wibako

Komatsu PW 130 i odwieczny problem

Moderator: MARIO/MECALAC

Komatsu PW 130 i odwieczny problem

Postprzez Zicher » 28 Lip 2007 17:04

Witam, po raz drugi spotykam się z tą maszyną i ponownie nie ma ona świateł STOP. Nie dochodzi napięcie do lamp a bezpieczniki przed lampami są całe. Z tego co zauważyłem to każda lampa ma osobne zasilanie Stopu ale pewnie to mylne spostrzeżenie gdyż pewnie oba kable z lamp łączą się gdzieś ale pytanie gdzie? Pewnie jakaś złączka odpowiada za to tylko gdzie jej szukać a może znajdę gdzieś schemat elektryczny do tej koparki?

[ Dodano: Sob Lip 28, 2007 5:06 pm ]
Ewentualnie jak zrobić obejście aby mieć STOP oraz czy na czujniku Stopu powinno być napięcie?
Zicher

Zicher
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 28 Lip 2007 16:53
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Reklama

simmet

Postprzez agil » 29 Lip 2007 16:01

Oczywiscie ze na czujniku stopu powinno byc napiecie jezeli go wykrecisz powinny ci swiecic caly czas lampy stopu a co do tych lamp to proponuje poprostu isc po tym kablu pradowym i powinienes znalezc usterke moze jest przetarty albo cos.a jak nie to wciag nowy kabel od czujnika przez bezpiecznik i pociagnij do lamp z tylu i po klopocie jezeli nie bedziesz mogl z orginalem poradzic sobie. Ale jezeli piszesz ze bezpiecznik jest caly to przy zwarciu jezelibylby przetarty to sadzilo by bezpiecznik czy masz oby dobra mase na lampach albo czy masa w samej lampie nie styka sie z pradowym kablem.

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez Zicher » 30 Lip 2007 00:13

hmm, mase mam w porzadku ale problem w tym, ze na czujniku nie mam napiecia. Moze dam mu z zewnatrz napiecie wiec po wcisnieciu hamulca powinno napiecie isc dalej tylko ciekawi mnie czy od czujnika do stopu kable ida bezposrednio czy tez jest gdzies po drodze kostka, ktora moze byc zasniedziala lub nadpalona. Mysle, ze kostka jest tylko nie wiem w jakim miejscu bo do lamp ida inne kolory kabli

[ Dodano: Pon Lip 30, 2007 12:17 am ]
anizeli do czujnika stopu i tu jest klopot.Mozna isc na latwizne dajac obejcie nowym kabelkiem ale zastanawiam sie jak to skosnookie rozwiazali jak i skad bierze sie napiecie na czujniku. Czy idzie z przekaznika?
Zicher

Zicher
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 28 Lip 2007 16:53
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez agil » 31 Lip 2007 08:19

Tzn cala instalacja stopu to bedzie kabel ktory pojdzie od bezpiecznikow na czujnik stopu ktory po wcisnieniu zamyka obwod i prad plynie dalej na obydwie lampy kostka bedzie napewno przy czujniku stopu, i potem napewno jak sie te kable rozchodza na obydwie lampy tak mi sie wydaje a moze szukamy problemu niewiadomo jak gleboko a sprawdzales sam czujnik czy jest ok ? bo to moze jakis kabel ktory idzie do czujnika bedzie przetarty albo cos. Bo jako tako sama instalacja swiatel stopu to nie jest jakas skomplikowana instalacja.

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez SERVICEBOOK » 31 Lip 2007 08:38

@ Zicher

Wieczorem zaglądnę do katalogu części - są tam rysunki całych wiązek elektrycznych... co prawda nie są to schematy, ale mogą pomóc...

Pozdrawiam!
Sławek

Dokumentacje do maszyn budowlanych na:
http://www.servicebook.republika.pl

SERVICEBOOK
Operator

  • Posty: 361
  • Rejestracja: 17 Kwi 2007 17:38
  • Miejscowość: Chojnów

Postprzez Jarewa » 31 Lip 2007 21:09

agil era ostówków sie skaczyła. Co do czujniaka to powiedz ile kabli idzie do niego?

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez agil » 31 Lip 2007 21:10

A co mo ostrowek do lamp stopu rozwiazane jak w kazdej osobowce czy innym busie wiec daruj se tego typu wstawki. Czujnik (wylacznik) ktory zamyka obwod i przez bezpiecznik daje prad na lampy wielkie mi mecyje.

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez Jarewa » 31 Lip 2007 21:28

Ba co ma wspólnego to jest primitywne. teraz czesto stosuja czyjniki bezstykowe działajace nawet na odległośc. To sa tak zwane czujniki odległościowe moga to być indukcyjne np. wtedy zasada jest taka ze jest jeszce do nich przekażnik Dlatego niech kolega powie ile idzie kabli do czujnika i dopiero mozna rozmyślac.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez piter306 » 31 Lip 2007 22:19

Kop-ład Komatsu miały wadliwe czujniki stopu, może i tu jest podobnie? Potrafiły nie działać już 2 tygodnie po wymianie.

piter306
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 08 Lut 2007 22:26
  • Miejscowość: Myslovitz

Maszyna: Atlas, Terex, Case

Firma: To tu, to tam


Postprzez SERVICEBOOK » 01 Sie 2007 09:16

Witam ponownie...
Poniżej fragment z katalogu części do PW130-6K, wiele z tego nie wynika ale przynajmniej analizując przebiegi wiązek, moża coś więcej niż tylko przypuszczać :).

Kliknij aby powiększyć:

[center]Image [/center]

A tu samo sterowanie:

[center]Image [/center]

Pozdrawiam!
Sławek


Lista dokumentacji do maszyn budowlanych na www.servicebook.republika.pl

SERVICEBOOK
Operator

  • Posty: 361
  • Rejestracja: 17 Kwi 2007 17:38
  • Miejscowość: Chojnów

Postprzez Zicher » 15 Sie 2007 11:07

Kabelki z czujnika wychodzą dwa i pewnie gdzieś kabelek jest przerwany bo zrobiłem obejście i z czujnika pusciłem nowy kabel mostkując dwie lampy i STOP teraz działa. Teraz mam kolejnego Komatsu ale na czujniku nie ma napięcia tak jak w poprzedniku. Czy napięcie na czujnik dochodzi z bezpiecznika czy idzie to z jakiegoś przekażnika?
Zicher

Zicher
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 28 Lip 2007 16:53
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej