wibako

Warynski km-252 vs. Warynski k-415

Moderator: MARIO/MECALAC

Warynski km-252 vs. Warynski k-415

Postprzez noname11 » 04 Paź 2011 09:16

Marka i model maszyny: km-252 k-415
Rok produkcji: 1964-1990

Temat jest klarowny, maszyny te "konkuruja" ze soba, ale czy sa do wykorzystania w terenie podmoklym ? czy jedna moze zastapic druga ? Czy technicznie wytrzymale sa obydwie ? Dostepnosc czesci i wykonanie naprawy umozliwia ich dlugotrwala obsluge ?

Licze na fachowe wypowiedzi i zachecam,

pozdrawiam

Zbyszek

noname11
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 23 Cze 2008 13:44
  • Miejscowość: Gdynia

Reklama

simmet

Warynski km-252 vs. Warynski k-415

Postprzez iras_der » 05 Paź 2011 21:26

kolego zbyszku czy chodzi ci o zalety i wady tych maszyn a moze ktora jest lepsza pozdrawiam

iras_der
Młodszy operator

  • Posty: 103
  • Rejestracja: 25 Lip 2010 19:52
  • Miejscowość: okolice Włocławka
  • Pochwały: 12

Maszyna: Ostrówek KT0162,Caterpillar 428,CATD5N,HSW534 CAT434 CAT323D

Firma: Roboty Ziemne


Warynski km-252 vs. Warynski k-415

Postprzez noname11 » 08 Paź 2011 07:35

Witaj,
dokladnie, chodzi mi o wykazanie za i przeciw kazdej maszyny, konkurujac ze soba wykazuja sie wykonywaniem roznych zadan, jednak byc moze nei kazda z nichmoze to co druga,

osoby znajace sie na foachu, znajacy te maszyny winny wlasnie wiedziec, ktora z nich jest trwalsza, mniej awaryjna, jak kosztowna w pracy, wygodniejsza w obsludze czy co najwazniejsze do jakich zadan,

a pytania te sa uzasadnione, zamierzam kopac staw, zakup koparki to czesc tej inwestycji, teren neistety torfowy, wiec i w kaloszach podloze sie porusza ...

pozdrawiam Zbyszek

noname11
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 23 Cze 2008 13:44
  • Miejscowość: Gdynia

Warynski km-252 vs. Warynski k-415

Postprzez andy2321 » 24 Sty 2012 23:51

witam juz gdzies pisalem na ten temat ale jako że posiadam a wlasciwie posiadalem oba z tych modeli (415 stka sprzedana)to może króciutko cos napisze :
km-415:
ZALETY
szerokie buty
mocna jazda
jezeli mozna tak to ująć :) większy komfort w kabinie

WADY-wszystko pozostale oprócz w/w

km-215
ZALETY
-brak jakichkolwiek hydromotorów co drastycznie zmniejsza koszty eksploatacji (komplet okladzin do km na dzien24.01.2012 koszt 120zl co starcza spokojnie na min rok przy bardzo intensywnej eksploatacji
-tzw.lużna lina dolnej wciągarki co w praktyce owocuje możliwością dalszego wyrzucenia włuki (mam na mysli zasieg poza kratownicą)
-znacząco mniejsze spalanie przy bardzo zblizonej wydajnosci o ile naczynie w km-251 jest powiększone(obecnie mam w koparkach poj.0.6 i spokojnie km-ki dają rade
-i chyba największy plus tej maszyny konstrukcja cepa generalnie maszyna jest tak prosta ze przy sumiennym smarowaniu i w moim przypadku zimowych przeglądach maszyny te latają praktycznie bezawaryjnie
WADY
-bardzo slaba jazda,w km251 jest ona po prostu za slaba w wielu przypadkach jezeli kopalem bez uzycia materacy musialem sie niezle nakombinować żeby wyciągnąć sie z dolka ale na wszystko jest rada problem ten przestaje istniec kiedy stoi sie na materacach
ZALETY OBU MASZYN
-obie maszyny przy użyciu materacy wjeżdżają praktycznie w każdy nawet najbardziej podmokly teren
Generalnie obie maszyny są to maszyny "wiekowe"szczególnie 251 ale jak widac z powodzeniem pracują do dzisiaj a to o czyms swiadczy . to tak w skrócie z mojego punktu widzenia pozdrawiam ...:)
metal nie drzewo a tez sie lamie

andy2321
Fizol

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 10 Mar 2009 20:50
  • Miejscowość: pomorskie

Re: Warynski km-252 vs. Warynski k-415

Postprzez noname11 » 08 Lut 2012 09:22

Witaj,

bardzo Ci dziekuje za szeroko pojeta podpowiedz,

bedac laikiem w tym temacie, poszukujac rozwiazania na poglebienie potorfowego jeziorka (prawie 1 ha) mam powazny problem z dojsciem do miejsca skad moglbym zaczac poglebiac a potem powiekszac z powodu wyjatkowo plywajacego terenu gdzie wlasnie waga ale i sprawnosc jest istotna, w rozmyslaniach co do zakupu jednej lub drugiej maszyny bralem pod uwage rowniez jej obsluge na wypadek gdybym nie mial szansy zatrudnic do tej pracy wlasciwie pojetnego operatora, ktory to udzwignalby w poreczny sposob obsluge podczas pracy, co oczywiste jest iz km 251 niestety wymaga dlugotrwalej praktyki, k415 juz mniejszej choc tez, co nie bez znaczenia jest w przypadku gdyby takowa osoba sie nie znalazla...

Majac na uwadze iz Twe spostrzezenia sa jak najbardziej sluszne i dokladnei odzwierciedlające rzeczywistosc, jestem wdzieczny za tych kilka slow, gdybys mogl jeszcze uszczegolnic zakres wlasciwego serwisowania tj gdzie i co jaki czas smarowac itp... bylbym wdzieczny, lub co do techniki pracy wasnie na takowym podlozu, zasady bezpieczenstwa itp...

tym czasem wszystkich czytajacych zachecam do wymiany doswiadczen i pozdrawiam serdecznie jeszcze raz dziekujac Ci za sprostanie pytaniu, dziekuje.

Zbyszek K.

noname11
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 23 Cze 2008 13:44
  • Miejscowość: Gdynia

Warynski km-252 vs. Warynski k-415

Postprzez andy2321 » 22 Lut 2012 09:31

to mozemy omówić na telefon bo dlugo pisac na ten temat wyslalem nr tel na priv bo ja nie moglem sie dodzwonic podrawiam
metal nie drzewo a tez sie lamie

andy2321
Fizol

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 10 Mar 2009 20:50
  • Miejscowość: pomorskie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej