wibako

Zeppelin ZM15 - Dlaczego tak słabo podnosi?

Zeppelin ZM15 - Dlaczego tak słabo podnosi?

Postprzez kolo27 » 13 Cze 2009 19:00

Podczas gdy nabiorę łyżkę ziemi i chcę podnieść głównym ramieniem to silnik prawie gaśnie. Dopiero na maksymalnych obrotach jakoś podnosi. Jest to bardzo uciążliwe i do tego koparka dużo pali bo muszę robić na bardzo wysokich obrotach. Reszta ruchów jest w porządku. Zauważyłem że przy rozdzielaczach ktoś wymontował jedną rurkę i zaślepił oba końce kulkami. Czy to jest ta przyczyna? Może ktoś ma podobny problem? Proszę o pomoc :!:
Ostatnio edytowany przez kolo27, 17 Lip 2009 08:48, edytowano w sumie 1 raz

kolo27
Pomocnik operatora

  • Posty: 86
  • Rejestracja: 02 Gru 2008 19:47
  • Miejscowość: Iława

Maszyna: O&K MH CITY


Reklama

simmet

Re: Zeppelin ZM15 - Dlaczego tak słabo podnosi ???

Postprzez atlas1404 » 13 Cze 2009 22:04

kolego nie znam budowy tej maszyny ale miałem kiedyś podobny przypadek okazało się że ktos wcześniej odłączył grl pompy hydraulicznej i to było przyczyna
Ostatnio edytowany przez atlas1404, 17 Lip 2009 08:48, edytowano w sumie 1 raz

atlas1404
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 19 Maj 2009 20:07
  • Miejscowość: włocłławek

ZM15 - Dlaczego tak słabo podnosi ???

Postprzez kolo27 » 19 Cze 2009 20:19

nie rozumiem co dokładnie odłączył. mozesz to dokładniej opisać?

kolo27
Pomocnik operatora

  • Posty: 86
  • Rejestracja: 02 Gru 2008 19:47
  • Miejscowość: Iława

Maszyna: O&K MH CITY


Postprzez LESZEK1969 » 21 Cze 2009 12:06

Witam napisz czy tylko na podnoszeniu dusi koparke czy na ramieniu też albo innych funkcjach. Albo zadzwon 504 094 216.
Pozdrawiam Leszek.

Jestem mechanikiem a Zeppelin jest jedna z moich ulubionych maszyn.
Ostatnio edytowany przez LESZEK1969, 28 Gru 2009 17:19, edytowano w sumie 1 raz

LESZEK1969
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 30 Paź 2008 21:28
  • Miejscowość: Rzeszów

ZM15 - Dlaczego tak słabo podnosi ???

Postprzez kolo27 » 21 Cze 2009 17:05

tylko na podnoszeniu ma ciężko. reszta jest ok. oczywiście jeżeli siłownik dojdzie do końca to też gasi silnik bo to chyba normalne, ale przy podnoszeniu jest bardzo słaba. Może to wina silnika, moze jest słaby albo wtryski leją?

kolo27
Pomocnik operatora

  • Posty: 86
  • Rejestracja: 02 Gru 2008 19:47
  • Miejscowość: Iława

Maszyna: O&K MH CITY


Postprzez hans » 21 Cze 2009 21:43

moze przelew zapchany albo odlaczony ?

hans
Młodszy operator

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 04 Cze 2008 23:48
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Wojcek » 24 Cze 2009 00:13

Witam.
Mam takie same objawy w O&K. Tylko przy podnoszeniu występuje objaw że koparka dusi się silnik przygasa. Wszystkie inne funkcje działają bez żadnego problemu. Objaw wystąpił ten od niedawna i nie wiem co jest grane.
Ostatnio edytowany przez Wojcek, 28 Gru 2009 17:20, edytowano w sumie 1 raz

Wojcek
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 25 Maj 2009 23:36
  • Miejscowość: NOWA SÓL

Re: Zeppelin ZM15 - Dlaczego tak słabo podnosi ???

Postprzez keating » 24 Cze 2009 14:08

kolo27 napisał(a):Podczas gdy nabiorę łyżkę ziemi i chcę podnieść głównym ramieniem to silnik prawie gaśnie. Dopiero na maksymalnych obrotach jakoś podnosi...
... Reszta ruchów jest w porządku. Zauważyłem że przy rozdzielaczach ktoś wymontował jedną rurkę i zaślepił oba końce kulkami. Czy to jest ta przyczyna? Może ktoś ma podobny problem? Proszę o pomoc :!:

aby coś poradzić potrzeba kilku odpowiedzi:
to się stało nagle, czy stopniowo jest coraz gorzej ?
kiedy wymieniałeś filtry oleju hydraulicznego, olej hydrauliczny ? (wymieniłeś, a nie dolewałeś)
zalecałbym wykonanie pomiarów ciśnień, ale jeżeli nikt nie pamięta kiedy był wymieniany olej, czy filtry to zalecam wymianę ... (szczególnie w sytuacji jeżeli powoli maszyna coraz gorzej pracuje)
pamiętaj, że czystość oleju hydraulicznego nie świadczy o jego "dobrym stanie". olej powinno się wymieniać mniej więcej co 1000 mth.

Wojcek napisał(a):Witam.Mam takie same objawy w O&K.Tylko przy podnoszeniu wystepuje objaw że koparka dusi się silnik przygasa.Wszystkie inne funkcje działają bez żadnego problemu.Objaw wystąpił ten od niedawna i niewiem co jest grane.

to samo co powyżej: sytuacja pojawiła się nagle ? tzn np jednego dnia było OK, maszyna pracowała 10 h coś się stało i zaczęła gasnąć.
czy też maszyna pracuje od lat najpierw zaczęła gasnąć raz dziennie, potem, po kilku tygodniach dwa razy dziennie, a później (po miesiącu) przy niemal każdym ruchu.
to samo jeżeli chodzi o filtry i olej hydrauliczny - polecam wymianę jeżeli dawno nie była robiona.
jeżeli zaistnieje potrzeba mogę wykonać pomiary ciśnień w maszynie u klienta i zdiagnozować usterkę. polecam się ;) www.krm-machines.pl

Awatar użytkownika
keating
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 02:37
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 2

Postprzez Wojcek » 24 Cze 2009 17:04

Witam. Dotyczy problemu O&K. Maszynę mamy od trzech lat pracowała bez zastrzeżeń. Problem ten wystąpił około miesiąca temu.Koparka pogłębiała staw wszystko było ok.Na drugi dzień wystapił ten problem niewiadomo czemu.Nadmieniam że trzy dni temu wymieniłem olej hydrauliczny i filtr i dalej to samo. Tak jak poprzednio pisałem koparka ma dobrą jazdę, wszystko działa, oprócz podnoszenia głównego wysięgnika. Dodam jeszcze że maszyna ma 15 ton i jak ją oprę na wysięgu to na małym gazie dźwiga całą maszynę do góry bez żadnego problemu. A jak tylko chcę podnieśc główne ramię nawet na pusto to maszyna zaraz przygasa. Nie wiem co dalej robic.
Ostatnio edytowany przez Wojcek, 17 Lip 2009 08:51, edytowano w sumie 1 raz

Wojcek
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 25 Maj 2009 23:36
  • Miejscowość: NOWA SÓL

Postprzez keating » 24 Cze 2009 19:19

aby coś więcej powiedzieć musiałbym zmierzyć ciśnienia. możliwości jest w takiej sytuacji sporo, od pompy przez rozdzielacz, zawory, aż do manetki (każdy z takich przypadków już miałem dlatego odpowiedź nie jest jednoznaczna). jednak robiąc pomiary ciśnień można więcej powiedzieć nierozbierając całej maszyny na części pierwsze.
ta próba podnoszenia ramienia i podnoszenia maszyny na ramieniu to dobry pomysł, który trochę wyjaśnia, ale niestety nie wszystko :) dobra jazda w koparce i kiepskie działanie ramienia to normalne - te funkcje obsługują inne pompy.
zazwyczaj jak coś się dzieje nagle to niestety nie jest dobrze.
olej, filtry możemy wykluczyć. nic niepokojącego nie zaobserwowałeś w oleju tzn zanieczyszczenia stałe (duże opiłki, kawałki metalu, itd.) ?
jeżeli będziesz chciał to mogę pomóc, ale muszę maszynę zobaczyć, przetestować, pomierzyć. oczywiście jesteśmy w stanie dojechać naszym wozem serwisowym.
jak będziesz zainteresowany to proszę o kontakt: tel. 071/ 34 00 345 lub 0 507 048 050.
KRM MACHINES Sp. z o.o.
www.krm-machines.pl

Serwis maszyn budowlanych |
Naprawa i remonty hydrauliki siłowej | Silników spalinowych | Instalacji elektrycznej | Układów elektronicznych w maszynach.

Awatar użytkownika
keating
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 02:37
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 2

ZM15 - Dlaczego tak słabo podnosi ???

Postprzez kolo27 » 24 Cze 2009 20:20

W moim zeppelinie też hydraulika jest ok. pompy i ciśnienia były sprawdzane. tak samo przy podnoszeniu koparki na ramieniu nie ma problemu. problem właśnie jest tylko z podnoszeniem ramienia. podejrzewam ze to problem w układzie paliwowym. maszyna chyba sie delikatnie zapowietrza i dlatego jest taka słaba tylko na tym ruchu bo on potrzebuje najwięcej mocy silnika. ostatnio trochę posprawdzałem przewody paliwowe i jest juz prawie dobrze. teraz muszę to gdzieś sprawdzić na robocie i wtedy będę pewny. jakby co to napisze czy pomogło. :D

kolo27
Pomocnik operatora

  • Posty: 86
  • Rejestracja: 02 Gru 2008 19:47
  • Miejscowość: Iława

Maszyna: O&K MH CITY


Re: ZM15 - Dlaczego tak słabo podnosi ???

Postprzez keating » 24 Cze 2009 20:58

kolo27 napisał(a):W moim zeppelinie też hydraulika jest ok. pompy i ciśnienia były sprawdzane. tak samo przy podnoszeniu koparki na ramieniu nie ma problemu. problem właśnie jest tylko z podnoszeniem ramienia. podejrzewam ze to problem w układzie paliwowym. maszyna chyba sie delikatnie zapowietrza i dlatego jest taka słaba tylko na tym ruchu bo on potrzebuje najwięcej mocy silnika. ostatnio trochę posprawdzałem przewody paliwowe i jest juz prawie dobrze. teraz muszę to gdzieś sprawdzić na robocie i wtedy będę pewny. jakby co to napisze czy pomogło. :D


jak dla mnie możliwe, ale mało prawdopodobne. wystarczy odpalić kilka funkcji na raz ... (za wyjątkiem podnoszenia wysięgnika) jeżeli to paliwo to silnik zgaśnie ... np obrót zamykanie łyżki i zamykanie ramienia (wszystkie siłowniki są wtedy wysuwane i obrót dodatkowo).można do tego dołożyć jeszcze jazdę.
trzeba pamiętać, że w Zeppelinie (to już przerabiałem w 13-tce) szybkość / moc podnoszenia / opuszczania można regulować w kilku miejscach. to nie jest regulacja typu dokręcę śrubę i szybciej będzie się podnosił i szybciej opuszczał. osobno reguluje się podnoszenie, osobno opuszczanie. przy czym szybkość i moc są też regulowane osobno.
KRM MACHINES Sp. z o.o.
www.krm-machines.pl

Serwis maszyn budowlanych |
Naprawa i remonty hydrauliki siłowej | Silników spalinowych | Instalacji elektrycznej | Układów elektronicznych w maszynach.

Awatar użytkownika
keating
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 02:37
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 2

Postprzez Wojcek » 25 Cze 2009 15:04

Witam.Odnośnie O&K.Właśnie filtr oleju hydrauliki był czysty żadnych opiłków i innych drobin metalu.Znalazłem tylko malutkie kawałeczki plastiku ale to chyba od jakiegoś uszczelniacza.

Wojcek
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 25 Maj 2009 23:36
  • Miejscowość: NOWA SÓL

ZM15 - Dlaczego tak słabo podnosi ???

Postprzez kolo27 » 25 Cze 2009 17:19

Pewnie masz rację. Ale będę wiedział dopiero po sprawdzeniu tego na robocie. A odnośnie usług to w jakim województwie je świadczysz i jakie masz stawki? Bierzesz na godziny czy od roboty ile by mnie wyniosło w przyblizeniu taka regulacja? Powiedzmy ze sie myliłem i chciałbym cie tutaj ściągnąć. Mieszkam w warm-mazurskim :roll:

kolo27
Pomocnik operatora

  • Posty: 86
  • Rejestracja: 02 Gru 2008 19:47
  • Miejscowość: Iława

Maszyna: O&K MH CITY


Postprzez keating » 25 Cze 2009 21:42

Wojcek napisał(a):Witam.Odnośnie O&K.Właśnie filtr oleju hydrauliki był czysty żadnych opiłków i innych drobin metalu.Znalazłem tylko malutkie kawałeczki plastiku ale to chyba od jakiegoś uszczelniacza.

malutkie kawałeczki plastiku ... to mogą być fragmenty uszczelnienia z siłownika z nakrętki na tłoczysku. mogą, ale nie muszą mieć związku z tą awarią, ciężko powiedzieć. zależy jak dużo tego było, czy były jednakowego koloru, czy były miękkie, czy twarde (czy to uszczelnienie czy prowadzenie - np teflon) ...
dalej się upieram, że trzeba samemu ocenić i pomierzyć :)
nie żebym naciągał, ale miałem już podobne przypadki - raz zapchał się zawór drobinami uszczelnień. innym razem suwak w rozdzielaczu (również przycięty przez opiłki tym razem), ale też bardzo podobny objaw dawała pęknięta sprężyna zaworu w manetce ... co akurat bardzo mnie zdziwiło

[ Dodano: Czw Cze 25, 2009 10:40 pm ]
kolo27 napisał(a):Pewnie masz rację. Ale będę wiedział dopiero po sprawdzeniu tego na robocie. A odnośnie usług to w jakim województwie je świadczysz i jakie masz stawki? Bierzesz na godziny czy od roboty ile by mnie wyniosło w przyblizeniu taka regulacja? Powiedzmy ze sie myliłem i chciałbym cie tutaj ściągnąć. Mieszkam w warm-mazurskim :roll:

dokładnie, czym innym jest machanie ramionami na "sucho" a czym innym jest normalna robota przez kilka/kilkanaście godzin dziennie pod obciążeniem. może być, że to paliwo ... choć, jak powiedziałem, mi wydaje się mało prawdopodobne (ten test z wykonywaniem 3-4 funkcji jednocześnie powinien wtedy zdusić maszynę.)
świadczę usługi na terenie województwa dolnośląskiego, opolskiego, lubuskiego, wielkopolskiego - to tak generalnie, ale ... na różnych awariach byłem również w Warszawie, Łodzi, Piotrkowie, Krakowie, Mysłowicach, Zabrzu, Gliwicach, - to te dalsze miejscowości. w temacie płatności to wyślę Ci na priv'a. chociaż powiem, że warm-mazurskie to raczej za daleko, bo jadąc zgodnie z przepisami to trzeba jechać przynajmniej dwa dni :) staram się raczej ograniczać do około 200 km od Wrocławia ... potem to już nie bardzo się opłaca, klient płaci za km, a mechanicy jadą autem "za darmo" przez 4 godziny, popracują np 2 godziny i znowu siedzą w aucie "za darmo" przez np 4 godziny = suma 10 godzin pracy, za dwie zapłacone :( d..a nie robota :)
zdarza się, stosunkowo często, że nie liczę roboty na godziny, ale od "tematu", dotyczy to dużych napraw - jest to z korzyścią dla klienta.
za dużo się rozgadałem :) rzecz jest prosta Wy kopiecie, my naprawiamy niech każdy zarabia i robi swoje dobrze :)
KRM MACHINES Sp. z o.o.
www.krm-machines.pl

Serwis maszyn budowlanych |
Naprawa i remonty hydrauliki siłowej | Silników spalinowych | Instalacji elektrycznej | Układów elektronicznych w maszynach.

Awatar użytkownika
keating
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 02:37
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 2

Re: Zeppelin ZM15 - Dlaczego tak słabo podnosi ???

Postprzez dar-hyd » 16 Lip 2009 11:46

Witam
na 100 % wina pompy jest uszkodzony zawor regulacji mocy pompy
chetnie pomoge
pzdr




kolo27 napisał(a):Podczas gdy nabiorę łyżkę ziemi i chcę podnieść głównym ramieniem to silnik prawie gaśnie. Dopiero na maksymalnych obrotach jakoś podnosi. Jest to bardzo uciążliwe i do tego koparka dużo pali bo muszę robić na bardzo wysokich obrotach. Reszta ruchów jest w porządku. Zauważyłem że przy rozdzielaczach ktoś wymontował jedną rurkę i zaślepił oba końce kulkami. Czy to jest ta przyczyna? Może ktoś ma podobny problem? Proszę o pomoc :!:
dar-hyd

dar-hyd
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 16 Lip 2009 11:44
  • Miejscowość: slask

Postprzez ciacho » 21 Mar 2010 18:32

witam mam podobny problem tylko że mój zeppelin ZM 12 ma opóźniony ruch tak jakby hydraulika jest za mało wydajna powoli podnosi i powoli opuszcza pompa została wyregulowana a to dalej nic nie pomogło może wy mi coś doradzicie

ciacho
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 21 Mar 2010 18:16
  • Miejscowość: Łomża

Postprzez hans » 21 Mar 2010 20:32

gdzies masz zdlawiony przeplyw na odcinku rozdzielacz - silownik jezeli to tylko o jedna funkcje chodzi. jezeli wiecej to gdzies wczesniej za pompa a przed rozdzielaczem. u mnie w maszynie mialem kiedys problem i tez mi bardzo wolno wykonywal ruchy i z duzym opoznieniem. Tyle ze ja mialem zegar wpiety w sterowanie i widzialem ze cos sie dzieje nietak. Okazalo sie ze dlawik na jednym rozdzielaczu byl zapchany fragmentami zluszczonego uszczelniacza
usługi dźwigowe do 100t, transport niskopodwoziowy maszyn.

hans
Młodszy operator

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 04 Cze 2008 23:48
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Re: zeppelin

Postprzez marcin1 » 11 Kwi 2024 20:54

LESZEK1969 napisał(a):Witam napisz czy tylko na podnoszeniu dusi koparke czy na ramieniu też albo innych funkcjach. Albo zadzwon 504 094 216.
Pozdrawiam Leszek.

Jestem mechanikiem a Zeppelin jest jedna z moich ulubionych maszyn.

tel do pana jest aktualny ??

marcin1
Pomocnik operatora

Maszyna: zeppelin zm12 zeppelin zr 15 case 580 sk

Firma: roboty ziemne bogslaw michalewicz


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej