wibako

LIUGONG (warynski) opinie?

Moderator: MARIO/MECALAC

LIUGONG (warynski) opinie?

Postprzez andy2321 » 17 Maj 2011 07:12

Co myslicie o LIUGONG (warynski) koparki ale i ogolnie sprzet tej firmy moze ktos posiada i uzytkuje?
metal nie drzewo a tez sie lamie

andy2321
Fizol

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 10 Mar 2009 20:50
  • Miejscowość: pomorskie

Reklama

simmet

LIUGONG (warynski) opinie?

Postprzez Bonz » 05 Gru 2012 09:39

Temat co prawda stary, ale zastanawiam się nad tym sprzętem, słyszałem wiele dobrych opinii na temat tego sprzętu.
Widziałem jak pracują ładowarki i mają dużą wydajność byłem u znajomego na żwirowni, który ma komatsu i hyundaia i liugonga i chce kupić 2 liugonga bo mówi, że jest szybszy w pracy.

Bonz
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 04 Gru 2012 16:54

Re: LIUGONG (warynski) opinie?

Postprzez wiśnia » 07 Gru 2012 23:31

Posiadam Liugonga 915 D i uważam że maszyna jak dotąd sprawuje się dobrze, zrobiła 400h. W stosunku to innych maszyn uważam, że ma słabszy obrót pod obciążeniem, przy wyrównywaniu gruntu pod gąsienicami, ale myślę, że przyczyną tego, są zabezpieczenia chroniące przed wyłamywaniem zębów na obrocie. Plusem maszyny jest w miarę małe spalanie mniej więcej 8 L/h

Mam pytanie: jaką konkretną maszynę masz na oku?

wiśnia
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 08 Sie 2009 19:53
  • Miejscowość: wielkopolska

LIUGONG (warynski) opinie?

Postprzez korba71 » 07 Gru 2012 23:58

Kop. volvo na której pracuje teraz jest 10 ton cięższa, łyzka 2 m3 i pali tyle samo wiec to w miare małe spalanie wcale nie jest małe, a przyczyna słabego obrotu moze byc licha przekładnia, obrotem kolego nie wyrownuje sie gruntu zwłaszcza koparka nie majaca dobrej przekładni, moze skonczyc sie poważną usterką.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: LIUGONG (warynski) opinie?

Postprzez wiśnia » 08 Gru 2012 00:34

Może ma pan rację. Jeśli chodzi o koparki gąsienicowe, to nie mam zbyt dobrego porównania, ponieważ to dopiero moja druga taka koparka. Wcześniej mieliśmy Waryńskiego 408, więc w porównaniu z tym emerytem wszystko wychodzi lepiej.

wiśnia
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 08 Sie 2009 19:53
  • Miejscowość: wielkopolska

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej