Przełącz do głównego szablonu
Zablokowany temat

Liebherr 924 Li Czujnik parkingu - wyciek?

04 Cze 2011 15:59

Witam. Na początku tygodnia padł mi (jak się później okazało) czujnik parkingu. Cały dzień w celu przemieszczenia się odpychałem się czerpakiem, dopiero wieczorem ustalono, że to czujnik, został zwarty drucikiem i koparka jeździ (w oczekiwaniu jak serwis przyśle nowy). Tego samego dnia zauważyłem, że pod koparką pojawia się olej, który kapie sobie gdzieś z góry... Czy jest możliwe, że w momencie gdy czujnik nawalił, olej wydostaje się z pod niego?

Liebherr 924 Li Czujnik parkingu - wyciek?

04 Cze 2011 16:16

Czujniki lubią przeciekać po iluś tam latach, my tez tak kiedyś mieliśmy w Liebherr. Czujnik po przebiciu w środku przez olej uszkadza sie a później może przepuszczać olej na zewnątrz.

Liebherr 924 Li Czujnik parkingu - wyciek?

07 Cze 2011 00:33

dokładnie tak, czujnik ciśnienia hamulca ulega przebiciu, przestaje działać a najczęściej zaczyna cieknąć
te czujniki mam na magazynie...

Liebherr 924 Li Czujnik parkingu - wyciek?

07 Cze 2011 13:59

Dzisiaj dotarł do mnie ten czujnik. Mam pytanie, czy od strony widocznej na foto (strona którą wkręca się go blok) nie powinno być dodatkowej uszczelki?
W którym miejscu taki czujnik ulega uszkodzeniu i którędy wycieka olej?
Image

Uploaded with ImageShack.us

Liebherr 924 Li Czujnik parkingu - wyciek?

07 Cze 2011 16:20

olej zazwyczaj wycieka od góry czujnika , a podkładke załóż miedzianą albo , metalowo gumową i dokrecaj z wyczuciem żeby nie ukrecić czujnika

Liebherr 924 Li Czujnik parkingu - wyciek?

08 Cze 2011 07:35

przed zamontowaniem sprawdź czy na bloku nie została przyklejona miedziana bądź aluminiowa uszczelka

Liebherr 924 Li Czujnik parkingu - wyciek?

09 Cze 2011 10:02

Jeżeli na bloku nic nie będzie, to dać miedzianą ?

Liebherr 924 Li Czujnik parkingu - wyciek?

09 Cze 2011 20:44

może być miedziana , lub aluminiowa jak Mechanior pisał , najważniejsze żeby była nowa

Liebherr 924 Li Czujnik parkingu - wyciek?

10 Cze 2011 09:48

Przy okazji zapytam jeszcze jaki olej do silnika polecacie? W zeszłym sezonie zalałem oryginalny liebherra 10W-40, teraz mam zamiar zalać jakiś inny 15W40 tylko nie wiem jakiego producenta. W JCB mam Mobil Super Diesel 15W40. Czy taki olej będzie dobry, czy może proponujecie coś lepszego? W najbliższym czasie wymieniany będzie w hydraulice, więc też możecie coś zaproponować ;]

Liebherr 924 Li Czujnik parkingu - wyciek?

10 Cze 2011 22:40

Dzisiaj w końcu wymieniłem czujnik, jednak nadal coś jest nie tak...
Gdy wszystko było dobrze to, gdy dźwignia bezpieczeństwa była wyłączona (pozycja pionowa) to joystiki i jazda były zablokowane i na desce podświetlona była ikonka (P) i parking był załączony, po opuszczeniu dźwigni było piknięcie, (P) znikało, ruchy i jazda była aktywna.
Podczas awarii czujnika gdy dźwignia była załączona piszczał piszczyk, świeciła się (P) oraz nie było jazdy.
Do czasu założenia nowego czujnika, końcówka która jest w niego wkręcona była scalona drucikiem, piszczyk nie piszczał, jazda była cały czas niezależnie od pozycji dźwigni i co jest oczywiste nie było parkingu.
Dziś po założeniu nowego czujnika, wszystko jest niby ok ( piszczyk nie piszczy gdy dźwignia jest w pozycji załączonej), ale gdy dźwignia jest odłączona parking nie załącza się, ikona (P) nie podświetla się a jazda działa niezależnie od tego w jakiej pozycji znajduje się dźwignia. Wszystko działa tak jak w momencie gdy końcówka nakręcana czujnika była scalona drutem...
Na załączonym zapłonie ikona (P) normalnie jest podświetlona.

Liebherr 924 Li Czujnik parkingu - wyciek?

10 Cze 2011 23:26

zwarcie we wtyczce ?

Re: Liebherr 924 Li Czujnik parkingu - wyciek?

11 Cze 2011 23:37

mechanior napisał(a):zwarcie we wtyczce ?

??

Liebherr 924 Li Czujnik parkingu - wyciek?

12 Cze 2011 10:34

zwarcie we wtyczce czujnika czyli po prostu dalej sytuacja wygląda tak jakbyś tego czujnika nie miał a we wtyczce była zwora...
sprawdź czy elektrozawór ręcznego (obok czujnika powinien być taki "motylek" do kręcenia) nie został wyłączony ręcznie

Re: Liebherr 924 Li Czujnik parkingu - wyciek?

12 Cze 2011 12:03

Na tej przystawce oprócz czujnika były jeszcze dwa przewody i na samej górze taki zaworek z łańcuszkiem, wszystkie te elementy podczas wymiany zostały odłożone, motylka niestety żadnego tam nie widziałem ;/

Liebherr 924 Li Czujnik parkingu - wyciek?

14 Cze 2011 22:25

Mechanior, wielkie dzięki za pomoc :!: . Okazało się (nie wiem jakim cudem), że właśnie ten motylek na tym elektrozaworze był zakręcony, odkręciłem i parking hula jak trzeba :mrgreen:
Problem rozwiązany, można zamykać.
Zablokowany temat