wibako

ZM12 uszkodzona pompa hydrauliczna

ZM12 uszkodzona pompa hydrauliczna

Postprzez m.swiderek7 » 14 Maj 2017 21:04

Marka i model maszyny: Zeppelin ZM12
Rok produkcji: 1992

Witam. Tak jak w temacie podczas prac zabrakło połowy ruchów tj. otwieranie, zamykanie łyżki oraz pierwszego ramienia odsuwać od siebie nie było można, a jedynie do siebie oraz zanikła jazda. W tym małym filterku oleju znaleźliśmy takie złote opiłki.Ewidentnie cos sie ukruszyło. Mechanik stwierdził że to pierwsza pompa. Jakieś sugestie ? A możne ktos miał podobny problem ? Pompy w ZM12 różnią się od tych w ZM13 ? :bangin: Dodam tylko ze podnoszenie ramienia góra dół działa oraz rozkładanie 3 ramienia też działa, pług działa oraz obrót działa.
Ostatnio edytowany przez m.swiderek7, 14 Maj 2017 21:09, edytowano w sumie 1 raz

m.swiderek7
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 22 Mar 2012 16:02
  • Miejscowość: Kielce
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 438B Zeppelin ZM12

Firma: OwnCompany


Reklama

simmet

ZM12 uszkodzona pompa hydrauliczna

Postprzez zeppelin zm 15 » 14 Maj 2017 21:08

W jakim filterku? Od układu sterowania? Jaka pierwsza pompa? Pomiar ciśnień był robiony? Ciśnienie robocze i LS?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: ZM12 uszkodzona pompa hydrauliczna

Postprzez m.swiderek7 » 14 Maj 2017 21:28

Nie były robione jeszcze żadne pomiary ponieważ to dosyć świeża sprawa. Fachowiec mówi ze są dwie pompy hydrauliczne jedna odpowiada właśnie za jazdę i coś tam, a ta druga za resztę ruchów. Pisze pierwsza bo on mi tak mówił cały czas chyba chodziło mu o tą zamontowaną w brzegu. U góry koło wlewu na olej hydrauliczny jest taki mały filterek. To jest chyba filterek od powrotu oleju ale nie jestem pewien. Jutro zrobię zdjęcia i podrzucę co i jak oaz jak te opiłki wyglądały bo jednak nie jestem fachowcem i cięzko mi to wytłumaczyć. Pomiar ciśnień wyjaśni sprawę odrazu czy to pompa uszkodzona ?

m.swiderek7
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 22 Mar 2012 16:02
  • Miejscowość: Kielce
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 438B Zeppelin ZM12

Firma: OwnCompany


ZM12 uszkodzona pompa hydrauliczna

Postprzez zeppelin zm 15 » 14 Maj 2017 21:48

Filterek w obudowie aluminiowej? Pompa główna jest przykręcona od tyłu silnika. Jest to pompa dwu strumieniowa. Z boku silnika obok alternatora są dwie pompy jedna przykręcona od tyłu do drugiej. Jedna jest odpowiedzialna za wspomaganie układu kierowniczego a druga za sterowanie joysticków. Złącza pomiarowe masz sprawne te za kabiną? Musisz najpierw pomierzyć ciśnienia a potem dopiero rozbierać maszynę. Hamulce sprawne? Usterka pojawiła się nagle? Jakies zgrzyty hałasy dobiegają? Mógłbyś sprawdzić również czy jedna z tych małych pomp grzeje się bardzo szybko.

-- 14 Maj 2017 20:48 --

Główny filtr hydrauliczny jest od góry obok wlewu oleju włożony w zbiornik. Jest przykręcony dwoma śrubami. Wystarczy je popuścić i uchwytem obkręć trochę i wyjmij do góry. Będzie to taki pręt magnesowy. Zobacz czy nie ma na nim opiłków. W środku będzie taki długi wkład filtra hydraulicznego.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


ZM12 uszkodzona pompa hydrauliczna

Postprzez WN-TECH » 17 Maj 2017 11:59

zm12 to nie zm13 i zm15
pompy główne są 2ie. mniejsza i większa tak jak pisze właściciel umieszczone jedna za drugą.
trzeba jeszcze zajrzeć w filtr główny i pomierzyć ciśnienia.Ale tu mechanik ma chyba racje ze padła pierwsza większa pompa.
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Re: ZM12 uszkodzona pompa hydrauliczna

Postprzez m.swiderek7 » 28 Maj 2017 15:27

Panowie maszyna została naprawiona. Jeszcze nie poszła w robotę ale się udało. Tak jak pisałem padła pompa główna która odpowiada za jazdę i niektóre z funkcji. Rozsypała się całkowicie w środku. Za remont powiedzieli mi w Tarnowskich Górach 8 tys zł. Więc zaryzykowałem i kupiłem używaną od Pana Bery. Wykręciliśmy jeszcze od silnika na chodzie. Było ryzyko ale po włożeniu pompy wszystko ruszyło tak jak powinno. Jak podłączyliśmy zegary pokazywało 300 na jednym i na drugi czyli na P1 i P2. Mówił że ciśnienia trzeba wyregulować jak maszyna popracuje z jeden czy dwa dni raz jeszcze.Pompy oczywiście różnią się od zm 13 i zm 15 jak pisze poprzednik :)

m.swiderek7
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 22 Mar 2012 16:02
  • Miejscowość: Kielce
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 438B Zeppelin ZM12

Firma: OwnCompany


ZM12 uszkodzona pompa hydrauliczna

Postprzez zeppelin zm 15 » 28 Maj 2017 18:55

Fakt od pana Bery to ryzyko trochę. :D ile dałeś? W zm15 jest jedna główną pompa dwustrumieniowa.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: ZM12 uszkodzona pompa hydrauliczna

Postprzez m.swiderek7 » 29 Maj 2017 15:41

3 tysiaczki za dwie pompy w komplecie. Haha wiadomo że prawdy nie powie chyba ze się pomyli. Jestem dobrej myśli. :)

m.swiderek7
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 22 Mar 2012 16:02
  • Miejscowość: Kielce
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 438B Zeppelin ZM12

Firma: OwnCompany


ZM12 uszkodzona pompa hydrauliczna

Postprzez WN-TECH » 03 Cze 2017 13:55

tą 12stke od bery akurat znam i te pompy na spokojnie jeszcze podziałaja....
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej