wibako

ZM 15 brak ciśnienia sterowania

ZM 15 brak ciśnienia sterowania

Postprzez qweqwe » 19 Sty 2014 18:40

Marka i model maszyny: ZM 15
Rok produkcji: 1992

Witam,

moim problemem jest to, że nie mam ciśnienia sterowania LS w Zeppelinie ZM 15 rocznik 92. Co prawda mam manometr do 400 bar,ale wskazówka ledwo drga, sądzę, że może tam być maksymalnie 5 bar. Pompy zębate wymieniłem na nowe, ale problem nadal istnieje. Koparka pracuje, ale jest mułowata, a jak się rozgrzeje to jak żółw, natomiast ma dużą siłę, bez problemu się ciągnie z pługiem w ziemi, podnosi, itp.

Niestety nie mam opisanych punktów pomiarowych, bo nie są na wspólnej szynie, tylko przy rurkach i rozdzielaczach. Tak samo nie jestem pewien, czy ktoś przede mną nie grzebał przy zaworach (tych pod maską na dole zaraz za kabiną). Jedyne co mi się udało ustalić to zasilanie joysticków (na kostce są dwa punkty pomiarowe), ciśnienie skrętu i wyjście z jednej kości sterującej rozdzielaczem, tam też jest jeden port pomiarowy.

qweqwe
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 05 Sie 2009 11:36
  • Miejscowość: qweqwe

Reklama

simmet

Re: ZM 15 brak ciśnienia sterowania

Postprzez KK72 » 19 Sty 2014 20:01

Witam.
Kolego proponuje do pomiaru LS użyć zegara max. 40bar w celu dokładnego określenia wartości ciśnienia.Wartość LS powinno oscylować w granicach 33bar.
Zawór regulacji tego ciśnienia znajduje się w bloku sterowania skrzynią przy kabinie.
W twoim przypadku pompa nie wchodzi na wydatek, dlatego maszyna ma siłę, ale nie ma szybkości.
Hydraulika siłowa, mechanika maszyn

Awatar użytkownika
KK72
Młodszy operator

  • Posty: 156
  • Rejestracja: 09 Lut 2012 13:29
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 12

Re: ZM 15 brak ciśnienia sterowania

Postprzez qweqwe » 19 Sty 2014 20:57

Który dokładnie jest to zawór?

Za kabiną jest układ ładowania akumulatorów (to jest na górze), pod nim (na samym dole) są jakieś dwa zawory, i jeden jest patrząc w głąb od spodu w jakiejś kostce (to jest pod rozdzielaczem zasilającym joysticki).

qweqwe
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 05 Sie 2009 11:36
  • Miejscowość: qweqwe

Re: ZM 15 brak ciśnienia sterowania

Postprzez KK72 » 20 Sty 2014 01:29

To jest zawór blokowy z akumulatorem hydraulicznym i dwoma elektrozaworami.
W bloku są też dwa zawory z możliwością regulacji, jeden zawór służy do regulacji ciśnienia rozładowania aku., a drugi patrzący w dół służy właśnie do regulacji ciśnienia sterowania i tym samym LS.
Hydraulika siłowa, mechanika maszyn

Awatar użytkownika
KK72
Młodszy operator

  • Posty: 156
  • Rejestracja: 09 Lut 2012 13:29
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 12

Re: ZM 15 brak ciśnienia sterowania

Postprzez qweqwe » 20 Sty 2014 21:01

dzięki za pomoc, ale pomyliły mi się roczniki, Zeppelin jest '87, jutro postaram się zrobić zdjęcie "wnętrzności" i zamieścić na forum.

Edit:
zdjecia zza kabiny:
IMG_20140121_134926.jpg

IMG_20140121_134843.jpg

qweqwe
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 05 Sie 2009 11:36
  • Miejscowość: qweqwe

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej