wibako

Słaba jazda w Zeppelinie ZM 15

Słaba jazda w Zeppelinie ZM 15

Postprzez tomekb85 » 07 Gru 2009 23:21

Witam wszystkich i z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi, mój problem dotyczy słabej jazdy w koparce kołowej zeppelin zm 15, jeździła przyzwoici aż tu pewnego dnia nie może sie uciągąć, nie jestem całkiem zielony ale ty nie mam pojęcia co się stało, maszyna nie chce jechać ani na żółwiu ani na zajacu, a najlepsze jest to że silnik ma wtedy taki opór że aż smugę ciąnie, a przy kopaniu w ogóle dymka nie puści, zm15 ma w ramie taki zawór którym przełącz się całkiem na wolną jazdę i dopiero wtedy koparka zaczyna jechać, ale też ma się ciężko kopać i jedzie wolniej niż normalnie, i trójłamanie ramienia też wolniej chodzi, bo jest sterowane tym samym pedałem po przełączeniu guzika, wygląda na to że któryś rozdzielacz dławi pompe bo silnik odczuwa podczas jazdy straszny opór. Proszę o pomoc DZIĘKUJE

tomekb85
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 02 Gru 2009 21:26
  • Miejscowość: Syców

Reklama

simmet

Postprzez pitu7912 » 15 Gru 2009 23:03

W/g mnie powinieneś sprawdzić układ paliwowy. Może wlałeś jakieś gorsze paliwo? Zmień filtry i sprawdź czy silnik ma pełen zakres obrotów. Z tego co piszesz, kopci przy największym obciążeniu a kopanie nie obciąża tak bardzo silnika jak jazda.

pitu7912
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 15 Gru 2009 22:00
  • Miejscowość: Olsztyn

Postprzez keating » 16 Gru 2009 04:33

potrzebowałbym trochę więcej informacji.
1. sprawdź czy prężą się węże na silniku jazdy jak chcesz ruszyć.
2. to kopanie też jest słabe ?

warto pomierzyć ciśnienia hydrauliczne, aby jednoznacznie zdiagnozować.
KRM MACHINES Sp. z o.o.
www.krm-machines.pl

Serwis maszyn budowlanych |
Naprawa i remonty hydrauliki siłowej | Silników spalinowych | Instalacji elektrycznej | Układów elektronicznych w maszynach.

Awatar użytkownika
keating
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 02:37
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 2

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej