wibako

ZM13B '89 nie działają joystick

ZM13B '89 nie działają joystick

Postprzez agaafka » 28 Sty 2016 19:18

Marka i model maszyny: zeppelin zm13b
Rok produkcji: 1989

Witam
Bardzo proszę o pomoc gdyż mam awarię zdarzyła się nagle i do joysticków w kabinie nie dochodzi olej czego skutkiem jest brak sterowania, nie mam obrotu podnoszenia ramienia zamykania łyżki podnoszenia pługu inne funkcje które są w pedałach jazda podnoszenie ramienia ale przy przelaczniku wahliwym działają. Na początku myślałem że to padł przełącznik który jak się podniesie joystick to odcina olej zaglądałem ale jest dobry nawet żeby go ominac zwarłem przewody na krótko tam prądy są podejrzewam cewkę dalej pod podłogą ale nie wiem tam jest ich 7 juz nie wiem gdzie tego szukac wszystkim co pomogą z góry dziekuje

agaafka
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 07:48
  • Miejscowość: małopolska

Reklama

simmet

Re: nie działają joystick

Postprzez zeppelin zm 15 » 29 Sty 2016 21:31

viewtopic.php?t=7613 tu masz ten temat opisany kolego. Maszyna jest nowsza ale problem może być taki sam.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


nie działają joystick

Postprzez agaafka » 30 Sty 2016 16:10

prześledziłem ten temat pod rączką przewody mam juz na sztywno spięte prad w nim jest więc to problem cewki lub elektro magnesu Tylko która to cewka? bo tam ich jest 8

agaafka
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 07:48
  • Miejscowość: małopolska

nie działają joystick

Postprzez Brandix » 30 Sty 2016 16:16

Może to pomoże:
keating napisał(a):w Zeppelinie za zasilanie manetek odpowiada jeden elektrozawór, na kości pod kabiną ostatni od zewnątrz (pierwszy od strony zasilania tej kości, najbliżej środka maszyny).
nie ma znaczenia czy pozostałe pracują, jak główny zawór nie poda ciśnienia to nie będą działać.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


nie działają joystick

Postprzez agaafka » 30 Sty 2016 17:54

ale ostatni od zewnątrz ma prądy i jak włoże śrubokręt to magnesuje się

agaafka
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 07:48
  • Miejscowość: małopolska

nie działają joystick

Postprzez zeppelin zm 15 » 30 Sty 2016 20:42

wklej zdjęcie tych zaworów może coś wyjaśni
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


nie działają joystick

Postprzez PiatyElement » 31 Sty 2016 01:02

Czy na wtyczkach, które są założone na cewkach, na tym rozdzielaczu nie ma diod sygnalizujących załączenie danej cewki? Bo z tego co kojarzę to powinny być. Jeśli są to sprawdź które się świecą z opuszczoną dźwignią od załączania funkcji, a następnie podnieś dźwignię aby załączyć funkcję i zobacz czy się zaświeciła kolejna dioda - ta będzie od załączania funkcji. Nie pamiętam dokładnie, bo dawno nie grzebałem w zeppelinie, ale możliwe, że zapalą się dwie diody. Jedna od załączania funkcji, druga od obrotu.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


nie działają joystick

Postprzez agaafka » 31 Sty 2016 17:19

akurat cewki są nieprzeźroczyste mam na innej tak koparce i wtedy jest faktycznie łatwiej bo sie widzi czerwona diodkę zdjecia jutro wkleje

agaafka
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 07:48
  • Miejscowość: małopolska

nie działają joystick

Postprzez agaafka » 02 Lut 2016 16:21

sprawa się wyjaśniła cewka główna jest pierwsza od strony wieńca obrotu u mnie cewka i elektromagnes były dobre prąd dochodził tylko rdza nagromadziła się przez lata i w końcu przestało przewodzić. Moze mi ktoś powiedzieć bo na moim jest to nieczytelne jaki elektromagnes podchodzi

agaafka
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 07:48
  • Miejscowość: małopolska

nie działają joystick

Postprzez zeppelin zm 15 » 02 Lut 2016 21:10

pomierz go i na pewno coś dobierzesz np w HANSA-FLEX pamiętaj że musi być to cewka na ciągłą pracę
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: nie działają joystick

Postprzez bartlomiejkarkula » 27 Mar 2023 19:23

Witam, mam ten sam problem że nie działają joysticki w Zeppelinie zm 13 1988r - koparka stała około 3 lata. Poziom oleju jest ok, kable pod lewą manetką spiete na sztywno , cewki sprawdzone ,elektryk mówił że są ok ( ogólnie pod względem elektrycznym niby wszystko ok) , był gość mierzył ciśnienie na wydajność pompy - mówił ze jest dobre , tylko gdzieś się gubi i nie dochodzi na te joysticki - czy ktoś może coś doradzić ? może jakiś przycięty zawór ? Nie wiem czego i gdzie szukać... Proszę o jakieś podpowiedzi, z góry dziękuję. Wstawiam zdjęcie z cewkami jak to w tej koparce wygląda.
Załączniki
334976166_197052976399201_6322173034478415856_n.jpg

bartlomiejkarkula
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 10 Mar 2023 18:09

Maszyna: Zeppelin zm 13

Firma: Transport Towarowy


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej