wibako

Słaba Furukawa

Moderator: MARIO/MECALAC

Słaba Furukawa

Postprzez Alexander » 09 Paź 2011 19:29

Furukawa W 725 LS tronic
Witam.
Mam problem z koparką kołową Furukawa, koparka dla znawców tematu posiada płynną regulację obrotów silnika z kabiny operatora. Tu właśnie zaczyna się problem, podkręcając obroty na maksymalne czyli robocze tj. około 2350 obr/min i wykonując jakąś funkcję np kiedy łyżka dojdzie do oporu to maszynę mi przydusi do 650 obrotów. Tak samo podczas kopania nabierając łyżką skarpówką żwir nie potrafi tego podnieść nie pisząc już o tym że kopać nie ma siły, zawsze ją przydusi. Proszę o podpowiedź ponieważ posiadam zegar pomiarowy i chciałbym zmierzyć ciśnienie pompy hydraulicznej moze to ona szwankuje? Zrobiłem fotki tej pompy oraz 2 króćców do pomiaru ciśnień przy tym (prawdopodobnie systemie LS) czy tam mam się podpiąć? pompa powinna podac 35 Mpa. Trochę wykluczam tą pompę bo gdyby była słaba to nie dusiłaby chyba silnika? Filtry wymienione: paliwa, powietrza, hydrauliki.

Image

Alexander
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 09 Paź 2011 19:04
  • Miejscowość: Bytom, Śląsk

Reklama

simmet

Słaba Furukawa

Postprzez MTechnics » 10 Paź 2011 20:44

Witam

Ciśnienia robocze i LS możesz zmierzyć przy rozdzielaczu na zaworze przelewowym, taka prostokątna kość (jakieś 16x16x5cm) z dwiema śrubami (chyba klucz32) od góry, tam powinny być pkt pomiarowe ale nie zawsze są.
Ta maszyna ma układ zapobiegający przed przeciążeniem, na twoim zdjęciu jest właśnie widoczny zawór który jest sterowany z komputera, zawór ten jest sterowany sygnałem PWM (modulacja szerokości impulsu), w sytuacji kiedy spadają obroty silnika z powodu obciążenia - komputer zwiększa wypełnienie na tym zaworze co pośrednio powoduje zmniejszenie wychylenia kołyski i oczywiście zmniejszenie wydajności pompy ten układ prawdopodobnie nie działa, możliwe że problem jest w elektryce, zaworze, lub pompie (układ zerowania uszkodzony).
Zmierz napięcie na tym zaworze w czasie kiedy maszynę dusi, tę kostkę możesz rozebrać i wpiąć bez obudowy będziesz miał dostęp do śrubek na których zmierzysz napięcie bez dziurawienia przewodów, podejrzewam że pomiar ciśnienia nie wiele ci powie, bo ono i tak dojdzie do maksymalnego (pompa ma kilkanaście parametrów najważniejsze z nich to wydajność i ciśnienie) które jest ustawione na zaworze przelewowym (a silnik "dusi" wydajność pompy to tak jak jazda na najwyższym biegu pod dużą górkę)

Możliwe że sprawę można załatwić samą regulacją układu...

Jeżeli masz w maszynie układ manuala taki dodatkowy komputerek z boku pulpitu to możesz przełączyć na sterowanie ręczne, w pobliżu pompy powinna być identyczna wtyczka jak na zdjęciu, którą należy wpiąć w miejsce tej co jest obecnie i można wtedy sterować ręcznie bez automatyki.

Mierz, pisz,.... może coś wymyślimy, pozdrawiam
ELEKTRONIKA MASZYN BUDOWLANYCH, NAPRAWA KOMPUTERÓW, NAPRAWA INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH, diagnostyka elektroniki i hydrauliki.
http://www.mtechnics.pl

EcuTester - jest już na rynku sprawdź jak prosta może być naprawa elektroniki ...
http://www.ecutester.pl

MTechnics
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 19 Sie 2011 14:43
  • Miejscowość: Poraj
  • Pochwały: 1

Maszyna: VOLVO, CATERPILLAR, TEREX, MERLO, KOMATSU,


Re: Słaba Furukawa

Postprzez Alexander » 10 Paź 2011 22:15

Witam,wstępnie dzięki za podpowiedź jutro tj.11.10 pomierzę napięcie w trakcie "przyduszenia" dodaję zdjęcia panelu sterowania,tam gdzie przy pokrętłach jest włącznik ON/OFF to jak dam na On to mając ją na max obrotach też się dusi ale po przestaniu wykonywania jakiejkolwiek funkcji po 3..4 sekundach obroty spadają do 900 obr/min. Jeżeli przy pompie hydr. próbowałem regulować śrubka z kontrą od spodu z lewej strony przy tym metalowym przewodzie który idzie do bloku hydr. to przestała się dusić ale nawet nie miała siły podnieść ramienia z ziemi :) kręcąc śrubą po prawej stronie u dołu (bliźniaczo podobna) to nie ma żadnej reakcji,przynajmniej dla mnie. Sprawdzałem nawet czy to serwo pompy wtryskowej działa ale ono jest chyba nówka i nawet jezeli ją przydusi to cięgno da na maxa obroty w pompie wtryskowej,czyli ten układ sprawny.Pozostaje tak jak piszesz chyba tylko hydraulika.Podaję zdjęcia panelu sterowania który znajduje się w tej koparce.

Image

Image

Pozdrawiam.

Alexander
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 09 Paź 2011 19:04
  • Miejscowość: Bytom, Śląsk

Słaba Furukawa

Postprzez Alexander » 11 Paź 2011 16:45

Przedstawiam napięcia jakie występują : Przełącznik pomiędzy pokrętłami w pozycji "OFF" obroty silnika ustawione na minimum napięcie przy wtyczce 12.2V , wykonywanie funkcji przełącznik nadal w pozycji OFF nie da się podnieść łyżki z ziemi obroty spadają (dusi silnik) napięcie na wtyczce 17.8V , pokrętło obrotów na max napięcie 11.7V potem wykonuje funkcję napięcie 19.0 V, przełącznik w pozycji "ON" obroty na minimum (900/min) napięcie 11.8V wykonywanie funkci (silnik dusi się) nie da się wykonać fukcji bez zdławienia silnika napięcie 19.0V. Po wyjęciu wtyczki podczas pracy silnika zaczyna mrugać dioda koloru czerwonego pomiędzy pokrętłami (rysunek wyżej) oznaczona symbolem znaku wykrzyknienia.Mruga 3 sygnały przerwa znów 3 sygnały przerwa i tak cyklicznie. 2gą wtyczke w okolicach pompy znalazłem wpiąłem tylko nie wiem gdzie na pulpicie przełączyć na sterowanie z pominięciem komputera. W komorze silnika znajduje się zestaw 6 cewek z diodami wyglądający na sterowanie manualne ale są "martwe". Pewnie przyczyną jest nie przełączenie na manual przy pulpicie ale nie mam zielonego pojęcia gdzie to jest?
Co dalej?
Pozdrawiam.

Alexander
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 09 Paź 2011 19:04
  • Miejscowość: Bytom, Śląsk

Słaba Furukawa

Postprzez MTechnics » 15 Lis 2011 21:07

Witam

Dziś wróciłem z naprawy tej maszyny, niestety uszkodzona była pompa, a dokładniej układ zerowania, przy zasterowaniu elektrozaworu z zewnętrznego źródła zasilania nie było reakcji zmniejszenia wydajności, mimo pojawiania się ciśnienia na kontrolce X przy zaworze, pompę zawiozłem do remontu a po założeniu wyregulowałem tak jak dokumentacja do HPR-ki nakazuje i maszyna śmiga, ale z powodu remontu pompy naprawa przeciągła się prawie 2 tygodnie, tak więc przyszły nabywca z maszyny będzie się cieszył przez długie lata :D
ELEKTRONIKA MASZYN BUDOWLANYCH, NAPRAWA KOMPUTERÓW, NAPRAWA INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH, diagnostyka elektroniki i hydrauliki.
http://www.mtechnics.pl

EcuTester - jest już na rynku sprawdź jak prosta może być naprawa elektroniki ...
http://www.ecutester.pl

MTechnics
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 19 Sie 2011 14:43
  • Miejscowość: Poraj
  • Pochwały: 1

Maszyna: VOLVO, CATERPILLAR, TEREX, MERLO, KOMATSU,


Re: Słaba Furukawa

Postprzez Dominik 725 » 19 Mar 2023 14:26

Dzień dobry
Posiadam Furukawę 725w LS na moje nie fachowe oko maszyna ma problem z elektronicznym układem sterowania wydatkiem pompy lub jakimś czujnikiem obrotów silnika, bo na podpiętym układzie pompa daje tak mały przepływ że maszyna prawie nie wykonuje funkcji a na układzie zastępczym z pokrętłem manualnym wszystko działa tylko trzeba ciągle regulować potencjometrem bo inaczej udusić silnik lub maszyna wolno pracuje i jeździ. Mam pytanie czy jest szansa żeby ktoś to naprawił lub chociaż coś podpowiedział bo sposób pracy z manualnym potencjometrem jest bardzo uciążliwy a maszyna jest jeszcze w niezłym stanie .
Tel 507019667

Dominik 725
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 19 Mar 2023 14:08

Maszyna: Furukawa 725w LS tronik

Firma: JANUS


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej