wibako

Jaka pompa do ramienia Schaeff SKB 1000?

Moderator: MARIO/MECALAC

Jaka pompa do ramienia Schaeff SKB 1000?

Postprzez John_ghost » 16 Wrz 2010 21:13

Witam szanowne grono, mam dla was zagadkę.
Kupiłem tylne ramię od takiej ładowarki jak na zdjęciu poniżej, z zamiarem zaczepiania tego do traktora.
http://www.mascus.com/image/product/lar ... aeae37.jpg

Tylko teraz muszę z czegoś dobrać pompę i tutaj do was pytanie. Jaką wydajność powinna mieć ta pompa aby to chodziło sprawnie.
Idealnie by było, jeśli znajdę pompę, która zapewni mi wystarczającą wydajność już przy 540 obr/min. Jeśli nie znajdę czegoś takiego, to będę kombinował z przekładniami, ale raczej dążę do maksymalnego uproszczenia konstrukcji.
Czy w granicach 1000 zł znajdę taką pompę, raczej nową, bo używki to się nigdy nie sprawdzi i kupujemy w ciemno. Idealnie było by dać pompę od takiej ładowarki, ale ona zapewne będzie wymagać obrotów rzędu 2000, choć tego do końca nie wiem. Ideał, to jakaś łatwo dostępna i niedroga pompa, która przy tych 540 obr/min będzie tłoczyć wystarczającą ilość oleju.

Kolejna sprawa, to jak duży zbiornik oleju trzeba będzie zamontować by się olej nie przegrzał. Ramię raczej będzie służyć do drobnego dłubania, a nie kopania (rowek, mostek, podłączenie wody).
Jest sens kupić powiedzmy metr ożebrowanej rurki, by służyło to jako chłodnica (pasywna). Czy sam zbiornik (5-10 litr) wystarczy? Tutaj to już wy musicie doradzić.

Pozdrawiam i liczę na was :)

John_ghost
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 05 Lut 2010 17:01
  • Miejscowość: Kraków

Reklama

simmet

Postprzez dawidg2 » 16 Wrz 2010 21:57

Tu podobnie jak u cyklopa myślę z 50 L/min starczy, zbiornik ze 100L, a nie mozesz wykorzystać hydrauliki ciągnika? co masz za ciągnik?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez John_ghost » 17 Wrz 2010 00:21

Hydraulika ciągnika odpada :) Ciągnik to Valtra 6400, ma bardzo rozbudowany (a przy tym wrażliwy) układ hydrauliki. Wszystko działa tam na jednej pompie. Zalane jest to drogim olejem i nie zamierzam nic do niego podpinać.

Swoją drogą wydajność hydrauliki w tym traktorze to 70l/min i 190 bar, ale to przy sporych obrotach, więc trochę za mało. Widziałem podobne ramie jak pracuje podpięte na hydraulice traktora i wydajną pracą nazwać tego nie można.

Dla przykładu taka pompka:
http://allegro.pl/pompa-hydrauliczna-ko ... 62406.html

Przy obrotach wałka napędowego 540/min uzyskujemy wydajność rzędu 15 l/min, a to zdecydowanie za mało. Trzeba by zastosować przekładnie, a tego chciałbym uniknąć.
U cyklopa jest przekładnia z tego co pamiętam.

Swoją drogą patrząc na parametry pomp z ostrówka, cyklopa, mtz'a itp:
http://www.hydrotor.com.pl/index.php?id ... g=-&idg2=-
To każda z nich nie obejdzie się bez przekładni zwiększającej prędkość napędową.

Dlatego pytam tutaj, czy kupię do 1000 zł pompę, która przy obrotach 540/min max 1000/min zapewni mi sprawne działanie takiego ramienia?
Np taka: http://allegro.pl/pompa-hydrauliczna-la ... 62468.html
Przy 540 obr/min mamy 33,5 l/min, a przy 1000 obr/min mamy 62 l/min wystarczy?

Zbiornik 100l ?? Nie za dużo?

John_ghost
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 05 Lut 2010 17:01
  • Miejscowość: Kraków

Postprzez dawidg2 » 17 Wrz 2010 15:51

A nie lepiej tłoczkową pompe? tylko droższe choć niekoniecznie. Mi teraz do HDSa mają zakładać jakąś 84 i silnik ma pracować na 700obr. Tylko tam wyjście prosto ze skrzyni i przez przystawkę jest. Jeszcze to sprawdzę dokładnie może uda mi się odnaleźć tą pompę

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez mechanior » 17 Wrz 2010 23:57

pompy w koparko ładowarkach mają wydajność rzędu 100-160 L/min przy 2200 obr
zakładamy że da się wydajnie pracować tylnym ramieniem przy obrotach rzędu 1300-1400 (zalecane przez CATa dla 428C) więc musisz mieć wydajność około 80-100 L/min, taka pompa obciąża silnik napędowy maksymalnie z mocą około 50KM
ciśnienie robocze: 180-230 bar

jeśli masz założony zwykły rozdzielacz bez sterowania LS (bez ciśnienia sterującego) zastosowanie pompy tłoczkowej jest troszkę bez sensu bo będzie stale obciążać napęd (grzać olej)

pojemność zbiornika układu z chłodnicą bocznikową to około 30-50L, jeśli nie ma chłodnicy to pojemność należy podwoić a zbiornik umieścić w miejscu umożliwiającym wymianę ciepła z otoczeniem
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej