wibako

Schaeff HML 20/ 30

Moderator: MARIO/MECALAC

Schaeff HML 20/ 30

Postprzez tuareg1989 » 13 Sty 2011 14:01

Panowie co powiecie na temat tych maszyn ? Jak się sprawują , awaryjność itd? Na forum mało co o tego typie koparki? Czy na coś szczególnego trzeba zwracać przy nich uwagę?
Pawłowski

tuareg1989
Operator

  • Posty: 216
  • Rejestracja: 26 Sie 2008 18:25
  • Miejscowość: Wadowice
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Postprzez lkop » 14 Sty 2011 11:42

bardzo dobre solidne kopareczki z rodzinnej niemieckiej firmy, jeden problem to taki że ciężko znaleźć coś dobrego. Ogólnie mają prostą hydraulikę i elektrykę, wyposażone były w silniki perkinsa lub deutza,

Awatar użytkownika
lkop
Operator

  • Posty: 378
  • Rejestracja: 07 Paź 2009 19:49
  • Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
  • Pochwały: 15

Maszyna: LIEBHERR, Case, Manitou , Silniki, Skrzynie biegów

Firma: PARTSERVICE


Postprzez tuareg1989 » 14 Sty 2011 18:18

nie kupiłem jeszcze maszyny do której bym nie dołożył , w myśl zasady dobrego nikt nie sprzedaje liczę się z tym ze będzie trzeba coś zrobić. A co najczęściej siada ? Na co zwrócić najbardziej uwagę? Jaki koszt pompy hydraulicznej (chyba są trzy tam)
Pawłowski

tuareg1989
Operator

  • Posty: 216
  • Rejestracja: 26 Sie 2008 18:25
  • Miejscowość: Wadowice
  • Pochwały: 1

Postprzez operatorek mike » 19 Sty 2011 22:15

mocne bywają w pługu do pracy przy kamazie oky, ale przy man merc i tym pod. jest niska słaba widoczność przy wyładunku urobku przy kopaniu rowów trzeba na stojąco, słaba widoczność całe ramie składa się jak w koparko-ładowarce nie wiem po co komu to w ogóle nie jest potrzebne zaleta jest oszczędna praca na niej tragedia jak się zacznie sypać nie ma końca pracowałem na takiej pozdrawiam..
Ostatnio edytowany przez operatorek mike, 21 Sty 2011 11:05, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
operatorek mike
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 04 Maj 2010 21:49
  • Miejscowość: siedlce

Maszyna: komatsu210lc k6 Volvo 240 Cat330 Hundaj290nlc
Atlas kołówki 1302,1303,1304


Postprzez medion » 27 Sty 2011 22:34

operatorek mike napisał(a):mocne bywają w pługu do pracy przy kamazie oky, ale przy man merc i tym pod. jest niska słaba widoczność przy wyładunku urobku przy kopaniu rowów trzeba na stojąco, słaba widoczność całe ramie składa się jak w koparko-ładowarce nie wiem po co komu to w ogóle nie jest potrzebne zaleta jest oszczędna praca na niej tragedia jak się zacznie sypać nie ma końca pracowałem na takiej pozdrawiam..



witam
Powstające usterki mogą być spowodowane tylko tym że pracowałeś już na szrocie
Osobiście rozglądałem się za takim sprzętem i jest chwalony za mała awaryjność tych maszyn są to opinie kopaczy nie Moja bo ja takiej maszyny jeszcze nie posiadam
Sprzęt w Polsce jest dosyć przechodzony Sam się przekonałem zadzwoniłem do kolesia do AUSTRI I MÓWI ŻE SPRZĘT Z 97R ma 14 000 mtg po 2 tygodniach ta koparka jest w Polsce niedaleko mnie poznałem po Naklejkach firmowych gdzie pracowała i handlarz mówi że ma 6500 mtg
Tak więc u nas sprzęt zawsze ma co najwyżej 6500-9500 mtg a rzeczywistość jest taka że ma 3x więcej
sssss

medion
Młodszy operator

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 16 Gru 2010 20:22
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 1

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej