wibako

Zeppelin ZM 12 i problem z obrotem

Zeppelin ZM 12 i problem z obrotem

Postprzez erawisto » 22 Sty 2009 09:53

Witam. Mam problem z koparką zeppelin ZM12. Podczas obrotu nie obracają się węże i dochodzi do ich splatania i w końcu urwania. Nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to działa, a wzrokowo nie widać aby coś tam się urwało. Jak na razie nie mogę obracać się więcej niż 180 stopni w każdą stronę, ale jak kiedyś ktoś się pomyli to znowu pourywa węże. Czy ktoś miał taki przypadek, lub może podpowie gdzie szukać przyczyny, lub chociaż na jakiej zasadzie te węże mają się obracać. Z góry bardzo dziękuję.
Ostatnio edytowany przez erawisto, 28 Gru 2009 17:14, edytowano w sumie 1 raz
erawisto

erawisto
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 22 Sty 2009 09:45
  • Miejscowość: Mielec

Reklama

simmet

Postprzez Hubik » 23 Sty 2009 01:32

W każdej koparce obrotowej masz kolumnę obrotu, Jedna część powina obracać się razem z nadwoziem czyli kabiną remieniem i silnikiem, a druga z podwoziem czli kołami i ramą, Kolumna jest na środku koparki czyli ta gdzie Ci się te węże urywają i tam powinno być zabezpieczenie aby jedna część się obracała, wydaje mi się że odkręciło Ci się zabezpieczenie na kolumnie, taka blacha w którą wchodzi taki trzpień i kolumna się nie obraca razem z maszyną, musisz poszukać tego zabezpieczenia, możliwe że gdzieś wyleciało i wrazie czego dorobić coś takiego,

Awatar użytkownika
Hubik
Operator

  • Posty: 285
  • Rejestracja: 20 Lis 2007 18:17
  • Miejscowość: Mazowieckie, okolice Radomia
  • Pochwały: 4

Maszyna: Liebherr A316 Cat M312 Atlas 1304


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej