wibako

blokowanie stabilizatorow

blokowanie stabilizatorow

Postprzez maniuchna » 08 Kwi 2016 08:25

Marka i model maszyny: zeppelin zm15
Rok produkcji: 1991

Witam koledzy mianowicie mam problem same blokuja sie stabilzatory,nie wlanczajac ich, jak przycisne pedal jazdy pudzczaja i po paru sekundacz znow sie blokuja?
Ostatnio edytowany przez maniuchna 08 Kwi 2016 17:12, edytowano w sumie 2 razy

maniuchna
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 04 Mar 2016 18:48

Maszyna: zeppelin zm15

Firma: brak


Reklama

simmet

blokowanie stabilizatorow

Postprzez rudesmen » 08 Kwi 2016 10:28

Kolego popraw opis - napisz go poprawnie i bardziej szczegółowo aby ktoś kto na co dzień nie pracuje na ZM15 mógł zrozumieć ponieważ, czytając Twój opis nie rozumiem go do końca.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2176
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

blokowanie stabilizatorow

Postprzez zeppelin zm 15 » 08 Kwi 2016 21:26

Kolego jeśli maszyna stoi to stabilizatory same się załączają(kontrolka na przycisku blokowania stabilizatora świeci się). Przyciskasz pedał jazdy powinny się odblokować (kontrolka na przycisku blokowania stabilizatora gaśnie), puszczasz pedał jazdy to stabilizatory z powrotem się załączą. Jest to taki klawisz z pomarańczową kontrolką.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: blokowanie stabilizatorow

Postprzez maniuchna » 09 Kwi 2016 10:15

Dokladne tak kolego wyglada sprawa, ale do czego zapala sie katrolka jak jest wylaczony przycisk od stabilizatorow (pomaranczowy) chyba nie powinly wtedy sie wlanczac?

maniuchna
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 04 Mar 2016 18:48

Maszyna: zeppelin zm15

Firma: brak


blokowanie stabilizatorow

Postprzez zeppelin zm 15 » 09 Kwi 2016 21:30

Wszystko jest ok bo tak właśnie powinny działać stabilizatory, a kontrolka pomarańczowa na klawiszu zapala się po to abyś wiedział czy stabilizacja jest załączona czy nie. Układ jest tak skonstruowany abyś po zatrzymaniu maszyny i chcąc kopać nie zapomniał włączyć stabilizacji. Można powiedzieć że to taki automat :) , a przycisk masz po to abyś mógł włączyć stabilizacje podczas jazdy (np przewożąc coś ciężkiego po RÓWNYM terenie aby nie utracić stateczności.) Według mnie wszystko działa prawidłowo :D U mnie stabilizatory działają tak jak Ci opisałem :D W starszym Zeppelinie 212 co miałem to był przełącznik mechaniczny od stabilizatorów które były załączane pneumatycznie. Jak się zapomniało włączyć to nieraz się bujała :banan: a w Zm 15 już jest automatyczne :D

Autor postu otrzymał pochwałę
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: blokowanie stabilizatorow

Postprzez maniuchna » 10 Kwi 2016 17:38

Dzieki ci poraz kolejny :piwo: ,zmylil mnie ten celinderek w pedale od jazdy co byl wcisniety i wtedy po wylaczeniu przycisku od stabilizatorow odblokowywaly sie, musialem za kazdym razem wlanczac przycisk stabilizatorow, a jak ustawilem pedal zeby nie wciskal celinderka to teraz dziala tak jak powinlo byc :D :banan:

maniuchna
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 04 Mar 2016 18:48

Maszyna: zeppelin zm15

Firma: brak


blokowanie stabilizatorow

Postprzez zeppelin zm 15 » 10 Kwi 2016 18:07

Nie ma za co :piwo: No tak jak mówisz bo wciśnięty zaworek sygnalizował że jedziesz i stabilizatory były cały czas rozłączone i musiałeś załączać stabilizacje klawiszem na pulpicie :D Grunt że wszystko wyjaśnione i wytłumaczone :banan:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej