wibako

Liebherr 924 akumulator hydrauliczny

Moderator: MARIO/MECALAC

Liebherr 924 akumulator hydrauliczny

Postprzez koowal » 08 Kwi 2011 10:42

Witam Jak zamontować akumulator hydrauliczny do Liebherr 924 kabina podnoszona, żeby kabina sie uginała po podniesieniu kabiny operatora do góry.

Awatar użytkownika
koowal
Młodszy operator

  • Posty: 103
  • Rejestracja: 18 Mar 2010 16:16

Reklama

simmet

Re: Liebherr 924 akumulator hydrauliczny

Postprzez jacek j » 08 Kwi 2011 22:16

Troszkę kłopotliwe ale wykonalne.Zapewne posiadasz zamek na siłowniku,jeśli tak to akumulator musisz tak zamontować na trójniku aby ciśnienie spod tłoka siłownika docierało na akumulator a dopiero dalej na zamek siłownika(jeśli takowy jest).Ważne żeby olej znad tłoka miał otwartą linię do zbiornika oleju np,przez zawór trójdrożny przełączany ręcznie bo to najprostrze.Bez odprężenia drugiej strony siłownika do zbiornika oleju akumulator nie będzie właściwie działał.Akumulator dobierz sobie z 10% mocniejszy niż ciśnienie max na tym siłowniku,a im większa objętość akumulatora tym kabina bardziej bujana.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Re: Liebherr 924 akumulator hydrauliczny

Postprzez koowal » 11 Maj 2011 12:00

Odświeżam temat
Wiec jak bym zamontował akumulator gazowy miedzy zamkiem a siłownikiem od podnoszenia kabiny operatora i połączył to wszystko przewodami 4 oplotowymi na 400bar to zastanawiam sie jeszcze nad jakimś zabezpieczeniem kabiny jakby pękł przewód elastyczny miedzy siłownikiem od podnoszenia kabiny a akumulatorem gazowym i zamkiem, żeby kabina nagle nie spadła na dól z operatorem jak by to można zabezpieczyć taki układ? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
koowal
Młodszy operator

  • Posty: 103
  • Rejestracja: 18 Mar 2010 16:16

Re: Liebherr 924 akumulator hydrauliczny

Postprzez lkop » 12 Maj 2011 08:13

jeżeli pod kabiną masz siłowniki dwustronnego działania sam akumulator nic nie pomoże, musisz też otworzyć drugi obwód do zbiornika by kabina mogła sobie pływać.
Naprawa Maszyn
TO MOJE HOBBY I PASJA
508512921

Awatar użytkownika
lkop
Operator

  • Posty: 378
  • Rejestracja: 07 Paź 2009 19:49
  • Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
  • Pochwały: 15

Maszyna: LIEBHERR, Case, Manitou , Silniki, Skrzynie biegów

Firma: PARTSERVICE


Re: Liebherr 924 akumulator hydrauliczny

Postprzez koowal » 12 Maj 2011 09:03

Tak siłowniki są obustronnego działania , moze jakiś zawór trójdrożny reczny można by załozyć tak jak pisze Pan Jacek j tylko co z tym zabezpieczeniem czy musi być czy nie przy siłowniku z odpręzeniem drugiej strony coś bym wykombinował ...

Awatar użytkownika
koowal
Młodszy operator

  • Posty: 103
  • Rejestracja: 18 Mar 2010 16:16

Liebherr 924 akumulator hydrauliczny

Postprzez mechanior » 13 Maj 2011 00:42

odprężenie drugiej strony na zaworze sterowanym elektrycznie włączanym z kabiny, zresztą w takim przypadku możesz spokojnie trójnikiem podłączyć do zbiornika bez żadnego odcinania, po prostu kabina opadnie pod własnym ciężarem bez udziału ciśnienia z układu hydraulicznego....
zawory przeciwwypływowe zabezpieczające przed nagłą ucieczką oleju z siłownika na wypadek awarii przewodu są rozwiązaniem standardowym, można je kupić ale nie wiem jaki jest ich schemat działania ani nazwa handlowa
taki system otwiera kanał do amortyzatora pod warunkiem zaistnienia obliczonego ciśnienia pracy, gdy ciśnienie spadnie na skutek wycieku zawór się zamyka pozostawiając olej w siłowniku podnoszenia

jednak systemy "bezpieczeństwa" pracy maszyny są zazwyczaj skonstruowane tylko w oparciu o przewody metalowe (podpory, zasilanie siłowników ramion na odcinku zamek-siłownik)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Liebherr 924 akumulator hydrauliczny

Postprzez koowal » 23 Maj 2011 18:10

Witam po krótkiej przerwie zaczynam powoli gromadzić potrzebne mi częsci do układu amortyzacji kabiny, chce to w koncu zamontować, najważniejszy sie wydaje hydroakumulator i najdroższy, chce założyć dwa lub jeden nie wiem jak bedzie lepiej czy to ma duże znaczenie, jeśli bedą dwa to 1 litrowe lub jeden firmy Orsta 2,5 litra hydroakumulator ma możliwość wymiany membran, pojedyncze hydroakumulatory mają ciśnienie max 320 bar a pojedynczy 2,5 litra ma tylko 160-180 bar max cisnienie i zastanawiam sie czy 160 bar by wystarczyło, wiem że powinienem pomierzyć ciśnienia w czasie podnoszenia kabiny później na przelew i pod tłokiem ale nigdzie niema wyjść na manometr chyba musze podorabiać sobie koncówki do pomiarów na trójnik bo nie wiem jakim ciśnieniniu jest podnsozona ta kabina?

Awatar użytkownika
koowal
Młodszy operator

  • Posty: 103
  • Rejestracja: 18 Mar 2010 16:16

Re: Liebherr 924 akumulator hydrauliczny

Postprzez koowal » 09 Lip 2011 12:58

Witam po krótkiej przerwie zamontowałem w koncu ten hydroakumulator do kabiny podnoszonej do amortyzacji co prawda na razie nie w maszynie Liebherr 924 a w innej maszynie menck M 250 H maszyna pracuje przy rozładunku wagonów, kabina jest podnoszona na jednym siłowniku na wysokość około 3,5 - 4 metrów wczesniej bardzo trzesło w kabinie podcza pracy, zrobiłem pomiary i w czasie podnoszenia kabiny do góry ciśnienie jest rzędu 70 -80 bar i na podstawie ćiśnienia podnoszenia napełniłem akumulator hydrauliczny azotem po wielu próbach z ustawieniem ciśnienia w hydroakumulatorze wyszło ze najlepiej hydroakumulator pracuje przy 35-40 bar na połowie ciśnienia tego co jest na podnoszeniu kabiny, akumulator hydrauliczny zamontowałem firmy Orsta 1litrowy kabina teraz sie ugina i amortyzuje, skok kabiny waha sie od 0 do 10 cm, cisnienie z nad tłoka puściłem bezpośrednio na przelew, do zbiornika, siłownik od podnoszenia kabiny zabezpieczony jest zaworem tzw przerwanego przewodu czy weża, kupiony za 70 zł trzeba sobie tylko dobrac max przepływ zaworu zabezpieczającego żeby nie był za duzy, w planach jest jeszcze do zrobienia tego samego układu amortyzacji w trzech maszynach Liebherr z podnoszoną kabiną ale o wynikach jak wyszło napisze jak juz bede miał zrobione na gotowo...

Awatar użytkownika
koowal
Młodszy operator

  • Posty: 103
  • Rejestracja: 18 Mar 2010 16:16

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej