wibako

Nie jedzie Komatsu PW 130

Moderator: MARIO/MECALAC

Nie jedzie Komatsu PW 130

Postprzez kolo1 » 18 Wrz 2011 12:19

Marka i model maszyny: Komatsu PW 130
Rok produkcji: 2005

Jestem od niedawna posiadaczem koparki komatsu pw 130. Do tej pory nie miałem z nią problemu. Wczoraj jednak stanęła i nie chce ruszyć, ani w przód ani w tył. Wszystkie funkcje związane z ramieniem, łyżką i obrotem są sprawne. Podniosłem ją na łyżce i koła jak poruszę je ręką obracają się (więc nie trzyma ich żaden hamulec). Czy ma ktoś pomysł co się mogło stać. Pozdrawiam

kolo1
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 18 Wrz 2011 12:06

Maszyna: koparka komatsu pw 130
koparko-ładowarka jcb 4cx


Reklama

simmet

problem z jazdą koparki komatsu PW 130

Postprzez mechanior » 18 Wrz 2011 23:54

wyłączyła ci się jazda zapewne za sprawą czujnika ciśnienia w układzie hamulca ale najpierw sprawdź czy czegoś nie przełączyłeś przypadkiem
nie znam twojej maszyny (raz naprawiałem taką) ale pewne rozwiązania są podobne zwłaszcza że jest ona produkowana w Niemczech jak inne znane mi sprzęty
szukaj kostki metalowej rozmiarów 100/100/50 mm z dwoma elektrozaworami i bańką akumulatora hydraulicznego
znajdziesz ją za kabiną, koło rozdzielacza lub między ramieniem a rozdzielaczem, czasem są montowane pod podłogą kabiny
to jest blok hamulca i transmisji, z boku tej kostki powinien być czujnik z dwoma przewodami, odepnij/odkręć jego wtyczkę i zewrzyj ją kawałkiem przewodu lub drutu
jeśli jazda nie pojawi się to na jednym z elektrozaworów powinien być wkręcany motylek lub przycisk z blokadą, wkręć do lekkiego oporu motylek lub zatrzaśnij przycisk
jeśli nie znajdziesz nic takiego to szukaj bloku sterowania z cewkami elektrozaworów, spróbuj ręcznie sterować cewkami za pomocą przycisków w środku osi elektrozaworu
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Nie jedzie Komatsu PW 130

Postprzez ygrek1977 » 20 Wrz 2011 19:08

Jaki Typ maszyny PW130-6 czy 7 wyślij numer seryjny postaram sie coś poradzić.

ygrek1977
Fizol


Re: Nie jedzie Komatsu PW 130

Postprzez kolo1 » 20 Wrz 2011 20:42

Przepraszam że się nie odezwałem wcześniej ale miałem nagły wyjazd. Koparkę naprawiłem w ten sam dzień. Problem znajdował się pod podłogą kabiny. Zsunął się jeden z przewodów który wchodzi w blok hamulca i transmisji. Oczywiście nie sam, musiałem go naruszyć gdy próbowałem znaleźć przyczynę dlaczego nie mam stopów. Na szczęście koparka jeżdzi ale stopów dalej nie mam. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
p.s. Komatsu pw 130 6

kolo1
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 18 Wrz 2011 12:06

Maszyna: koparka komatsu pw 130
koparko-ładowarka jcb 4cx


Nie jedzie Komatsu PW 130

Postprzez mechanior » 20 Wrz 2011 21:42

czujnik lamp stop jest w zaworze pod pedałem hamulca, ale to nie wszystko
ponieważ koparka kołowa jest przeznaczona do pracy w postoju sprzęt ma układ wyłączający światła stop czasowy lub logiczny
czasowy system wyłącza lampy po ok 3-5 min ciągłego świecenia, jak nawali to stopów brak, mechanizm powinien być w skrzynce z przekaźnikami (time relay - stop light)
logiczny system porównuje kilka sygnałów, np jednoczesne działanie hamulca (ciśnienie w układzie) oraz włączenie przycisku PARKING BRAKE powoduje wyłączenie stopu mimo ciśnienia w układzie hamulca
pierwszy system jest np w maszynach Hyundai, drugi w CAT...

na drugi raz przyznaj się w jaki sposób znikła jazda bo to bardzo pomaga w diagnostyce
gdybym wiedział że sam zepsułeś maszynę pewnie bym ci poradził szukać w miejscu w którym grzebałeś próbując znaleźć pierwotną usterkę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej