wibako

Case 688 jak zmieniać biegi?

Moderator: MARIO/MECALAC

Case 688 jak zmieniać biegi?

Postprzez Pawel B » 01 Lip 2011 10:33

Witam. Kolega Mechanior powiedział że zajmujesz się maszynami Case.
Mam problem z jazdą w Case 688, 90r. Jedzie b.wolno, nie znam jeszcze tej maszyny i nie wiem jak to powinno wyglądać normalnie, jak się zmienia bieg, czy sterowanie jest elektryczne, czy hydrauliczne, co powinno być włączone czy zablokowane itp. Kolego jeśli znasz ten model to proszę o jakieś wskazówki lub opis.
Pozdrawiam

Pawel B
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 05 Kwi 2008 22:20
  • Miejscowość: lubelskie

Reklama

simmet

Re: Pytanie do Jacka J

Postprzez jacek j » 01 Lip 2011 19:26

Bieg zmienia się z wciśniętym pedałem hamulca,tylko nie wiem którą masz wersje.W starszej masz dźwigienkę po prawej stronie obok fotela,w nowszej klawisz obok prawego dżojstika.Co do tego że jest wolna przyczyn może być wiele więc nie zgadnę.W starszej wersji na 2 biegu nie będzie działał pług.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Pytanie do Jacka J

Postprzez Pawel B » 02 Lip 2011 00:07

Witam i dziękuję za odpowiedz!
Po prawej stronie fotela między gazem a ścianą jest jakaś dźwigienka, można ją wyciągnąć lub opuścić, może to jest to, ale nie wiem czy jest sprawna jutro sprawdzę, przełączników brak. Pług działa więc jeździ na jedynce. Przy wciśnięciu pedału jazdy ruszała z trudem, silnik przygasał ale po wykręceniu o 1/2 obrotu śruby regulacyjnej silnika jazdy (silnik volvo, rozdzielacz merrel lub coś tekiego) jest lepiej. Jest też dżwigienka z lewej strony fotela między rewersem, a wyłącznikiem silnika i jest to przełącznik elektryczny i jeszcze jeden pod lewą nogą (pewnie blokada?).Jeśli wiesz do czego służą to proszę o podpowiedź, a jeszcze przełączniki od stabilizatorów są 2 jeden ze strzałkami, drugi z dłonią.
Kolejna sprawa to czy w chłodnicy płyn chłodzący może się dostawać przez jakąś nieszczelność do oleju hydraulicznego? Olej przed wymianą był biały i wydaje mi się że nowy też zaczyna zmieniać kolor.
Swiatła stop i kierunki nie działają, a czasami by się przydały hehe.
Pozdrawiam!

Pawel B
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 05 Kwi 2008 22:20
  • Miejscowość: lubelskie

Re: Pytanie do Jacka J

Postprzez jacek j » 02 Lip 2011 13:40

Na PW puściłem kontakt do siebie,będzie prościej bo za dużo pisania żeby streścić obsługę maszyny.

Autor postu otrzymał pochwałę
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Re: Case 688/61 jak zmieniać biegi?

Postprzez Pawel B » 05 Lip 2011 22:55

Witam ponownie.
Dziękuję kolego za wszelkie porady jakie otrzymałem.
Rozebrałem już chyba wszystko i nie ma żadnego przełącznika, a nawet śladu po nim. Do silnika dochodzi tylko 5 przewodów hydraulicznych, 4 ciśnieniowe w tym 2 średnicy ok. 15mm i 2 średnicy ok 35mm po zawnątrz. 5 jest na zacisk więc ciśnienia w nim nie ma. Jak więc pedał hamulca ma coś odblokować jeśli nie ma od niego przewodu.
Elektrozawory o których rozmawialiśmy są do lemiesza, stabilizatorów i łamania ramienia (pod podestem) więcej nie znalazłem. Może ktoś ma taką maszynę i mógłby mi coś jeszcze podpowiedzić (silnik jazdy jest zamontowany przy moście tylnym).
Pozdrawiam

Pawel B
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 05 Kwi 2008 22:20
  • Miejscowość: lubelskie

Re: Case 688 jak zmieniać biegi?

Postprzez jacek j » 06 Lip 2011 19:32

Sprawdziłem w dokumentacji i ta 688 jest wersją przejściową pomiędzy Poclainem 61P a 688,praktycznie był zmieniony silnik z Deutza na Cummisa i pompa hydrauliczna z Linde na Rexrota.Pozostałe podzespoły były jak w 61P a one były jednobiegowe.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej