wibako

Brak napedu gąsienicy silnik po odkreceniu kreci

Moderator: MARIO/MECALAC

Brak napedu gąsienicy silnik po odkreceniu kreci

Postprzez wojtek0404 » 31 Sty 2012 16:20

Marka i model maszyny: Continental
Rok produkcji: 1978

Witam,
Kupiłem koparkę żeby wykopać sobie staw. Mam problem z jedną gąsienicą nie kreci, silnik po odkręceniu czasem się zakreci ale tak słabo że można zatrzymać go ręką. Co może być tego przyczyną?? Proszę o pomoc

wojtek0404
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 31 Sty 2012 15:53

Maszyna: continental


Reklama

simmet

Brak napedu gąsienicy silnik po odkreceniu kreci

Postprzez mechanior » 01 Lut 2012 08:12

wszystko może być przyczyną, uszkodzenie silnika, zaworów bezpieczeństwa, brak sterowania na rozdzielaczu, zacięta szpula rozdzielacza, uszkodzenie zaworu wyrównującego (jeśli jest) itp, itd...
trzeba zmierzyć ciśnienie na rozdzielaczu (czy dochodzi do silnika)
najprościej to zamień silniki miejscami (lewy z prawym) dowiesz się czy problem tkwi w samym hydromotorze czy w rozdzielaczu

kupowanie kilkudziesięcioletniej maszyny to wyrzucanie kasy w błoto: brak i drożyzna części, kłopoty z serwisem, brak doświadczenia z naprawami zabytków... można więcej stracić niż zyskać a niewielka awaria może skończyć się zezłomowaniem sprzętu (naprawa nieopłacalna)

w przypadkach tak zabytkowych maszyn OBOWIĄZKOWO podawajcie model, warto przyjrzeć się takiemu wynalazkowi w googlach
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Brak napedu gąsienicy silnik po odkreceniu kreci

Postprzez wojtek0404 » 01 Lut 2012 23:06

Witam,
Jutro wspomogę fundację

Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty
Lanckorona 101
34-143 Lanckorona
numer konta: 79880400000000002395510001
tytuł przelewu: Darowizna na rzecz Fundacji Poza Horyzonty
I przełożę silnik w koparce czy po sprawdzeniu funkcjonowania mogę dalej liczyć na Pana pomoc? Zależy mi na tym
złomie bo żona uparła sie żeby wykopać staw.

wojtek0404
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 31 Sty 2012 15:53

Maszyna: continental


Brak napedu gąsienicy silnik po odkreceniu kreci

Postprzez korba71 » 01 Lut 2012 23:27

Do wykopania stawu wystarczy ci jedna gasienica :mrgreen: zawsze możesz podciagnac sie łyżką albo sie podeprzeć zeby zmienic kierunek jazdy, mozna z powodzeniem jezdzic na jednej pod warunkiem ze przekładnia nie jest uszkodzona i druga sie nie blokuje, tylko nie mozna skrecać i nie stawaj na pochyłosciach, moze nie działac jeden hamulec i bedziesz pierwszym stworzeniem w twoim stawie :D kiedys pekł wałek półosi (nie wiem dokładnie jak sie ta czesc nazywa) w zwolnicy i nie było napedu w jednej gasce, dało sie jechać :faja: i jakos pracowac do przyjazdu mechaników.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Brak napedu gąsienicy silnik po odkreceniu kreci

Postprzez mechanior » 01 Lut 2012 23:35

darowizna nie jest wymagana dla pomocy, jeśli będę mógł to pomogę, jeśli będziesz uważał że moja pomoc jest warta darowizny to ją wykonasz, na razie zajmijmy się twoim problemem, później zdecydujesz czy warto cokolwiek przelewać
jeśli już to zrobisz to dopisz cel przelewu w tytule "Darowizna Celowa: dla Roberta Sperki - KOPACZKA.PL"

pamiętaj że pomoc otrzymujesz od KOPACZKI.PL i że za pośrednictwem forum czy telefonicznie trudno obiektywnie i trafnie ocenić lub rozwiązać problem
wolę pomagać na forum niż przez telefon bo w ciągu dnia mam dużo zajęć, poza tym jest szansa że ktoś będzie miał inne twórcze pomysły dotyczące twojego problemu

po zamianie silników daj znać o wyniku

korba - jedna z maszyn pod moja opieką (EC240) pracowała najpierw przez 2 tygodnie bez lewego napędu a po niecałym miesiącu bez prawego przez tydzień, operator równał skarpy na A1, nie narzekał bardzo :mrgreen:
w obydwu przypadkach do wymiany wałek silnika, sprzęgło i wałek krótki zwolnicy (oryginał VOLVO ok. 4000)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej