wibako

Komatsu PC340LC brak mocy

Moderator: MARIO/MECALAC

Komatsu PC340LC brak mocy

Postprzez rodzinabmw » 27 Wrz 2010 14:20

Od czasu gdy brakło paliwa i zgasła dzieją się dziwne rzeczy. Potrafi gasnac kilka razy dziennie, po wymianie filtra paliwa jest trochę lepiej ale nadal gaśnie, ma słaba moc (pełną łyżka piachu i trochę ma problemów z podniesieniem) I zauważyłem że poziom oleju hydraulicznego jest bardzo wysoki (rurka-miarka jest pełna) może to jest przyczyną? Olej w silniku ok stan trzyma ale jak wcześniej pisałem pokazuje mi niskie ciśnienie oleju ale gdy gasze maszynę to wyświetla się na chwilę kontrolka ciśnienia oleju w silniku i ładowanie, alternator był kilka dni temu w serwisie i jest naprawiony-ładowanie prawidłowe, olej był wymieniany miesiąc temu. Proszę o pomoc
było Komatsu PC340LC-7, było komatsu PC210LC-6, było komatsu PC290LC-7, jest caterpillar 301.8

Awatar użytkownika
rodzinabmw
Pomocnik operatora

  • Posty: 77
  • Rejestracja: 09 Lis 2009 12:56
  • Miejscowość: Lubuskie

Maszyna: BMW E32 M60B30


Reklama

simmet

Postprzez keating » 01 Paź 2010 21:28

raz zabrakło paliwa i przybyło Ci oleju hydraulicznego ?
jeżeli maszyna zgasła z powodu braku paliwa, to szukałbym przyczyny w paliwie (tzn w układzie paliwowym). silnik wchodzi na obroty bez problemu? układ paliwowy nie jest zapowietrzony?
jest duże prawdopodobieństwo, że skoro wyciągnięte zostało paliwo ze zbiornika do końca to masz sporo osadu w układzie (to gaśnięcie maszyny potwierdza tezę z niedostatkiem paliwa). sprawdziłbym wszystko po kolei jeżeli chodzi o paliwo tzn zbiornik, odstojnik, filtry, działanie wtryskiwaczy.
miałem kiedyś podobny przypadek w Komatsu PW170. musiałem 3 razy wymieniać kpl. filtrów paliwa. tak szybko się zapychały. płukanie zbiornika i czyszczenie całego układu pomogły.
KRM MACHINES Sp. z o.o.
www.krm-machines.pl

Serwis maszyn budowlanych |
Naprawa i remonty hydrauliki siłowej | Silników spalinowych | Instalacji elektrycznej | Układów elektronicznych w maszynach.

Awatar użytkownika
keating
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 02:37
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 2

Postprzez Promag » 07 Paź 2010 12:08

Jeżeli olej jest systematycznie wymieniany,to na pewno nie jest przyczyną usterki. Sprawdź czy układ paliwowy nie jest zapowietrzony. Może filtry?
Regały magazynowe, wózki widłowe, wózki paletowe, meble metalowe, urządzenia dźwignicowe, przeładunkowe i do pakowania, to tylko część bogatej oferty handlowej PROMAG S.A.

Promag
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 07 Paź 2010 07:34
  • Miejscowość: Polska

Postprzez rodzinabmw » 10 Paź 2010 10:03

Powodem było brudne paliwo i osad na dnie zbiornika, wymieniłem filtr paliwa (dopatrzyłem się jednego) i maszyna pracuje prawidłowo. Olej hudrauliczny był uzupełniany i zapewne z powodu tego że maszyna krzywo stała dolalem za dużo. Wypuściłem nadmiar do banki i już jest odp poziom.
było Komatsu PC340LC-7, było komatsu PC210LC-6, było komatsu PC290LC-7, jest caterpillar 301.8

Awatar użytkownika
rodzinabmw
Pomocnik operatora

  • Posty: 77
  • Rejestracja: 09 Lis 2009 12:56
  • Miejscowość: Lubuskie

Maszyna: BMW E32 M60B30


Postprzez komatssu » 26 Gru 2010 20:18

czasami jest taki myk ze przy filtrze separacyjnym odkrecasz wezyk dopływu paliwa i w nim jest kawalek brudu i robi duzy problem
,,,Jezeli umre to w swiadomosci ze robiłem to co kochałem koparki"""

komatssu
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 26 Gru 2010 20:05
  • Miejscowość: ŁODZ

Maszyna: PC800


Postprzez rodzinabmw » 26 Gru 2010 20:35

separator był zabrudzony paprochami, powodowało to gasniecie maszyny i problemy z uruchomieniem silnika. Po przeczyszczeniu separatora i rurek wszystko jest juz ok.
było Komatsu PC340LC-7, było komatsu PC210LC-6, było komatsu PC290LC-7, jest caterpillar 301.8

Awatar użytkownika
rodzinabmw
Pomocnik operatora

  • Posty: 77
  • Rejestracja: 09 Lis 2009 12:56
  • Miejscowość: Lubuskie

Maszyna: BMW E32 M60B30


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej