wibako

s 802 Hamulec obrotu nie działa i inne kwestie.

Moderator: MARIO/MECALAC

s 802 Hamulec obrotu nie działa i inne kwestie.

Postprzez w.fubar » 01 Lip 2011 13:49

Marka i model maszyny: Promex Castor s802
Rok produkcji: 1989

Witam,

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem wyżej wymienionej, rumuńskiej maszyny. Mam z nią kilka problemów:

1. Nie działa hamulec obrotu, z tego co doszedłem po oględzinach układ hamowania jest pneumatyczny, po prawej od kabiny jest pompka z urwanym przewodem do zbiorniczka płynu hamulcowego (chyba). Jaki płyn hamulcowy do tego idzie? Czy oprócz tej pompki coś jeszcze odpowiada za hamowanie? Sprzedający powiedział, że on po prostu kontrował obrotem w drugą stronę (na mój chłopski łeb takie kontrowanie na zdrowie koparce nie wychodzi?).

2. Na lewej konsoli poniżej dźwigni sterowania są 3 mniejsze dźwigienki od układu pneumatycznego, ktoś może wie do czego one są/ kiedyś były?

3. Wymiana oleju hydraulicznego; w mojej ładowarce John Deere jest po prostu korek, spust, filtr i wszystko jasne. Tu mam gigantyczny zbiornik z dwiema przykręcanymi pokrywami. Jak wygląda wymiana oleju w tej koparce, ile litrów jest w zbiorniku? Jaki olej hydrauliczny?

4. Po kilku godzinach pracy koparka słabnie, zwalnia. Silnik pracuje normalnie, na manometrze ciśnienie spada z 30 do 20 (czego nie wiem, nie przyjrzałem się dokładnie skali). Sprzedający kazał regulować to śrubą w regulatorze, ponoć fabrycznie było to sterowane pneumatyczne. Tak powinno być? Pompa ponoć wymieniona, sprzedający w miarę zaufany.

5. W koparce siedzi silnik od zetora (8002) z turbiną. Jaki olej idzie do tego sprzętu? I kontynuując wątek olejów, czy ten sam olej można lać do Kamaza 90' bez turbiny i koparko ładowarki JD sinik Perkins 4 cyl, bez turbo? Najchętniej kupiłbym beczkę i zmienił we wszystkich, a jak już mowa o beczkach. Do tej pory oleje kupowałem w Grene, znacie jakąś hurtownie z konkurencyjnymi cenami wysyłającą towar kurierem (mieszkam na wsi)?

Pozdrawiam serdecznie, próby mailowe z producentem w Rumunii zakończone fiaskiem. Acha, czy w Polsce jest jakiś serwis tych maszyn, dystrybutor części zamiennych? Uczciwie szukałem i nie znalazłem.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Reklama

simmet

s 802 Hamulec obrotu nie działa i inne kwestie.

Postprzez w.fubar » 03 Paź 2011 15:28

Wszystkie powyższe pytania nie aktualne, kupiłem DTR-kę. Jakby ktoś potrzebował mogę udostępnić.

Mam pytanie innej kwestii.

Wysypało mi się łożyskowanie gwiazdy. W którym miejscu rozpiąć gąsienice, żeby po wymianie w miarę sprawnie ją założyć?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Re: s 802 Hamulec obrotu nie działa i inne kwestie.

Postprzez desmo999 » 03 Paź 2011 17:22

witam,

Z tego co mi wiadomo jeden pin powienien sie wyróżniac ( wieksze oczko czy coś innego ...) i jego się rozpina tylko uwaga strasznie twarde są więc uwaga na odpryski - lepiej użyć jakiejś prasy....

desmo999
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 17 Wrz 2011 20:01

s 802 Hamulec obrotu nie działa i inne kwestie.

Postprzez korba71 » 03 Paź 2011 18:45

Kolego ten bolec jest wbity na gorąco to nie rower ze wyciągniesz spinke i łancuch lezy z boku, wykrec zawór z cylindra i popchnij inna maszyna koło napinające, wejdzie do srodka, wypluje smar i bedzie mnóstwo luzu, podniesiesz sie na łyżce i zrzucisz łancuch na bok inna maszyna lub w jakikolwiek sposób i bedziesz miał dostep do koła napędowego zaoszczędzisz sobie roboty potem postąpisz w odwrotny sposób.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: s 802 Hamulec obrotu nie działa i inne kwestie.

Postprzez desmo999 » 03 Paź 2011 19:30

a to to wiem że nie rower, oczywiście że trzeba poluzować napinacz a odpowiednią prasą idzie bez problemu - wiem bo robiłem, oczywiście jeśli się nie ma dostępu do tego typu narzędzi lepsze rozwiązanie zapewne jest takie jak Ty polecasz.

desmo999
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 17 Wrz 2011 20:01

Re: s 802 Hamulec obrotu nie działa i inne kwestie.

Postprzez w.fubar » 03 Paź 2011 22:10

Drodzy Panowie,

Pamiętajmy, że to stary, rumuński sprzęt. W nim sworznie się zaspawuje, bo same na wolność uciekają, więc samo rozpięcie nie jest problemem. Pytanie jest w którym miejscu rozpiąć, żeby potem nie płakać przy zakładaniu; na górze i po prostu ją ściągnąć (jak potem zarzucić?) czy unieść się na łyżce i rozpiąć pod spodem?

Pozdrawiam i dziękuję za wskazówki.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


s 802 Hamulec obrotu nie działa i inne kwestie.

Postprzez mechanior » 04 Paź 2011 20:43

rozpiąć na kole napędowym u góry aby po lekkim podniesieniu łańcucha nie leżał on na zębatce napędu
resztę zrzucić z zębatki, wciągniesz go potem łyżką albo wciągarką ręczną (można w ogóle ręcznie)

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: s 802 Hamulec obrotu nie działa i inne kwestie.

Postprzez w.fubar » 05 Paź 2011 08:45

Dzięki wielkie za pomoc. :)

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej