wibako

Jak założyć gąsiennice Waryński m250h

Moderator: MARIO/MECALAC

Jak założyć gąsiennice Waryński m250h

Postprzez Oliphant » 04 Gru 2011 20:45

Witam, jak założyć gąsienice która spadła z koła napinającego w waryński m250h? Trzeba rozkuć ? a jak tak to czy można ją skuć tym samym bolcem czy trzeba zaopatrzyć się w specjalny bolec. Oczywiście siłownik napinania zluzowałem. Przyznam się że pierwszy raz mam do czynienia z gąsienicami.

Oliphant
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 04 Gru 2011 20:38

Maszyna: Warynski M250H


Reklama

simmet

Jak założyć gąsiennice.

Postprzez korba71 » 04 Gru 2011 21:08

Był juz taki temat kolego, opisywałem jak to zrobic nie polecam rozpinania łancucha, pisałes ze zluzowałes siłownik napinania, pewnie wykreciłes zawór z kalamitką, spróbuj popchnac jeszcze koło napinajace do srodka zrobi sie wiekszy luz, najlepiej podjechac inna maszyną wsadzic gąske na rolki podtrzymujące, docisnąć gaske inna maszyna do koła napinającego i krecic delikatnie oczywiscie trzeba podeprzec sie łyzka i podniesc ta gaske troche nad ziemie nie za wysoko zeby nie wisiała, niekiedy zaraz wskoczy a niekiedy trwa to godzinami, wiekszosc operatorów przez to przeszła, sa sposoby zeby nie spadała gaska nawet kiedy sa zużyte prowadnice, bolec spnający gasienice jest zakuty na gorąco obawiam sie ze rozpiecie gąski bedzie nielada wyczynem

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Jak założyć gąsiennice.

Postprzez Oliphant » 04 Gru 2011 22:43

Tak tylko gąska spadła z koła napinającego nie jezdnego. Tak czy siak dzięki, jutro popróbuje, jak nie będzie chciało wejść to będę się bawił w rozkuwanie.

Oliphant
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 04 Gru 2011 20:38

Maszyna: Warynski M250H


Jak założyć gąsiennice.

Postprzez korba71 » 04 Gru 2011 22:56

Kolego nigdy nie spada z koła napedowego, tam sie zablokuje naped a nie spadnie spada zawsze z koła napinajacego chyba nie czytałes ze zrozumieniem.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Jak założyć gąsiennice Waryński m250h

Postprzez andy2321 » 08 Sty 2012 21:53

Kolego ja troche z innej beczki jak spisuje ci sie ta maszynka i w jakich warunkach ja uzytkujesz? pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez rudesmen, 08 Sty 2012 22:44, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Na przyszłosć pytania nie związane z tematem wysyłaj przez PW.
metal nie drzewo a tez sie lamie

andy2321
Fizol

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 10 Mar 2009 20:50
  • Miejscowość: pomorskie

Re: Jak założyć gąsiennice Waryński m250h

Postprzez piotr1960 » 13 Sty 2012 13:20

Kolego z tego co piszesz to masz juz zuzyte gąsienice. Ale wrzucenie gąsienicy na koło napinające udaje sie przy cofnięciu napinacza i często przy pomocy drugiej maszyny. Ale jesli masz mocno zjechane łańcuchy to uważaj na błoto jak sie przytopisz. Też przy zużytej gwiazdce może spaść gąsienica. Ja tego raz doświadczyłem. Ale bez paniki. Wyczłapałem się na twardy grunt i przy pomocy koparko-ładowarki wrzucilismy ją we wlasciwe miejsce... rzeczywiście rozpina nia łańcucha nie polecam-Pudziuanowski by sie załamał. Najlepiej jak nie dasz rady zamów serwis z prasa do wyciskania. 1,5 godzinki i po kłopocie

piotr1960
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 13 Sty 2012 13:04

Maszyna: volvo 230


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej