wibako

Klepki gąsienicy-gwiazdy? O&K RH6 lc

Moderator: MARIO/MECALAC

Klepki gąsienicy-gwiazdy? O&K RH6 lc

Postprzez gorus » 06 Mar 2012 17:16

Marka i model maszyny: O&K RH6 lc
Rok produkcji: 1975

Witam, jak juz pisałem mam koparke O&K RH6 LC z 1975r, mój problem polega na tym ze przeskakuje na gwieździe, klepki mają 95cm bardzo szerokie, niektóre są bardzo luźne czy w tym może być problem czy to wina np, zuzytej gwiazdy? :woot: Pozdrawiam Kamil

gorus
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 10 Gru 2011 22:58

Maszyna: w trakcie zakupu


Reklama

simmet

Klepki gąsienicy-gwiazdy?

Postprzez manius » 06 Mar 2012 18:18

a naciągnąłeś gąsienicę?
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Król Julian

manius
Fachoperator

  • Posty: 1025
  • Rejestracja: 16 Maj 2010 12:18
  • Miejscowość: brzesko
  • Pochwały: 17

Maszyna: cat 442d ;)


Klepki gąsienicy-gwiazdy?

Postprzez korba71 » 06 Mar 2012 19:07

Przeskakujący łańcuch gasienicy -powodem moze byc zużycie zebów koła napedowego, albo tulei i czopów łancucha, albo jednego i drugiego, zwiekszyły sie odległosci miedzy trzpieniami łańcucha i zab zamiast trafic miedzy trzpienie trafia w sam trzpień i przeskakuje, jesli np przy rowerze chcesz kupic sobie nowy łancuch musisz kupic tez nowy uzebiony wolnobieg, bedzie sie dziac to samo, jezdziłem wielokrotnie starymi koparkami z luznymi klepkami i nic sie nie działo ewentualnie zle sie schodziły i urywało sruby, na luznych gaskach tez nigdy mi nie przeskakiwało, ale moze ty odkryłaś nowy wymiar luzu :mrgreen:

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Klepki gąsienicy-gwiazdy? O&K RH6 lc

Postprzez gorus » 11 Mar 2012 12:03

Czyli rozumiem gwiazdy napędzające do wymiany? a czopy łańcuchów się regeneruje czy nowy łańcuch?

gorus
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 10 Gru 2011 22:58

Maszyna: w trakcie zakupu


Klepki gąsienicy-gwiazdy? O&K RH6 lc

Postprzez korba71 » 11 Mar 2012 12:31

Z tego co wiem, raczej sie nie regeneruje, nie opłaci sie, nawet rolek nie polecają regenerować, sa nie trwałe, łańcuch trzeba wymienic razem z kołem napedowym, niebezpiecznie pracowac z uszkodzoną jazdą (kolego przyczyna może byc inna, niekoniecznie zużycie łańcucha, najlepiej jakbys jechał a ktos by tam zaglądnął)

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej