wibako

Hyundai 95W-3 Robex opinie?

Moderator: MARIO/MECALAC

Hyundai 95W-3 Robex opinie?

Postprzez Instalgol » 10 Lut 2012 20:59

Marka i model maszyny: Hyundai 95W-3 Robex
Rok produkcji: 2006

Planuje kupić koparkę Hyundai Robex 95W-3. Bardzo proszę o podpowiedź jak ktoś miał styczność z tą koparkę, jakie opinie, jak z serwisem i częściami zamiennymi??? Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Instalgol
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 09 Lut 2012 18:14

Maszyna: CASE 580 ST


Reklama

simmet

Re: Zna ktoś taką koparkę

Postprzez koparkorz » 10 Lut 2012 22:30

Witam
Na tym forum kolego niema fachowcow od tego typu maszyn kompaktowo "ogrodowych"
Ja pytalem o koparke yanmar vio 75 lub o komatsu pc 78 wszystko z rocznika 2006 2oo7 i nic sie niedowiedzialem na temat tych maszyn. Chcialem wiedziec o awaryjnosci elektronice itp. ale nic z tego

koparkorz
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 03 Lut 2012 17:25

Re: Hyundai 95W-3 Robex opinie?

Postprzez Instalgol » 10 Lut 2012 23:04

dzięki kolego koparkorz za odpowiedź, może jednak ktoś się trafi... juto będę dzwonił po dystrybutorach części, może od nich się czegoś dowiem, ja też interseuje się ewentualnie komatsu pw95

Instalgol
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 09 Lut 2012 18:14

Maszyna: CASE 580 ST


Re: Hyundai 95W-3 Robex opinie?

Postprzez mOl » 10 Lut 2012 23:36

Co do HYUNDAI szczerze nie ma co narzekać. Ale jak juz kolego myslisz o HYUNDAIU to pomyśl nad nowsza maszyną bo części do serii 3 są drogie. Serwis HYUNDAI jest dość szybki a części mają dostępne nawet do 24godz po zamówieniu.

mOl
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 10 Lut 2012 23:29

Hyundai 95W-3 Robex opinie?

Postprzez mechanior » 11 Lut 2012 10:41

po prostu pytacie o maszyny mało popularne przez co makabrycznie drogie w eksploatacji, wszystkie części są w oryginale sprowadzane z magazynów za granicą, dostępu do dokumentacji techniczno-naprawczej nie ma, skazani będziecie na drogi serwis fabryczny (przynajmniej w przypadku poważnych awarii) bo drobne firmy nie mają doświadczeń z takimi markami i nie ma żadnych części w zamiennikach, nie ma mechaników znających takie wynalazki, a na forum jak widać żadnych użytkowników...
ja bym się jednak zastanowił nad zakupem czegoś popularniejszego, niestety w tej klasie wagowej jest mały wybór bo to maszyny praktycznie w Polsce nie użytkowane, do tej pory całą taką robotę wykonywały w naszym kraju uniwersalne koparko-ładowarki lub większe koparki (14-16T) właśnie ze względu na brak maszyn specjalizowanych omawianego typu...
na waszym miejscu zastanowiłbym się nad zakupem maszyny właśnie w tym przedziale wagowym, nie wiem jak to wygląda u konkurencji ale CAT ma dosyć popularny model M312
no chyba że zależy wam na na małym polu obrotu (rozmiar wieżyczki)...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Hyundai 95W-3 Robex opinie?

Postprzez koparkorz » 11 Lut 2012 19:21

witam
Pan mechanior twierdzi ze maszyny czy kolowe i gasienicowki to jakies wynalazki.
Wez pod uwage wykopy pod kanalizacje wodociagi po ogrodach i prywatnych ogrodzonych posesjach "polskich prominentow" wjedziesz takim catem 14-15ton o ile cie wlasciciel wpusci to z odtworzenia jego wielkiego dobytku niewyjdziesz.
Albo powie ci mala koparka 2-3tonowa kopaj kanalizacje 2.5m + szalunek niema szans. My mamy cata 305 piekna maszyna tylko troche mala na szalunek i glebokosc. Zas do wodociagow przylaczy kanalizacyjnych bajer sprawa skarpowka hydrauliczna i naprzod. Ale trzeba isc do przodu i 8-9 tonowka yanmara lub komatsu by sie przydala oczywiscie obrysowka.

koparkorz
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 03 Lut 2012 17:25

Re: Hyundai 95W-3 Robex opinie?

Postprzez Instalgol » 11 Lut 2012 20:41

Słusznie kolego koparkorz, dobry fachowiec nie wybiera jak maszyna, porządny fachowiec nie boi się żadnej, a że jest ich niestety tak mało to potrafią się cenić... no nic... chyba jednak myliłem się co do tej strony....

Instalgol
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 09 Lut 2012 18:14

Maszyna: CASE 580 ST


Re: Hyundai 95W-3 Robex opinie?

Postprzez marian94 » 11 Lut 2012 21:24

Instalgol napisał(a):Słusznie kolego koparkorz, dobry fachowiec nie wybiera jak maszyna, porządny fachowiec nie boi się żadnej, a że jest ich niestety tak mało to potrafią się cenić...
Nie rozumiem jak to się ma do tematu. Przeczytaj dokładnie co napisał mechanior bo to sama prawda . W Polsce przyjęło się że jedną maszyną trzeba zrobić wszystko (kop - ład). Nie tak jak na zachodzie że do każdego zadania masz inną maszynę.Dlatego mało kto zna maszyny tego rozmiaru
Jeśli pomogłem kliknij "pochwała"

Awatar użytkownika
marian94
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Maj 2010 22:34
  • Miejscowość: Pomorze
  • Pochwały: 15

Re: Hyundai 95W-3 Robex opinie?

Postprzez Instalgol » 11 Lut 2012 21:29

No bo tacy fachowcy u nas.... "nie kupujcie małych koparek bo nikt ich u nas nie naprawi" co to za wniosek.....
kupię, ewentualnie z nią powalczę i wtedy się podzielę opinią i wiadomościami, a nie będę pisał:" nie kupujcie wynalazków"

Instalgol
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 09 Lut 2012 18:14

Maszyna: CASE 580 ST


Hyundai 95W-3 Robex opinie?

Postprzez marian94 » 11 Lut 2012 21:35

To kup lepiej Atlasa marka bardziej znana niż Hyundai bynajmniej u nas.
http://otomoto.pl/atlas-K87562.html
Jeśli pomogłem kliknij "pochwała"

Awatar użytkownika
marian94
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Maj 2010 22:34
  • Miejscowość: Pomorze
  • Pochwały: 15

Hyundai 95W-3 Robex opinie?

Postprzez korba71 » 11 Lut 2012 21:38

Ludzie przeczytajcie co kol. mech napisał przepiszcie sobie to na kartce moze wejdzie do łba masakra, mozecie mi odpisac cokolwiek mam to tam gdzie kura ma jajko, gosc wchodzi pyta i jak odpowiedz jest nie po jego mysli narzeka ,kup sobie ta koparke mozesz nia ładowac pasztetową.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Hyundai 95W-3 Robex opinie?

Postprzez Instalgol » 11 Lut 2012 21:46

chodzi o to że tu nikt nie potrafi udzielić fachowej odpowiedzi... a nie po mojej myśli, to nie ma tu nic do znaczenia

Instalgol
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 09 Lut 2012 18:14

Maszyna: CASE 580 ST


Re: Hyundai 95W-3 Robex opinie?

Postprzez koparkorz » 11 Lut 2012 22:06

Rada jest jedna. Ogladnac maszyna popracowac co nieco i kupowac a nie sie wypytywac. Tu na forum to tylko dwie marki cat i jcb oczywiscie koparko-ladowarki zdarzaja sie inne maszyny ale to wszystko graty bo co to za operator jak robi na jednej maszynie i glupio sie pyta co naprawic bo niechce robic. Jak by ci wszyscy fachowcy z tego forum co pol roku przechodzili na inna maszyna to te wszystkie pseudo serwisy niemialy by w ogole roboty. Nie przejmuj sie czy chcesz kupic Hyundai czy inna koparka jedz ogladaj przetestuj i ZARABIAJ. Ostatnio bylo ciekawe pytanie czemu niechce zapalic koparka a bylo -28 ci ludzie niewiedza chyba w jakim kraju zyja. RZEPAK RZEPAK i wszystko stoi

koparkorz
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 03 Lut 2012 17:25

Re: Hyundai 95W-3 Robex opinie?

Postprzez korba71 » 11 Lut 2012 22:16

koparkorz napisał(a):Rada jest jedna .Ogladnac maszyna popracowac conieco i kupywac a nie sie wypytywac .Tu na forum to tylko dwie marki cat i jcb oczywiscie koparko -ladowarki zdarzaja sie inne maszyny ale to wszystko graty bo co to za operator jak robi na jednej maszynie i glupio sie pyta co naprawic bo niechce robic .Jak by ci wszyscy fachowcy z tego forum co pol roku przechodzili na inna maszyna to te wszystkie pseldo serwisy niemialy by wogole roboty . Nieprzejmuj sie czy chcesz kupic Hyundai czy inna koparka jedz ogladaj przetestuj i ZARABIAJ.Ostatnio bylo ciekawe pytanie czemu niechce zapalic koparka a bylo -28 ci ludzie niewiedza chyba w jakim kraju zyja . RZEPAK RZEPAK i wszystko stoi

Twoje wypociny okresle tylko jednym słowem BEŁKOT :mrgreen: rzepak rzepak napisałes dwa razy która to juz dzis buteleczka? :lol:

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Hyundai 95W-3 Robex opinie?

Postprzez mechanior » 15 Lut 2012 01:53

ależ zawsze mogę ci napisać KUPUJ! kup wynalazek, kup nietypówkę, fajnie! gówno mi na tym zależy bo mam tyle roboty z popularnymi maszynami że nawet okiem nie spojrzę na twoją bo po co mam się męczyć? kto mi za to zapłaci?
a tak w tydzień przerobię z 10 tych popularnych, każdy zapłaci po 200-300 za naprawę i będzie szczęśliwy że tak tanio
po co mam się męczyć tygodniami z jakimś dziwactwem? dla satysfakcji? dla satysfakcji to pomagam TUTAJ, przynajmniej widać efekty...
poczytaj forum, to nie wypociny fachowców ale PRAWDZIWE PROBLEMY ludzi którzy kupili sprzęt stary i dziadowski bo nietypowy, do którego serwis najbliższy jest w TOKYO bo w kochanej EUROPIE nikt tego nie naprawia - bo na zachodzie wymieniają części na nowe za kupę kasy: ICH NA TO STAĆ - A CIEBIE?
a ty zapłaczesz się na śmierć jak ci się zwolnica ukręci i znów na fachowców będziesz psioczyć bo DROGO LICZĄ a na kanalizie to tylko 100 za godzinkę zarobisz, to jak tu odrobić 25.000 za uwalony komputer silnika?
do tego badziewia nie ma używek za 1000 pln jak do Atlasa czy do Zeppelina a każda maszyna jest tak długo DOBRA jak jest SPRAWNA, więc sam się spoliczkuj jak ci padnie jakaś część za grube tysiaki, a to tylko kwestia czasu... bo KAŻDA maszyna się kiedyś zepsuje... im starsza tym szybciej

więc jak masz zamiar oczerniać mnie i kolegów za próbę przedstawienia rzetelnej informacji to proszę bardzo, ale używaj przynajmniej jakichś logicznych argumentów a nie filozofii podwórkowej
jak dla mnie operator jest od OPEROWANIA maszyną a nie od jej naprawiania, zobaczymy czy będziesz sobie potrafił wymienić i ustawić pompę wtryskową czy wyregulować pompę hydrauliczną albo ciśnienie sterowania, ciekawe jak skalibrujesz system sterowania wydatkiem pompy czy joysticki elektroniczne albo zawory proporcjonalne rozdzielacza
jak dotąd geniuszu nie wykazałeś się żadną przydatną informacją o żadnej maszynie więc co z ciebie za autorytet?
krytykujesz ludzi za brak wiedzy a ty jaką masz?
rozejrzyj się po forum i zobacz ile razy ci pseudooperatorzy dzięki pomocy pseudofachowców uruchomili sprzęt stojący nad wykopem oszczędzając nierzadko dziesiątki tysięcy złotych, poczytaj opisy napraw i diagnostyki
czy jest tu jakikolwiek opis Yanmara czy Hyundaia ? LOGIKA kolego... pomyśl chwilę zanim znów otworzysz japę by ubliżać mądrzejszym od siebie...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej