wibako

Hyundai 210 LC 3 dusi się

Moderator: MARIO/MECALAC

Hyundai 210 LC 3 dusi się

Postprzez tomec » 30 Maj 2011 08:30

Marka i model maszyny: 210 LC 3
Rok produkcji: 2006

witam po bardzo długiej nieobecnośći mnie na forum, mam nadzieje że sie nie gniewacie :)

mam problem nurtujący mnie od dłuższego czasu:

kupilem koparkę Hyundai 210 LC-3 i po roku czasu zaczęła mi z wysokich obrotów gasnąć do zera po rozgrzaniu silnika do 70 stopni C,

zrobilem pompę paliwową i wtryski lecz okazało sie, że nie pomaga, wymienilem też pompę wodną, ktora ciekła niesamowicie, objaw teraz sie robi taki, że przy 60 stopniach na silniku koparki ruchy sie duszą, puszczam joysticki i koparka wskakuje na obroty, robię też tak, kopię koparka sie dusi wieć puszczam, dusi... puszczam ... dusi... puszczam i mogę wyciągnąc już na normalnych obrotach, lecz kolejne zanurzenie jest takie same,

powiedzcie czy to wina bedzie regulatora cisnienia na pompie hydraulicznej czy ktorys z elektrozaworów sie zacina i nie puszcza?

widze, że jedyny sposob na to to serwis... :( od tygodnia siedziba jest z bialymstoku więc na moją korzysc, ale czy mozna z nimi sie dogadac, ze jak naprawią to kase dostaną? czy po prostu przyjada podrapią sie po nosie i fakturę z wynagrodzeniem wyslą? ile biorą za 1 km i godzinę pracownika?

tam chodzi o to że mam kable pocięte i koparka jest połączona najprosciej jak sie da, lecz ja do tego sie nie odzywalem, tylko wczesniejszy własciciel, pomożcie co robić

p.s. polecam kolege z forum IP Parts poniewaz, przysłał mi pompę wodną za prawie 800 zł a serwis mi by ja przysłał tydzien pózniej za kwotę 2100 zł, dziekuje Kolego i na pewno bede dzwonił w sprawie kolejnych częsci do koparek i wywrotek :)

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Reklama

simmet

Hyundai 210 LC 3 dusi się

Postprzez mechanior » 24 Lip 2011 14:01

tomec napisał(a):tam chodzi o to że mam kable pocięte i koparka jest połączona najprosciej jak sie da, lecz ja do tego sie nie odzywalem, tylko wczesniejszy własciciel, pomożcie co robić


DRAMAT !! trzeba wszystko przywrócić do oryginalnego kształtu co nie będzie ani proste ani tym bardziej tanie !
zapewne nie działa układ kontrolki obciążenia pompy dlatego dusi silnik przy każdej próbie obciążenia
nie wiadomo dlaczego instalacja elektryczna została zdewastowana, pewnie próbował ją naprawiać jakiś racjonalizator
być może uszkodzeniu uległa jednostka ECM kontrolująca wydatek pomp, jeśli na pompie jest czujnik ciśnienia to należy go też sprawdzić (wymienić)

twój opis uszkodzenia wskazywał by na zacinający się zawór regulujący wydatek pompy, trzeba wyjąć wszystkie zawory sterujące i je przejrzeć oraz wyregulować (w pompie i w rozdzielaczu)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Hyundai 210 LC 3 dusi się

Postprzez tomec » 24 Lip 2011 23:40

dzieki kolego, jednak ja wole sie nie odzywać do tego bo jak cos zepsuje to moze mnie to wiecej kosztować
serwis w srode sprawdzi co sie z tym dzieje,
pewnie pare tysiecy pojdzie, lecz czy ja mogę powiedzieć serwisowi, że dostaną kasę jak zrobią dobrze?
bo co mi z partaczy jak beda chciec pare tysiecy a nic nie zrobią,
powiem teraz, że jest objaw taki, iż po włożeniu pompy po sprawdzeniu jej na stanowisku okazało sie, że nie mogę włączyć na zakres pompy Hard a tylko mrygają literki L i F, mozna jakos to na pulpicie zmienic?

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Hyundai 210 LC 3 dusi się

Postprzez mechanior » 25 Lip 2011 00:40

a przepraszam bardzo odkąd to płaci się za nie zrobioną robotę ?!?!?
jeżeli ktoś z was tak robi to dajcie znać, zaraz zacznę do was przyjeżdżać ! i to często !!
nie wiem jak dajecie się tak robić w konia, ja nie mam tak naiwnych klientów
jeśli robota nie jest zrobiona to nie podpisujesz protokołu a jak przychodzi faktura to ją odsyłasz z wyjaśnieniem że nie zapłacisz za nią bo się z nią nie zgadzasz, a sądu nie ma się co bać bo to wy macie rację... nikt nie nakaże wam zapłaty za coś czego nie ma, mogą cię tylko zmusić do zapłacenia za dojazd...

masz jakąś instrukcję obsługi ? skoro nie można włączyć zakresu H (HIGH) to znaczy że coś jest nie tak z elektroniką, czy przed wyjęciem pompy dało się to przełączyć ?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Hyundai 210 LC 3 dusi się

Postprzez tomec » 27 Lip 2011 18:21

dało sie,
mechanior a Ty nie masz speca w woj podlaskim żeby do mnie przyjechał? bo na amago za długo trzeba czekać

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Hyundai 210 LC 3 dusi się

Postprzez mechanior » 27 Lip 2011 23:20

spróbuj się skontaktować z firmą JCC SERWIS w Radomiu
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Hyundai 210 LC 3 dusi się

Postprzez IP » 29 Lip 2011 16:39

Elektronika w tej maszynie to bogata nie jest
-- masz wersję LCIII czy LC-III H ?
Czujnik są i owszem ale co najwyżej sprawdzają ciśnienia
i są odpowiedzialne za to by pompa nie gasiła silnika

Czy objawy o jakich mówisz są od razu widoczne po odpaleniu maszyny czy i na każdej funkcji jest ten problem czy tez
któreś z nich np jazda, zamykanie łyzki działa normalnie.
No i czy podczas sprawdzania na stanowisku były jakieś regulacje tej pompy?

Jestem skłonny twierdzić że wina nie leży po stronie elektroniki a sterowania i regulacji pompy

Autor postu otrzymał pochwałę
Części do maszyn budowlanych.Naprawa serwis.
Hydraulika siłowa.Pompy hydrauliczne sprzedaż części i naprawa.Siłowniki,reduktory,zwolnice.
Kompletne podwozia gąsienicowe.

WWW.CZESCIMASZYN.EU
e-mail: BIURO@IPPARTS.PL
tel. 607 671 332
Image

Awatar użytkownika
IP
Operator

  • Posty: 224
  • Rejestracja: 18 Kwi 2009 11:13
  • Miejscowość: Hyundai Doosan Daewoo
  • Pochwały: 3

Re: Hyundai 210 LC 3 dusi się

Postprzez tomec » 31 Lip 2011 19:53

hej panowie,
awaria znaleziona, silnik sie przyciera, pęka na 5 tłoku, nie wiem czemu czy od winy zle zregenerowanej pompy wtryskowej czy na prawdę wada silnika, bo nagar był na wtrysku, że ledwo sie wyciągnęło, jutro sie sprawdzi cisnienie oleju w silniku i juz bede wiedział, bo hydraulika sprawdzona i jest ok, LC-3
mozliwe ze wina tego że olej zły zalany był przez nas i byłego własciciela, bo półsynstetyk a powinien byc mineralny na 6000 mth

witam silnik swoja drogą ale przyczyna byla w odstojniku i pompce sterowania servo , chodzi jak ta lala, dziekuje Mechanior :)

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej