wibako

Ciśnienie sterowania pługiem M815B

Moderator: MARIO/MECALAC

Ciśnienie sterowania pługiem M815B

Postprzez master123 » 22 Lut 2012 13:57

Marka i model maszyny: Eder M 815 B
Rok produkcji: 1992

Witam
Mam problem z ciśnieniem podnoszenia pługa. Wynosi ono sporo ponad 400 BAR na podnoszeniu (na opuszczaniu jest niby ok bo 350 BAR). Na rozdzielaczu zawory do regulacji ciśnienia są zaślepione a po drodze jak i przy samym pługu nic nie widzę co by przypominało zawory regulacyjne. Czy wie ktoś jak zmniejszyć to ciśnienie? Nie wiem ile wynosi dokładnie bo mam manometr jedynie do 400 BAR ale na pewno przekracza znacznie 400 ponieważ wskazówka na manometrze skacze maksymalnie ile się da. Przy pługu jest jedynie zawór blokady lemiesza.

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Reklama

simmet

ciśnienie sterowania pługiem

Postprzez keating » 22 Lut 2012 16:55

ciśnienie podnoszenia i opuszczania pługa będzie regulowane zaworem głównym rozdzielacza. zazwyczaj nie ma zaworu liniowego dla takich funkcji. oznacza to jednak, że na rozdzielaczu jest ustawione zbyt wysokie ciśnienie.

Autor postu otrzymał pochwałę
KRM MACHINES Sp. z o.o.
www.krm-machines.pl

Serwis maszyn budowlanych |
Naprawa i remonty hydrauliki siłowej | Silników spalinowych | Instalacji elektrycznej | Układów elektronicznych w maszynach.

Awatar użytkownika
keating
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 02:37
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 2

ciśnienie sterowania pługiem

Postprzez master123 » 22 Lut 2012 17:41

a który to jest ten główny zawór na rozdzielaczu?
Na fotce poniżej zaznaczyłem 2 zawory jakie udało mi się znaleźć na rozdzielaczu z których jeden wydaję mi się że jest tym głównym ale nie do końca jestem przekonany który. Czerwonym kółkiem zaznaczyłem zawór który jest w okolicy przewodu głównego zasilającego rozdzielacz z pompy (dokładnie jest obok przewodu który jest chyba powrotem z rozdzielacza na pompę, na drugiej fotce zaznaczyłem czerwoną strzałką przewód główny i ten zawór).
Image
Image
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Ciśnienie sterowania pługiem M815B

Postprzez keating » 23 Lut 2012 10:11

wygląda na to, że to ten oznaczony na zielono, ale trochę mało widać na tych zdjęciach, bardziej poglądowe by się przydały.
KRM MACHINES Sp. z o.o.
www.krm-machines.pl

Serwis maszyn budowlanych |
Naprawa i remonty hydrauliki siłowej | Silników spalinowych | Instalacji elektrycznej | Układów elektronicznych w maszynach.

Awatar użytkownika
keating
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 15 Mar 2008 02:37
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 2

Ciśnienie sterowania pługiem M815B

Postprzez mechanior » 26 Lut 2012 22:56

wychodzi mieszanie głównym ciśnieniem pompy, mówiłem że ma być ustawione na maksymalnie 360 ale ty robisz po swojemu słuchając jakichś mechaników z przypadku...
prześledź swoje problemy od początku i znajdź moment kiedy podniosłeś na głównym zaworze ciśnienie do ponad 400 bo tak ci "doradził" jakiś znajomy...
bądź konsekwentny...
już kilka razy pytałeś o położenie zaworów regulacyjnych, podawałem ci je
te posty są na forum...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Ciśnienie sterowania pługiem M815B

Postprzez master123 » 29 Lut 2012 18:04

nie do końca bo położenie głównego zaworu na tym rozdzielaczu nie jest opisane na forum. Owszem napisałeś mi żeby ciśnienie główne było 350-360 i ustawiamy je na funkcji zamykania łyżki a potem zaworem liniowym zmniejszamy na tej funkcji ciśnienie. Wszystkie funkcje są ok bo mają max 350 BAR oprócz podnoszenia pługa (ciśnienie to zbadałem niedawno ponieważ pękł mi główny wąż podczas podnoszenia pługa i sprawdziłem z ciekawości). Jeśli zawór główny steruje ciśnieniem pługa to i na opuszczaniu powinno być to samo ciśnienie a nie jest bo jest to 350 BAR. Nie chcę kręcić zaworem nie wiedząc co to za zawór i dlatego pytam o położenie tego głównego bo nie jestem do końca przekonany a są 2 możliwości. Na forum kiedyś pytałem który to jest ten zawór ale nie uzyskałem odp. i dlatego pytam ponownie :wink:
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej