wibako

Który olej Waryński K612?

Moderator: MARIO/MECALAC

Który olej Waryński K612?

Postprzez waryniak » 04 Sty 2012 20:49

Marka i model maszyny: Waryński k 612
Rok produkcji: 1986

Witam, jestem świeżo upieczonym posiadaczem K 612 i mam pytanie odnośnie oleju hydraulicznego. Nie wiem jaki olej jest w głównym zbiorniku, a jest go za mało. Teraz pytanie czy można tu zastosować boxol 26? Czy raczej raczej lać jakiś zwykły hydrauliczny hl 46? Te oleje można mieszać?

waryniak
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 04 Sty 2012 20:43

Maszyna: Waryński k 612


Reklama

simmet

Re: Który olej Waryński K612?

Postprzez waryniak » 11 Sty 2012 13:33

Więc sprawa z olejem wygląda następująco: należy stosować hl46, chyba, że ktoś ma słabe pompy to wtedy można gęściejszy. Boxolu nie ma potrzeby lać, a nawet nie należy. Informacje zaczerpnięte bezpośrednio z biura Waryńskiego :wink:
Pozdrawiam :faja:

waryniak
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 04 Sty 2012 20:43

Maszyna: Waryński k 612


Który olej Waryński K612?

Postprzez mechanior » 12 Sty 2012 02:21

waryniak napisał(a):chyba, że ktoś ma słabe pompy to wtedy można gęściejszy.


wytłumacz to stwierdzenie, bo dla mnie to czysta herezja, to nie "duży fiat" gdzie do skrzyni lało się 90W140 jak grzechotała żeby gęstym olejem uspokoić łożyska...

boxol jest olejem klasyfikowanym inaczej niż HL, instrukcja przewiduje ISO VG 46 i taki należy stosować, jak ktoś ma słabe pompy to się je naprawia a nie wymienia olej na gęsty, oprócz pomp układ posiada jeszcze wiele komponentów które są przystosowane do określonych warunków pracy w tym odpowiedniej gęstości (lepkości) oleju... ratując przecieki na pompach gęściejszym olejem powoduje się przegrzewanie układu i nieprawidłową pracę zaworów oraz rozdzielaczy...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej