wibako

Kilka pytań to wtyczek i obrotu

Kilka pytań to wtyczek i obrotu

Postprzez baakster » 04 Sie 2010 19:16

Koparka Sennebogen Sm20 czyli generalnie Zeppelin Zm19, mam 3 małe pytania


1) Mam problem z obrotem mianowicie jak maszyna troche pochodzi to przestaje działać obrót, chodzi ale strasznie powoli może ktoś ma pomysł na rozwiązanie tego problemu

2) Do czego jest ten zawór na zdjęciu poniżej i jak go podłączyć bo jak widać na zdjęciu kostka się urwała i zwisają dwa kable

Image

3)Kolejny problem z wtyczką tym razem przy zaworze do włączania przeciążeniówki, od czasu kiedy się to urwało czerwona kontrolka od "haka"świeci cały czas
Image

Uploaded with ImageShack.us

baakster
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 24 Sty 2010 17:44
  • Miejscowość: Szczecin

Reklama

simmet

Postprzez keating » 05 Sie 2010 11:44

ad 1) warto zmierzyć ciśnienia oleju hydraulicznego. kiedy wymieniałeś olej hydrauliczny/filtry ?
może być problem z silnikiem obrotu - na zimnym/gęstym oleju jeszcze działa, ale na gorącym/rzadkim nie działa/działa słabo z powodu dużych przecieków wewnętrznych.
jak działają inne funkcje ? szczególnie chodzi o zamykanie ramienia.

ad 2) jak dla mnie trochę za mało szczegółów.

ad 3) po prostu podłącz. jeżeli masz wtyczkę to zamontuj i podłącz. taką wtyczkę można kupić np w Hansa Flex (cena około 10 zł). z przewodu wystają dwa kable, podłącz je pod lewy i prawy styk (górny i dolny pozostają wolne).
KRM MACHINES Sp. z o.o.
www.krm-machines.pl

Serwis maszyn budowlanych |
Naprawa i remonty hydrauliki siłowej | Silników spalinowych | Instalacji elektrycznej | Układów elektronicznych w maszynach.

Awatar użytkownika
keating
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 02:37
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 2

Postprzez baakster » 05 Sie 2010 13:22

A.d1) olej i filtry są nowe bo robiłem wszystkie siłowniki i uszczelniacze na rozdzielaczu. generalnie problem przed naprawą był taki, że miała wolną jazde, jak "mechanicy" zrobili rozdzielacz to jazda jest ale ruchy joystików są uśpione i popsuł się obrót ( uśpione ruchy manetek polegają na tym że ruszam joystikiem i po chwili dopiero działa funkcja:/)

A.d2) chodzi mi o to, że wystają mi dwa kable a moduł ten ma 4 wejśćia i nie wiem jak to podłączyć i od czego jest ten moduł bo może coś nie działa przez to.


Pozdrawiam

baakster
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 24 Sty 2010 17:44
  • Miejscowość: Szczecin

Postprzez keating » 05 Sie 2010 13:37

1 podejrzewam zbyt niskie ciśnienie sterowania - zasilania manetek. warto zmierzyć ciśnienie, aby potwierdzić lub wykluczyć moją hipotezę. pytanie pomocnicze: wykonując dwa ruchy jednocześnie maszyna zwalnia czy przyspiesza ?

2 niestety nie powiem od czego jest ten moduł, zbyt mało widać na zdjęciach. najprościej to sprawdzić dokąd idą przewody hydrauliczne od tego modułu, później można wyciągać wnioski.
zawsze jeżeli mamy cewkę elektrozaworu (tak to wygląda) to przewody powinny być podłączone to mniejszych konektorów po bokach, górny i dolny konektor pozostają wolne. zazwyczaj nie ma znaczenia który przewód podłączysz do którego konektora - to zwykła cewka.
KRM MACHINES Sp. z o.o.
www.krm-machines.pl

Serwis maszyn budowlanych |
Naprawa i remonty hydrauliki siłowej | Silników spalinowych | Instalacji elektrycznej | Układów elektronicznych w maszynach.

Awatar użytkownika
keating
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 02:37
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 2

Postprzez baakster » 05 Sie 2010 18:42

Jutro sprawdze ciśnienia na joystikach :mrgreen: , martwi mnie tylko ze dzisiaj czyszcząc chłodnice zauważyłem brak chęci do pracy wiatraka ( on jest załanczany przez jakiś termostat czy jego praca powinna być ciągła??)

baakster
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 24 Sty 2010 17:44
  • Miejscowość: Szczecin

Postprzez keating » 05 Sie 2010 19:59

jest załączany. nie musi się kręcić.
KRM MACHINES Sp. z o.o.
www.krm-machines.pl

Serwis maszyn budowlanych |
Naprawa i remonty hydrauliki siłowej | Silników spalinowych | Instalacji elektrycznej | Układów elektronicznych w maszynach.

Awatar użytkownika
keating
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 02:37
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 2

Postprzez baakster » 06 Sie 2010 09:09

A jak można sprawdzić ciśnienie i podkręcić mu obroty bo jakoś coś powoli się kręci, :crazy:

baakster
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 24 Sty 2010 17:44
  • Miejscowość: Szczecin

Postprzez keating » 06 Sie 2010 09:37

w okolicach wentylatora jest kość, na której powinien być punkt pomiarowy. na tej samej kości jest zawór regulujący.
KRM MACHINES Sp. z o.o.
www.krm-machines.pl

Serwis maszyn budowlanych |
Naprawa i remonty hydrauliki siłowej | Silników spalinowych | Instalacji elektrycznej | Układów elektronicznych w maszynach.

Awatar użytkownika
keating
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 02:37
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 2

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej