wibako

Problem z podnoszeniem głównego ramienia Zeppelin ZM13b 93r.

Problem z podnoszeniem głównego ramienia Zeppelin ZM13b 93r.

Postprzez Leonzulim » 25 Kwi 2010 20:42

Witam, mam problem z zeppelinem
Problem polega na tym ze, podnoszenie wysięgu jest słabe przy załadowaniu pełnej łyżce a gdy dojdzie do tego obrót to prawie zanika i pulsuje prawy dżojstik. Ten problem mam od zakupu maszyny tak ze nie wiem czy to stało się nagle czy stopniowo narastał ten problem. Mierzyłem ciśnienie na rozdzielaczach i na obu jest jednakowe 320 psi. Ale na jednym gdy ta wartość urośnie do 320 psi to się nie utrzymuje tylko spada do 200-220 psi no i od czego się tu zabrać. Na pewno chodzi o jakiś zawór odpowiadający za tą przyczynę ale nie wiem który to jest. Jeśli ktoś miał takie objawy prosił bym o opisanie jak je usunął
z góry dziękuje.
Ostatnio edytowany przez Leonzulim, 25 Kwi 2010 21:35, edytowano w sumie 1 raz

Leonzulim
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 Kwi 2010 18:03
  • Miejscowość: Jamnica

Reklama

simmet

Postprzez keating » 02 Maj 2010 22:52

320 psi ?? jesteś pewien jednostek ? 320 psi to około 22 bar ... a 200 psi to 13,8 bara ...

moje pytania:
1. jeżeli to ciśnienie spadnie do 200 to stoi równo 200, czy skacze ? każdorazowo spada do tej samej wartości ?
2. używasz analogowych manometrów, czy cyfrowych ? (analogowe są zdecydowanie mniej dokładne i ciężko/niemożliwe jest wyłapanie "pików" oraz krótkich szybkich zmian ciśnienia.)
3. jakie jest ciśnienie na rozdzielaczu na wolnych obrotach silnika, gdy nie ruszasz żadną funkcją ?

ten pulsujący joystick to może być np zbyt małe ciśnienie na sterowaniu, ale przyczyn może być zdecydowanie więcej. sprawdź, czy joystick pulsuje tak samo, gdy podniesiesz obroty silnika.
KRM MACHINES Sp. z o.o.
www.krm-machines.pl

Serwis maszyn budowlanych |
Naprawa i remonty hydrauliki siłowej | Silników spalinowych | Instalacji elektrycznej | Układów elektronicznych w maszynach.

Awatar użytkownika
keating
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 02:37
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 2

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej