wibako

Zeppelin zm85 / schaeff hml31 bardzo slaba i wolna

Zeppelin zm85 / schaeff hml31 bardzo slaba i wolna

Postprzez brukarstwotarnow » 03 Lip 2016 17:06

Marka i model maszyny: Zeppelin zm85 / schaeff hml31
Rok produkcji: 2001

Koledzy bardzo proszę o pomoc . Mam zeppelina zm85 inaczej schaeff hml31 . Mam problem z ustawieniem LS . Ciśnienia robocze ma ok . Wszystkie zawory wyczyściłem i wymyłem , ustawiłem ja według ciśnień maszyny kolegi ma taka sama z tego samego roku . Ale nie mogę ostawić LS . Ciśnienie u mnie przy sterowaniu maszyna na funkcji boom spada do 30 i rośnie bardzo powoli . Na pozostałych funkcjach po za sterowaniu spada do zera i po kilku sekundach zaczyna powoli rosnąc ale nie osiąga wymaganego dopiero na przeciążeniu podbija . Chciałem się dowiedzieć czy możne to być wina bloku czy możne sterownika pompy bądź jeszcze któregoś zaworu na bloku ew na układzie . Dodam ze pompę główna robiłem płyta jest nowa i ciśnienia robocze jest bardzo dobre , również wymieniłem na nowa cala pompę 3 członową zasilania na nowa , ale problem z Ls jest nadal . Z góry dziękuje za każda porad i pomoc .

brukarstwotarnow
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 14 Mar 2016 11:23

Maszyna: case 590 sr / zeppelinZM85

Firma: AD-BUD


Reklama

simmet

Zeppelin zm85 / schaeff hml31 bardzo slaba i wolna

Postprzez brukarstwotarnow » 11 Lip 2016 21:17

Nadal nie rozwiązałem swojego problemu .Blok oddałem do sprawdzenia i okazało się ze jest w bardzo dobrym stanie , nie ma żadnych przecieków . Ciśnienie nadal przy za sterowaniu na Lini sygnałowej spada mi do 0 i dopiero na przeciążeniu się podnosi gwałtownie . Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomoc będę ogromnie wdzięczny .

brukarstwotarnow
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 14 Mar 2016 11:23

Maszyna: case 590 sr / zeppelinZM85

Firma: AD-BUD


Zeppelin zm85 / schaeff hml31 bardzo slaba i wolna

Postprzez WN-TECH » 15 Lip 2016 20:57

na każdej sekcji rozdzielacza na środku jest coś jak zawór odpowiadający za ls. są one jakby w lini od góry do dołu gdzie jest przewód idący do pompy. jeśli pracuje sekcja na górze rozdzielacza to sygnał ls przepływa przez wszystkie zaworki do samego dołu i do pompy.tak są te zaworki zrobione, maja na końcu 2 otworki umożliwiające przepływ oleju.wystarczy ze ten na dole zatka się np fragmentem uszczelnienia siłownika i cała maszyna się zamula.a wątpię żeby panowie sprawdzający rozdzielacz tam zajrzeli.pewnie wymienione są uszczelki miedzy plastrami i sprawdzone czy się suwaki nie zacinają i tyle.
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Re: Zeppelin zm85 / schaeff hml31 bardzo slaba i wolna

Postprzez brukarstwotarnow » 16 Lip 2016 06:37

Dziękuję kolego za pomoc sprawdzę to i dam znać .

brukarstwotarnow
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 14 Mar 2016 11:23

Maszyna: case 590 sr / zeppelinZM85

Firma: AD-BUD


Re: Zeppelin zm85 / schaeff hml31 bardzo slaba i wolna

Postprzez brukarstwotarnow » 13 Lis 2016 17:07

Odpisuje późno ale możne się to komos przyda. Za mój problem z maszyna był odpowiedzialny sterownik pompy. Kupiłem nowy sterownik i maszyna chodzi jak powinna. Pozdrawiam

brukarstwotarnow
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 14 Mar 2016 11:23

Maszyna: case 590 sr / zeppelinZM85

Firma: AD-BUD


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej