wibako

Pod górkę słabnie jazda w koparce O&K 4 PMS

Moderator: MARIO/MECALAC

Pod górkę słabnie jazda w koparce O&K 4 PMS

Postprzez kolo27 » 23 Maj 2011 20:12

Marka i model maszyny: O&K MH4 PMS
Rok produkcji: 1992

Jazda w tej koparce jest OK ale tylko na równym terenie lub z górki. Natomiast pod górę strasznie zwalnia. Wykonywałem pomiary ciśnień i wszystko idealnie, tylko na sterowaniu trochę podkręcone. Fachowiec powiedział że na 90% kolumna obrotu przepuszcza olej a na 10% to silnik jazdy. Przy silniku pod spodem znalazłem dwa zawory do jakiejś regulacji. Chcę je dokręcić ale nie wiem czy czegoś nie rozsadzi ciśnienie i się trochę boję. Proszę o podpowiedź w tej sprawie. Co dalej mam robić?

kolo27
Pomocnik operatora

  • Posty: 86
  • Rejestracja: 02 Gru 2008 19:47
  • Miejscowość: Iława

Maszyna: O&K MH CITY


Reklama

simmet

Pod górkę słabnie jazda w koparce O&K 4 PMS

Postprzez mechanior » 24 Maj 2011 23:20

jeśli problem tkwi w kolumnie obrotu to olej musi się gdzieś przedostawać (bo przecież nie paruje) co powodowało by też inne objawy za wyjątkiem sytuacji gdy złącze od jazdy do przodu sąsiaduje z kanałem przelewowym, a maszyna jeździła by zdecydowanie licho a nawet wcale...
czy problem jest jednakowy w obydwu kierunkach ? jeśli tak to wyklucza złącze, no chyba że cudownym sposobem poszło się paść uszczelnienie dokładnie między kanałami jazdy przód-tył...
zanim zaczniesz grzebać w silniku jazdy trzeba sprawdzić zawory przelewowe na rozdzielaczu...
dlaczego nie opisujecie jak doszło do awarii, to bardzo ważne dla diagnostyki, teraz nie wiem czy maszyna zawsze tak jeździła, czy od wczoraj jest problem czy np przegrzałeś maszynę na robocie albo zmieniłeś lub dolałeś innego oleju...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Pod górkę słabnie jazda w koparce O&K 4 PMS

Postprzez kolo27 » 08 Cze 2011 20:01

Taką kupiłem więc nie mogę powiedzieć jak było wcześniej. W obydwie strony jeździ tak samo. Zawory przy rozdzielaczach sprawdzał i wymienił dwa oringi. Przy silniku jazdy są dwa zawory przelewowe - pewnie przód i tył. Wyjąłem je i doszlifowałem gładkim papierem ale po włożeniu jest tak samo. Fachowiec doradził mi żeby przy silniku jazdy zdjąć przewód od przelewu i sprawdzić ile oleju pójdzie na przelew w ciągu 1 minuty. Będę musiał tak zrobić bo na razie nie mam innego pomysłu. Jak ktoś ma inny pomysł to proszę pisać

kolo27
Pomocnik operatora

  • Posty: 86
  • Rejestracja: 02 Gru 2008 19:47
  • Miejscowość: Iława

Maszyna: O&K MH CITY


Pod górkę słabnie jazda w koparce O&K 4 PMS

Postprzez mechanior » 08 Cze 2011 20:06

ile biegów ma maszyna? czy przełączają się biegi? widać jakieś zmiany po przełączeniu?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Pod górkę słabnie jazda w koparce O&K 4 PMS

Postprzez kolo27 » 09 Cze 2011 18:27

Biegi są dwa terenowe i jeden szosowy. Wszystkie biegi działają jak trzeba. Zmianę biegu czuć. Tylko chodzi mi o ten bieg szosowy bo pod górkę to tak jakby go nie było np: jadę ulicą i gdy maszyna wjeżdża pod lekką nawet górkę zwalnia do drugiego biegu terenowego tak jakby ten bieg słabł. Biegi terenowe też są słabe bo gdy podstawie pod koła blokady to przy wjeżdżaniu na nie słychać jak coś puszcza olej inną drogą. Jakby się jakiś zawór otwierał i olej wracał do zbiornika.

kolo27
Pomocnik operatora

  • Posty: 86
  • Rejestracja: 02 Gru 2008 19:47
  • Miejscowość: Iława

Maszyna: O&K MH CITY


Pod górkę słabnie jazda w koparce O&K 4 PMS

Postprzez mechanior » 09 Cze 2011 23:51

w 20 letniej maszynie zużycie silnika jazdy jest możliwe, za poradą mechanika zbadaj przelew z obudowy, wytarta płyta zaworowa lub zużyte tłoczki mogą powodować słabnięcie
objawy wystąpiły nagle?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Pod górkę słabnie jazda w koparce O&K 4 PMS

Postprzez kolo27 » 13 Cze 2011 20:33

Nie wiem czy nagle bo kupiłem już taką i tak było. Muszę sprawdzić ten przelew i wtedy zobaczę co wyjdzie.

kolo27
Pomocnik operatora

  • Posty: 86
  • Rejestracja: 02 Gru 2008 19:47
  • Miejscowość: Iława

Maszyna: O&K MH CITY


Pod górkę słabnie jazda w koparce O&K 4 PMS

Postprzez mechanior » 13 Cze 2011 20:53

no takie rzeczy trzeba pisać od razu
swoją drogą zastanawia mnie jak można kupić uszkodzoną maszynę....
już wielu klientów do mnie dzwoniło zapytując w trakcie zakupu czy warto kupić maszynę która na przykład "tylko" nie jeździ albo "tylko" nie podnosi...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Pod górkę słabnie jazda w koparce O&K 4 PMS

Postprzez kolo27 » 23 Lut 2012 22:13

Wiem już ze to nie jest silnik jazdy. Szukam dalej

kolo27
Pomocnik operatora

  • Posty: 86
  • Rejestracja: 02 Gru 2008 19:47
  • Miejscowość: Iława

Maszyna: O&K MH CITY


Pod górkę słabnie jazda w koparce O&K 4 PMS

Postprzez wronik_kgr13hc » 24 Lut 2012 00:57

Witam mooi zdaniem to masz uszkodzony komputer sterujacy wydajnością pompy.Komputer znajduje sie za siedzeniem i masz na nim dwie diody zielona to podziała poprawnie czerwona uszkodzony.Takie same objawy mialem w swojej koparce i była to przyczyna komputera.

wronik_kgr13hc
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 12 Sty 2011 21:04
  • Miejscowość: małopolska

Pod górkę słabnie jazda w koparce O&K 4 PMS

Postprzez kolo27 » 03 Cze 2012 12:07

Już doszedłem do tego co powoduje te dziwne objawy!!! W rozdzielaczu są takie małe dwa zaworki z góry i dołu przy tej sekcji od jazdy. Odkręca się imbusem zaślepkę, a potem w środku jest jeszcze jeden imbus na tym właśnie zaworku. Wyjąłem obydwa i wyczyściłem, zmieniłem oringi i śmiga aż miło w obie strony. Teraz koparka jeździ normalnie więc zmykamy temat. W razie pytań pisać to podpowiem co i jak

kolo27
Pomocnik operatora

  • Posty: 86
  • Rejestracja: 02 Gru 2008 19:47
  • Miejscowość: Iława

Maszyna: O&K MH CITY


Pod górkę słabnie jazda w koparce O&K 4 PMS

Postprzez mechanior » 04 Cze 2012 09:02

czyli jednak silnik jazdy a nie tak jak pisałeś powyżej
czy mi się wydaje czy miałeś założone dwa tematy do tego samego problemu, jednak twoje opisy awarii troszkę się różniły w obydwu tematach?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Pod górkę słabnie jazda w koparce O&K 4 PMS

Postprzez kolo27 » 09 Cze 2012 20:17

Silnik zregenerowałem, ale po remoncie powiedzieli że był dobry, a kasę wzięli. No i potem już sam szukałem metodą prób i błędów (zamieniałem weże, posprawdzałem zawory) w końcu w rozdzielaczu siedziały w środku dwa zaworki w tej sekcji od jazdy - z góry i z dołu. I to było to :D Teraz jest OK w obie strony i kopara jedzie pod górki jak trzeba :)

kolo27
Pomocnik operatora

  • Posty: 86
  • Rejestracja: 02 Gru 2008 19:47
  • Miejscowość: Iława

Maszyna: O&K MH CITY


Re: Pod górkę słabnie jazda w koparce O&K 4 PMS

Postprzez hydraulik29 » 20 Sty 2020 09:31

Witam.podpowie mi pan gdzie dokladnie znajduja sie te zaworki bo z gumkami bo jestem swierzy a posiadamnkoparke o&k mh4 cs.i ta sama awaria co u pana.prosil by o zdjecie na moj numer.bylbym bardzo wdzieczny.691156255.czekan na telefon od pana...

-- 20 Sty 2020 08:31 --

Witam.pany prosze pomozcie bo brakuje juz sil.koparka o&k mh4cs.pod gorke czy w piachu slabnie jazda wrecz staje a na asfslcie w miare jedzie .wyczyscilem styki pod kabina.przelacznik pod kierownica powiertze 8bar.wszystko szczelne.niby jakies zaworki z gumkami sie wymienia na rozdzirlaczu tylko ja dokladnie nie wiem gdzi to jest.pomozcie.prosze....

hydraulik29
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 19 Sty 2020 18:54

Maszyna: Koparka o&k mh4cs

Firma: Usługi hydrauliczne


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej