wibako

ZM15 '94 wolno chodzą wszystkie funkcje

ZM15 '94 wolno chodzą wszystkie funkcje

Postprzez jacek1977 » 01 Lut 2015 10:02

Marka i model maszyny: zeppelin15
Rok produkcji: 94

Witam. Koparka wolno chodzi, wszystkie funkcje wolno chodzą. Dodatkowo ostatnie ramię gdy łapie pion to na kilka sekund się zatrzymuje a czasem nawet cofa. Po przykręceniu dławika bardzo wolno chodzi a i tak się zatrzymuje tyle ze krócej. Jest kwestia czasu jak kogoś zabije łyżką. Do korytowania się nie nadaje bo przy ściąganiu klienta wprawia w osłupienie jak widzi ze koparka się zatrzymuje za każdym razem gdy ramie łapie pion, by potem ruszyć. Nawet tu z forum byli fachmany i za słone pieniądze dzięki nim remontowany był trzy razy silnik. Wymienione jest wszystko co możliwe na nowe. Pompa wtryskowa wszystko co możliwe wymienione w środku na nowe oryginalne boscha do tej pompy. Pompa hydrauliczna kompleksowo naprawiona, osobiście zapłaciłem za to by ja sprawdzić i być przy tym. Ma oryginalne litry bez obciążenia i spada wraz z ich wzrostem. Ale koparka jak się wlecze tak się wlecze nic to nie dało. Jestem w punkcie wyjścia. Jazda na zającu większa górka na asfalcie i jedzie trochę tylko szybciej od żółwika. Pytanie brzmi czy jest możliwe ze jest jakiś zawór przez który te litry mogły by uciekać do zbiornika? bo siłownik czy rozdzielacz odpada bo by słabo chodziła ta określona funkcja a nie wszystkie. Ciśnienia sprawdzane. Sterowanie 33 (na 27 i tak tak samo chodzi), główne na rozdzielaczu szybko dochodzi do 200 potem wolno do 360, ramie główne to jedyne z funkcji które ciśnienie szybko rośnie by w ogóle ja podnieść, do poderwania potrzebuje kilkudziesięciu ale to logiczne w końcu jest ciężkie. Kolega kupił trupa zm 12 czy 13 i jak wsiadłem to normalnie rakieta. Silnik nie dymi ale tyci tyci słychać ze ma co robić. U tego kolegi się śmieją ze silnik slaby ale jak się ktoś odwróci to będzie musiał się wsłuchać ze ona coś robi silnik nawet nie mruknie. I jego wymiata a moja się zatrzymuje. Fachmanów już nie chce. Przychodzą z zegarami długo medytują opowiadają historie a potem dostaje doskonalą zrozumiałą dla mnie odpowiedz dlaczego oni nie są wstanie dalej tego sprawdzić. Czy się stoi czy się leży tysiąc zł się należy. Uczciwie to powinni brać więcej ale za zrobione a nie brać za nic nie zrobienie. Tyle ile każdy chciał zapłaciłem, ale gdy uderzam w burtę bo za wolno podnosi lub ktoś o mały włos nie dostał wracająca łyżka bo chciał podpiąć hak to mam mieszane uczucia co do tego czy na pewno zrobili i sprawdzili wszystko i czy na prawdę nic się więcej nie dało. Pozdrawiam

jacek1977
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 06 Paź 2013 09:07

Reklama

simmet

wolno chodzą wszystkie funkcje

Postprzez TRANSKOP81 » 01 Lut 2015 13:06

Czy to się stało nagle czy tak było od zawsze. czy oglądałeś zawory na rozdzielaczach. czy pompa trzyma fabryczne parametry wydajności przy określonych obrotach i ciśnieniu. czy hydraulika się grzeje?

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Re: wolno chodzą wszystkie funkcje

Postprzez KK72 » 01 Lut 2015 23:26

Witam
Myślę że przyczyna leży w pompie hydraulicznej,bynajmniej w układzie sterowania wydajnością.

pozdrawiam.
Hydraulika siłowa, mechanika maszyn

Awatar użytkownika
KK72
Młodszy operator

  • Posty: 156
  • Rejestracja: 09 Lut 2012 13:29
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 12

wolno chodzą wszystkie funkcje

Postprzez jacek1977 » 02 Lut 2015 08:32

Olej się nie grzeje w ogole. Ciśnienie sterowania 33, a na maszynie pompa miała wydajność fabryczna. Zawsze tak było. Jakie mam obejrzeć zawory na rozdzielaczu? tam nie ma zaworów... chyba ze są w środku o czym nie wiem...? Hmm, jak tam są to coś może wyjaśniać

jacek1977
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 06 Paź 2013 09:07

Re: wolno chodzą wszystkie funkcje

Postprzez TRANSKOP81 » 02 Lut 2015 20:41

kurde trochę dziwne najwyrazniej brak wydajności pompy bo gdyby były przecieki hydraulika by się grzała nie za bardzo znam 15nastkę ale w 19 jest tak że łyżka główne ramię i ostatnie ramię zasilane jest z dwóch głowic jednocześnie

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


wolno chodzą wszystkie funkcje

Postprzez jacek1977 » 04 Lut 2015 08:22

hmm. Mnie się tez tak właśnie wydaje. Ale irytuje, ze jest problem techniczny i nie wiadomo co, w końcu pompa była robiona i sprawdzana. Ale dziekuje

jacek1977
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 06 Paź 2013 09:07

wolno chodzą wszystkie funkcje

Postprzez WN-TECH » 04 Lut 2015 19:19

po odpaleniu maszyny pompa zostaje wyzerowana i się nie wychyla lub wychyla się w nieznacznym stopniu-stąd powolne ruchy.czasem się to zdarza--na stole super a w maszynie źle---ale to powinni mechanicy za tysiące sprawdzić.

warto by napisać co było w tej maszynce sprawdzane bo nie tylko ciśnienie sterowania i ciśnienie główne się sprawdza.
kto był z forum przy tej 15stce??jeśli to nie tajemnica??może coś więcej napisze??
lubię zeppellinki więc mnie ta awaria trochę zaciekawiła--pewnie zresztą nie tylko mnie :twisted:
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Re: wolno chodzą wszystkie funkcje

Postprzez jacek1977 » 10 Lut 2015 08:08

Sprawdzane ciśnienie ster. 33, ciśnienie główne dochodzi bodajże do 360 ale od jakieś 200 - 250 rośnie powoli. Śrubka na pompie ta mala tłumaczył mi jak kręcić choć mówił ze nie ma sensu i jak lekko odkręcę np. obrót to dusi silnik a jak dokręcę to nie daje efektów tylko jeszcze wolniej chodzi. Myślę ze dobrze ja ustawił. Ten co był twierdził ze powinno się wstawić przepływomierz i za pompa i wtedy będzie wiadomo czy ma te litry i gdzie uciekają. Koledzy? a ona ma 2 x 55 litrów i każda ma swój rozdzielacz... a gdyby tak połączyć przewodem te dwa rozdzielacze? pompa i tak je wyreguluje do ustawionych ciśnień (bo chyba w pompie jest jedna regulacja na wychyl kołyski) a za to będzie miała dwa razy więcej litrów? tyle ze przy włączeniu dwóch funkcji szybko spadnie jej bystrość... co wy na to? albo może w jakiś sposób uszkodziło się to urządzenie na rozdzielaczu? i puszcza litry? taka prostokątna kostka? co zrobić z tym pływającym ostatnim ramieniem?
po co sprawdzać wychył kołyski? jeśli i tak ciśnienie ster spada do zera? (podczas nie wykonywania ruchów) więc nic się dzieje. Pozdrawiam

jacek1977
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 06 Paź 2013 09:07

Re: wolno chodzą wszystkie funkcje

Postprzez TRANSKOP81 » 10 Lut 2015 18:53

kolego pisałem ci wcześniej że w zm19 wysięg ramię i łyżka pracują na dwóch głowicach jednocześnie być może w 15 jest tak samo i należało by szukać w tym kierunku

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


wolno chodzą wszystkie funkcje

Postprzez dawidg2 » 10 Lut 2015 21:46

jacek1977 napisał(a):po co sprawdzać wychył kołyski? jeśli i tak ciśnienie ster spada do zera?(podczas nie wykonywania ruchów)więc nic się dzieje. Pozdrawiam

do zera spada na wolnych obrotach?

jacek1977 napisał(a): co zrobić z tym pływającym ostatnim ramieniem?

siłownik sprawdzałeś? ma zamek hydrauliczny na tej funkcji? może luzy za duże.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: wolno chodzą wszystkie funkcje

Postprzez WN-TECH » 11 Lut 2015 19:08

jacek1977 napisał(a):sprawdzane ciśnienie ster.33 , ciśnienie główne dochodzi bodajże d 360 ale od jakieś 200 - 250 rośnie powoli.Śrubka na pompie ta mala tłumaczył mi jak kręcić choć mówił ze nie ma sensu i jak lekko odkręcę np. obrót to dusi silnik a jak dokręcę to nie daje efektów tylko jeszcze wolniej chodzi.Myślę ze dobrze ja ustawił.Ten co był twierdził ze powinno się wstawić przepływomierz i za pompa i wtedy będzie wiadomo czy ma te litry i gdzie uciekają.Koledzy? a ona ma 2x 55 litrów i każda ma swój rozdzielacz....a gdyby tak połączyć przewodem te dwa rozdzielacze?pompa i tak je wyreguluje do ustawionych ciśnień (bo chyba w pompie jest jedna regulacja na wychyl kołyski)a za to będzie miała dwa razy więcej litrów?tyle ze przy włączeniu dwóch funkcji szybko spadnie jej bystrość ....co wy na to?albo może w jakiś sposób uszkodziło się to urządzenie na rozdzielaczu? i puszcza litry?taka prostokątna kostka? co zrobić z tym pływającym ostatnim ramieniem?
po co sprawdzać wychył kołyski? jeśli i tak ciśnienie ster spada do zera?(podczas nie wykonywania ruchów)więc nic się dzieje. Pozdrawiam


po kolejnym przeczytaniu układa mi się wszystko za każdym razem inaczej.czy sterowanie ogólnie spada do zera,czy sterowanie pompą?łączenie rozdzielaczy dodatkowo?czyli autor ma na myśli pewnie (jak się mylę to proszę o poprawę)---2 strumienie do kupy-a rozdzielacze szeregowo/// :wall: :wall: jeśli tak to szkoda dalej pisać.
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Re: wolno chodzą wszystkie funkcje

Postprzez budo-trans » 14 Cze 2015 07:58

Witam szukam naprawde fachowca do hydrauliki zeppelina zm 15 krzysztof.hutyra@interia.pl

budo-trans
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 14 Cze 2015 07:44

Maszyna: zeppelin zm 15

Firma: budo


Re: wolno chodzą wszystkie funkcje

Postprzez piasekD » 13 Lis 2016 22:23

Witam. Udało ci się rozwiązać problem?

piasekD
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 13 Lis 2016 22:03

Maszyna: Zeppelin 13

Firma: UTH agro company


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej