wibako

Puszcza napęd gąsienicy Hitachi EX75

Moderator: MARIO/MECALAC

Puszcza napęd gąsienicy Hitachi EX75

Postprzez adig » 19 Wrz 2010 22:25

Panowie mam pytanie co możne być przyczyną ze gdy stoję koparką na pochyłym terenie to puszcza jazda i gąsienice zaczynają się powoli kręcić, dodam ze jazda tez nie jest najmocniejsza . Czy jedno z drugim może mieć jedną przyczynę , jeśli tak to co by należało sprawdzić lub wymienić

[ Dodano: Pon Wrz 20, 2010 7:04 pm ]
dodam ze to koparka hitachi EX75 z 99r moze to cos pomoże w znalezieniu rozwiązania
Ostatnio edytowany przez adig, 24 Wrz 2010 17:55, edytowano w sumie 1 raz

adig
Pomocnik operatora

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 07 Sty 2009 12:03
  • Miejscowość: podkarpacie

Reklama

simmet

Postprzez mechanior » 21 Wrz 2010 23:12

hamulec znajduje się wewnątrz napędu, jeśli nie trzyma to pewnie wytarły się tarcze lub jest problem z ciśnieniem zwalniającym bo zazwyczaj w gąskach hamulec działa tak jak w ciężarówkach: ciśnienie zwalnia hamulce a jego brak powoduje zahamowanie napędu...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez adig » 22 Wrz 2010 21:55

Tarczki wyglądają jak nowe ,a myślę tak że może ciśnienie jest cały czas takie same złe(niezmienne) i nie dość ze nie hamuje to jeszcze napęd trzyma w czasie jazdy .Jak to można sprawdzić i czy dobrze kombinuje

adig
Pomocnik operatora

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 07 Sty 2009 12:03
  • Miejscowość: podkarpacie

Postprzez mechanior » 23 Wrz 2010 00:30

możesz mieć uszkodzone złącze obrotowe które przekazuje ciśnienie z góry maszyny na dolne funkcje, układ hamulcowy może być zakłócany jazdą lub inną funkcją dołu np jeśli masz to lemieszem
należy zmierzyć ciśnienie niestety nie mam pojęcia o lokalizacji punktów pomiarowych układu hamulcowego i ich prawidłowych wartości w HITACHI
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez adig » 23 Wrz 2010 21:47

Dzięki mechanior tak właśnie jest ze jeszcze lemiesz słabo działa i puszcza gdy się podniosę ,części kupuje w firmie Toona ale oni nie potrafią ,albo nie chcą mi powiedzieć gdzie i co można zmierzyć (ciśnienie)
p.s widzę że zarwałeś trochę nocy żeby mi pomóc może na śląsku szybciej by ktoś wiedział jak to naprawić niż w takiej dziurze jak ja mieszkam w której oprócz mnie to fszyscy mają tylko białoruśki

adig
Pomocnik operatora

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 07 Sty 2009 12:03
  • Miejscowość: podkarpacie

Postprzez mechanior » 23 Wrz 2010 23:07

znam firmę TONA z Piekar Śląskich, mam wyrobioną opinię na czym się dorobili (kilku moich klientów kupiło u nich używane maszyny CAT z importu) i nie będę jej rozpowszechniał
są przedstawicielem HITACHI od niedawna, ale nie wiedziałem, że jedynym w tak rozległym obszarze, spróbuj w jakimś serwisie nieatoryzowanym
a jeśli masz odrobinę smykałki technicznej to prześledź przebieg przewodów i zaślep przed złączem obrotowym przewody od lemiesza, może coś pomoże...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej