wibako

Uszkodzony silnik jazdy

Moderator: MARIO/MECALAC

Uszkodzony silnik jazdy

Postprzez pri » 07 Sie 2011 08:33

Marka i model maszyny: koparka kolowa volvo ew 160
Rok produkcji: 2001

Nastąpił wyciek oleju z hydromotoru w koparce ,serwis chce wymieniać na nową która kosztuje nieziemskie pieniądze. Czy ktos regenerował gdzieś hydromotor z dobrym skutkiem proszę o namiary.

pri
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 07 Sie 2011 08:17

Maszyna: koparka kołowa volvo ew 160


Reklama

simmet

Uszkodzony silnik jazdy

Postprzez mechanior » 08 Sie 2011 01:06

w tej maszynie jest standardowe podwozie ZF, skrzynia to 2HL100 a sam hydromotor to popularny REXROTH
z naprawą nie ma problemu ale tanio nie będzie, kilka razy przeprowadzaliśmy naprawy, koszty dobijały do 10.000, ze względu na popularność można poszukać używki...
co rozumiesz przez wyciek?
czy motor jest tak zużyty że ma duży przeciek wewnętrzny powodujący przeciskanie oleju hydraulicznego przez uszczelniacz na wałku do skrzyni i mostu ?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Uszkodzony silnik jazdy

Postprzez pri » 08 Sie 2011 09:05

W maszynie ciśnienie oleju wyrzuciło uszczelnienie na moście. Zaprowadziłem koparkę do warsztatu, okazało się, źe w hydromotorze jest pęknięty tłoczek odpowiedzialny za wychył kołyski, zostało to naprawione i włożone do koparki. Od tej pory był problem z olejem hydraulicznym który przedstawał się do skrzyni biegów, nie mogli się z tym uporać, robili to przez trzy miesiące aż wkońcu się udało. Odebrałem maszynę, nie zdąrzyłem dojechać na budowę gdy znowu ciśnienie oleju z hydromotoru wypchnęło uszczelniacz na moście.Tym razem zaprowadziłem ją do serwisu i wyjęto hydromotor,było widać na wałku wywinięty uszczelniacz. Boję się że gdy wezmę hydromotor z innego źródła niż serwis to sytuacja powtórzy się a koparka będzie nadal stała

pri
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 07 Sie 2011 08:17

Maszyna: koparka kołowa volvo ew 160


Uszkodzony silnik jazdy

Postprzez mechanior » 11 Sie 2011 00:22

powodem wzrostu ciśnienia w obudowie hydromotoru jest zużycie zestawu napędowego (tłoczki, cylinder, płyta zaworowa)
bez ich wymiany naprawa nie ma sensu, jeśli zostały już wymienione a mimo to dalej przeciek wewnętrzny powoduje przebicie uszczelniacza to trzeba szukać w regulatorze silnika bądź w jego obudowie...
niestety muszę znać bardzo dokładnie całą historię napraw by prawidłowo określić problem

z jakiego regionu pochodzisz ? gdzie przebywa maszyna ? co rozumiesz przez "nieziemskie pieniądze" ?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Uszkodzony silnik jazdy

Postprzez sparky16 » 21 Sie 2011 14:34

witam problem moze byc innego zródła!w hydromotorze zawsze sa przecieki mimo to nie wypycha uszczelniacza, poniewaz cisnienie wewnątrz silnika jest znikome za sprawą przelewu do zbiornika być może na tym przelewie jest zawór, który sie zaciął. Koszty niekoniecznie musza byc duże.Może bede w stanie pomóc 605293119.
Masz problem z maszyną dzwoń 605293119.
Sprzedaż części nowych i używanych do Mecalaca!

sparky16
Fizol


Re: Uszkodzony silnik jazdy

Postprzez wojtek11 » 21 Sie 2011 18:37

Myśle że hydromotor naprawią ci najtaniej w HYDROBIG TUCHOLA.052 334 30 93

wojtek11


Uszkodzony silnik jazdy

Postprzez mechanior » 21 Sie 2011 21:45

na przelewie zazwyczaj nie ma zaworu, ciśnienie w obudowie nie powinno przekraczać 2-3 bar ale przy masywnym wycieku na skutek zużycia hydromotoru bywa dużo większe i powoduje przebicie uszczelniacza na wałku... ale o tym wie każdy kto ma cokolwiek wspólnego z hydrauliką siłową, oczywiście nie można wykluczyć uszkodzenia przewodu
wykonanie naprawy hydromotoru nie świadczy o usunięciu wycieku wewnętrznego którego przyczyny opisałem powyżej
aby zdiagnozować hydromotor wystarczy odpiąć przelew i sprawdzić jego obfitość,
kolejną przyczyną wyciskania uszczelniacza może być wyciek z HAMULCA ponieważ jest on hydrauliczny, to też łatwo sprawdzić, wystarczy na jakiś czas zaślepić przewody hamulca na kołach (niektóre rodzaje maszyn miały hamulce bębnowe suche, wtedy wyciek do mostu jest niemożliwy)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Uszkodzony silnik jazdy

Postprzez marian94 » 29 Sie 2011 00:27

Witam
Firmy HYDROBIG z Tucholi przez moje własne doświadczenia z nią nie polecam robiłem u nich silnik jazdy który był sprawny lecz lekko do wyregulowania ale dało się pracować po ich naprawie jeden wielki zgrzyt a z oleju robiła się pianka. Skończyło się na kupnie innego używanego.
Jeśli pomogłem kliknij "pochwała"

Awatar użytkownika
marian94
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Maj 2010 22:34
  • Miejscowość: Pomorze
  • Pochwały: 15

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej