wibako

Potrzebny mechanik

Potrzebny mechanik

Postprzez Janusz1978 » 23 Kwi 2010 09:14

Witam.
Szukam mechanika do Zeppelina 12 w promilu do 200km od Stalwoej Woli.

Janusz1978
Operator

  • Posty: 331
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 00:24
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Postprzez lkop » 23 Kwi 2010 18:04

napisz kolego jaki mas zproblem z swoją maszynką??

Awatar użytkownika
lkop
Operator

  • Posty: 378
  • Rejestracja: 07 Paź 2009 19:49
  • Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
  • Pochwały: 15

Maszyna: LIEBHERR, Case, Manitou , Silniki, Skrzynie biegów

Firma: PARTSERVICE


Postprzez Janusz1978 » 25 Kwi 2010 08:21

Czesc.

Kupilem taka od znajomego i chcialem pomierzyc cisnienia. Mam dwa zegary olejowe, jeden do 250 a drugi do 300. Tyle ze niewiem gdzie sie wpiac. Znalazlem dwa punkty przy rozdzielaczu, ktorw wydaje mi sie ze sa na wyjsciu z niego., sa tez pod lewa boczna klapa w szeregu, ale sa opisane w skrocie po szwabsku :wink: . Wydaje mi sie ze sa to punkty pomiarowe, ale sterowania. nie wiem gdzie sie znajduje resztai czy dobrze mi sie wydaje z tymi co opisalem.
Nastepna sprawa, to to ze jak wylacze maszyne na podniesionym ramieniu i rusze joystickiem do opadniecia to nie reaguje tak jak by nie mial Hydroakumulatora :woot:
Nie wiem tez jaki olej powinien byc w skrzyni, bo w moscie to chyba Hipol?
i ostatnia sprawa to to ze nie znam niektorych kontrolek i przyciskow jak na zdjeciu :arrow:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/246 ... 7d926.html

a wlasnie i bym zapomnial, nie wiem jak w innych modelach, ale w tym sa dwa zbiorniki paliwa. Jeden jest glowny metalowy do ktorego jest przyczepiony zbiornik hydrauliczny, a drugi paliwa jest plastykowy ktore sa polaczone u gory przewodem ( wezykiem) i mam pytanie czy ten Plastykowy tez ma jakis smok i gdzie on jest ulozony.
Pozdrawiam :wink:

Janusz1978
Operator

  • Posty: 331
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 00:24
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 1

Postprzez SOK » 26 Kwi 2010 21:10

ja mam dwie 12 .z tym ramieniem to tak już jest gasisz silnik i odcina sterowanie..ciśnienie to jest chyba około 320psi.ale gdzie to już tego nie wiem i chętnie bym się dowiedział.z tym zbiornikiem to chyba jakiś patent ktoś zastosował bo się nie spotkałem.

SOK
Młodszy operator

  • Posty: 158
  • Rejestracja: 10 Sty 2008 23:08
  • Miejscowość: mazowieckie
  • Pochwały: 1

Postprzez Janusz1978 » 26 Kwi 2010 21:31

Jak nie zapomne to jutro zrobie zdjecie i wystawie.

Janusz1978
Operator

  • Posty: 331
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 00:24
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 1

Postprzez Leonzulim » 26 Kwi 2010 21:35

kolego odnośnie zbiornika to ten plastikowy to się napełnia przy tankowaniu głównego zbiornika porostu paliwo się do niego przelewa i niema żadnych smoków tylko jest rurka w metalowym zbiorniku bez żadnych filtrów. Z tym olejem to bym się wstrzymał hipol na pewno nie będzie lepszy od oryginalnego który jest tam zalany . Jeśli zgasisz koparkę i chcesz opuścić ramie to musisz przekręcić kluczyk s powrotem na zapłon . Napisz o które kontrolki dokładnie ci chodzi.

[ Dodano: Pon Kwi 26, 2010 9:43 pm ]
Oki ja jutro zobaczę sobie do koparki to ci powiem które oznaczenia są do czego

Leonzulim
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 Kwi 2010 18:03
  • Miejscowość: Jamnica

Postprzez Janusz1978 » 02 Maj 2010 23:29

Witam.
Z Mechanikiem juz nie aktualne.
Drugi zbiornik miesci sie pod wiatrakiem chlodnicy oleju Hydraulicznego. Polaczony jest z dolu jednym wezem i z gory drugim wezykiem o srednicy okolo 6-8mm.
Pytanie mam nastepujace ile stron ma DTR do Zeppelin 12 i czy sa w nim opisy bezpiecznikow?
pzdr.

Janusz1978
Operator

  • Posty: 331
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 00:24
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 1

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej