza sie wentylator od chłodzenia oleju hydraulicznego mimo ze koparke dopiero zapalam i olej jest zimny. wiem ze jest od wlaczania przycisk pod miejscami gdzie podpina sie manometr ale on nie działa po wcisnieciu/wycisnięciu wczesniej działał normalnie!

rudy1228
Pomocnik operatora

Maszyna: Man


Reklama

simmet

Włączający sie wentylator przy chłodnicy oleju chydrauliczne

Postprzez sahara73 » 14 Sty 2014 00:23

W samochodach w chłodnicy znajduje się termiczny włącznik wentylatora chłodnicy.Nie wiem jak u ciebie,ale może też tak jest.Powodem ciągłej pracy wentylatora jest wtedy sklejenie się styków w tym włączniku.

sahara73
Młodszy operator


Re: Włączający sie wentylator przy chłodnicy oleju chydrauli

Postprzez Boro » 06 Lut 2014 02:16

Mam dokładnie tak samo w moim Zeppelinie. Miałem tak od kupna, jutro sprawdzę ten wyłącznik pod złączami pomiarowymi. :)

Boro
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 21 Wrz 2009 22:53
  • Miejscowość: Kamień
  • Pochwały: 1

Re: Włączający sie wentylator przy chłodnicy oleju chydrauli

Postprzez Boro » 10 Lut 2014 14:39

Rzeczywiście, był tam przełącznik. Chwila pracy i działa. tylko teraz mam pytanko czy jeśli jest wyciągnięty i wentylator przy odpaleniu nie działa to będzie załączał się automatycznie gdy podniesie się temperatura oleju czy jest on do wymiany ?? Poza tym jakie może mieć zastosowanie możliwość ręcznego włączenia tego wentylatora ??

Boro
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 21 Wrz 2009 22:53
  • Miejscowość: Kamień
  • Pochwały: 1

Włączający sie wentylator przy chłodnicy oleju chydrauliczne

Postprzez mechanior » 22 Lut 2014 01:53

jeśli termik jest wyjęty i odpięty to CHYBA NIE ZADZIAŁA...

ręczne załączenie ma zastosowanie jak ci nawali automat (logiczne?)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Włączający sie wentylator przy chłodnicy oleju hydraulic

Postprzez adzien 77 » 04 Mar 2014 13:37

Witam. Z mojego doświadczenia wiem że wentylatory w zeppelinach to dość czesta przypadłośc. Właczanie się na zimnym lub całkowite nie właczanie. Dość prostym i tanim sposobem jest podpięcie sobie dodatkowego wyłacznika wł/wył bezpośrednio z akumulatora. Koparki kołowe Zeppelin w oczku do pomiaru stanu oleju hydr. posiadają termometr(taki podobny rtęciowy jak za oknem w domach) ;) wystarczy parę razy przypilnować temperatury(co nie jest trudne bo to nie woda i nie nagrzeje się w 5 minut) aby dojść do wprawy kiedy i na jak długo włączać sobie ten wentylator. Oczywiście można to nazwać druciarstwem ale mam tak już 3go zeppelina w przeciągu 15lat i żadnych problemów z przegrzewającą się hydrauliką. Mam nadzieje że komuś pomogłem
Pozdrawiam

adzien 77
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 17 Sie 2008 12:58
  • Miejscowość: Bieszczady
  • Pochwały: 1

Maszyna: Zeppelin 12b 95r.

Firma: Aleks


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej