wibako

Problemy z hydrauliką volvo ew 160

Moderator: MARIO/MECALAC

Problemy z hydrauliką volvo ew 160

Postprzez szopen-s7 » 19 Maj 2011 18:00

Marka i model maszyny: volvo ew 160
Rok produkcji: 2000

Witam. Mam poważny problem z układem hydraulicznym w koparce volvo ew 160. Najpierw wysiadła pompa hydrauliczna (linde wielotłoczkowa). Po zregenerowaniu i zamontowaniu wszystkie funkcje wysięgnika działają prawidłowo, natomiast podczas próby skręcenia kołami ciśnienie rozerwało obudowę zaworu umieszczonego przy silniku jazdy koło tylnego mostu. Zawór ten najprawdopodobniej jest odpowiedzialny za przełączanie jazdy przód-tył. Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc co ma wspólnego ten zawór z ukł. kierowniczym i co może być przyczyną tej usterki bym był bardzo wdzięczny. Przed awarią pompy wszystko działało sprawnie, maszynę mam stosunkowo krótko, więc nie mogę być pewny czy ktoś jej nie "podkręcał". za podpowiedź wielkie dzięki.

szopen-s7
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 19 Maj 2011 15:57

Reklama

simmet

Problemy z hydrauliką volvo ew 160

Postprzez mechanior » 22 Maj 2011 22:52

przełączanie jazdy odbywa się przez zmianę kierunku przepływu oleju na rozdzielaczu głównym
zawór na silniku jest zazwyczaj odpowiedzialny za włączanie biegu terenowego CREEPER (żółw a w tej konkretnie maszynie ślimak)

objaw wskazuje raczej awarię złącza obrotowego: ciśnienie z układu kierowniczego poszło na zawór sterowania silnikiem
odkręć przewód z zaworu na silniku, włóż go do wiadra i skręć kierownicą, zobaczysz czy pojawia się jakaś zmiana w przepływie
albo lepiej podłącz do przewodu manometr

zamieściłbyś jakieś zdjęcia tego rozerwanego zaworu
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Problemy z hydrauliką volvo ew 160

Postprzez szopen-s7 » 23 Maj 2011 22:02

Witam mechanior zdjęcia na razie nie mam możliwości wysłac bo zawór oddałem do naprawy, jednak jutro zrobię zdjęcia gdzie on się znajduje. Mam pytanie, co mogło spowodować awarie złącza, jakie ciśnienie powinno być na tym zaworze. A i jeszcze przez ten zawór przepływa olej na tarczki hamulcowe(ok.45 atmosfer).

szopen-s7
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 19 Maj 2011 15:57

Problemy z hydrauliką volvo ew 160

Postprzez mechanior » 23 Maj 2011 22:29

ciśnienie w układzie hamulcowym to około 50bar
tylko po jaką cholerę dodatkowy zawór na hamulcu ? z tego co wiem w tej maszynie jest dwuobwodowy układ przód/tył a ciśnienie bezpośrednio wędruje z zaworu pod podłogą kabiny przez obrót do kół
czy to na pewno hamulec ? blokowało by ci koła przy kręceniu kierownicą jeśli rozerwało ten zawór przy skręcaniu...
raczej stawiam na sterowanie skrzynią, czy ten zawór był na silniku czy z tyłu na moście ?

złącza obrotowe czasem się zużywają...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Problemy z hydrauliką volvo ew 160

Postprzez szopen-s7 » 07 Cze 2011 20:15

Sory za długą nieobecność. Chyba miałeś racje mechanior z tym złączem, Jutro go wyjmuję i oddaję do remontu, dzięki za podpowiedź, jak uruchomię maszyne to się odezwe.

szopen-s7
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 19 Maj 2011 15:57

Problemy z hydrauliką volvo ew 160

Postprzez mechanior » 08 Cze 2011 08:00

z twojej telefonicznej informacji wynika że to nie zawór hamulca tylko SHIFT RETARDER który nie pozwala na zmianę biegu z II na I na "pędzącej" maszynie aby nie uszkodzić skrzyni (odblokowuje I po zwolnieniu poniżej 4 kmph), znajduje się on na skrzyni a nie na silniku jazdy, jest to aluminiowy korpus zaworami i malutką pompą zębatą do którego dochodzi ciśnienie sterowania z cewek zmiany przełożenia I/II przez złącze obrotowe
przed podjęciem decyzji o naprawie złącza obrotowego należałoby zasięgnąć opinii czy na złączu jest możliwy skok ciśnienia czyli sąsiadują ze sobą kanały zmiany biegów i innej funkcji z tak wysokim ciśnieniem
Ostatnio edytowany przez mechanior, 08 Cze 2011 19:06, edytowano w sumie 1 raz
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Problemy z hydrauliką volvo ew 160

Postprzez szopen-s7 » 08 Cze 2011 13:34

Masz rację to ten zawór (aluminiowy korpus i mała pompa zębata) no i na tym zaworze pojawia się ciśnienie 180 bar podczas skrętu kołami więc nie pozostaje chyba nic innego jak to złącze. Wcześniej jak pompa była słaba zawór wytrzymywał, a teraz już nie.

szopen-s7
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 19 Maj 2011 15:57

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej