wibako

ZM15 93r. Nie działa podnoszenie/opuszczanie pługu

ZM15 93r. Nie działa podnoszenie/opuszczanie pługu

Postprzez oress » 26 Kwi 2015 09:51

Witam,
To mój pierwszy post na forum. Przeszukałem inne tematy i odpowiedzi nie znalazłem.
Dotychczas b.mało miałem do czynienia z takim sprzętem (głównie ciężarówki w zakresie elektromechaniki/mechaniki) zatem proszę o wyrozumiałość.

W koparce nie działa podnoszenie/opuszczanie pługu. Problem zapewne elektryczny, operator twierdzi, że jakiś czas temu jak się poruszało kablami w skrzynce bezpieczników (tej pod siedzeniem) to pług "załapywał". Tyle dowiedziałem się przez telefon.
Funkcję pługu uruchamia się przełącznikiem kierunkowskazów, ale co dalej to też nie wiem , ... który joystick ?
Przydał by mi się schemat elektryczny tego sprzętu, albo konkretna podpowiedź - jak to działa, jakie zawory sterują pługiem, gdzie ich szukać, który bezpiecznik za to odpowiada, itp?
Dotychczas stwierdziłem tyle, że w przełączniku kierunkowskazów na żadnym przewodzie nie ma napięcia. Tylko nie wiem na którym powinno być aby uruchomić funkcję.

oress
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 26 Kwi 2015 09:36

Maszyna: Zeppelin ZM15 99r.

Firma: WODGAZ Opole


Reklama

simmet

ZM15 93r. Nie działa podnoszenie/opuszczanie pługu

Postprzez oress » 30 Kwi 2015 19:59

Wkradł się błąd, koparka jest z 93r. a nie jak napisałem wcześniej 99r.
Poprawiłem rok w temacie.
Dysponuje ktoś jakimiś schematami do tej koparki, albo wie które cewki sterują siłownikami od pługu ?

oress
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 26 Kwi 2015 09:36

Maszyna: Zeppelin ZM15 99r.

Firma: WODGAZ Opole


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej