Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

M 815 B wyciek z pompy wtryskowej

15 Lut 2012 00:01

Marka i model maszyny: Eder M 815 B
Rok produkcji: 1992

Witam
Dziś po przerwie związanej z mrozami odpaliłem koparkę i zauważyłem że nastąpił wyciek z pompy wtryskowej. Nie jestem przekonany do końca gdzie dokładnie znajduję się źródło wycieku ale na pewno z pompy wtryskowej (lekko kapię ropa). Jutro ma być u mnie mój wujas mechanik i ma zobaczyć co i jak, przez tel mi powiedział że mogło jakiś zaworek wywalić bo możliwe że było tam trochę wody zmarzniętej czy coś w tym stylu. Jak ostatnio gasiłem maszynę z miesiąc temu tego wycieku nie było, myślę że pojawił się dopiero po dzisiejszym odpaleniu. Macie jakieś sugestie co to może być? Silnik to PERKINS typu AB z turbo.
Pozdrawiam

wyciek z pompy wtryskowej

15 Lut 2012 13:23

Miałem też nieszczelność, na pompie wtr. w perkinsie, poluzowała sie nakretka na przewodzie paliwowym wychodzacym z czoła pompy na wtrysk,nwyciek był ciezki do zlokalizowania ale po dociągnieciu wszystkich nakretek, przestało kapac, wyciek całkiem nie ustapił zawsze było mokro po dotknieciu palcami.

M 815 B wyciek z pompy wtryskowej

03 Mar 2012 18:51

sprawdziłem wszystkie nakrętki i połączenia na pompie, dokręciłem co się dało i jest suchutko jak na pustyni :wink:
Wyślij odpowiedź