wibako

Liugong koparki gąsenicowe opinie?

Moderator: MARIO/MECALAC

Liugong koparki gąsenicowe opinie?

Postprzez wiśnia » 09 Kwi 2012 13:07

Przymierzam się do kupna nowej koparki gąsienicowej i zastanawiają mnie opinie o Liugongu.
obecnie dużo serwisów tej marki powstaje i mają dość niskie ceny
zastanawia mnie jednak jakość tych koparek i byłbym ciekaw opinii kogoś kto na nich pracował

wiśnia
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 08 Sie 2009 19:53
  • Miejscowość: wielkopolska

Reklama

simmet

Liugong koparki gąsenicowe opinie?

Postprzez BH RUDA » 17 Kwi 2012 20:28

viewtopic.php?f=19&t=15423&hilit=chi%C5%84skie+koparki

Temat co prawda dotyczy chińskich ładowarek, ale to Ci powinno kolego dać do myślenia...
Według mojej skromnej opinii radził bym Ci zakupić coś "normalnego", nawet jeśli ma 5-6 lat w tej cenie..
A co do serwisu chińczyków - to dziwne, po co powstają serwisy, przecież tam się nic nie naprawia, tylko wymienia całe podzespoły...
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 382
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Liugong koparki gąsenicowe opinie?

Postprzez mechanior » 18 Kwi 2012 23:23

nawet wymieniać nie ma kto, każdy serwis który się chwali że potrafi coś naprawiać w XCMG i LIU GONG szybko zmienia kwalifikacje na HSW lub inne marki... jak coś jest tanie to nie znaczy że naprawy też takie są, sprzęt serwisowy i diagnostyczny wymaga podobnych inwestycji - drobna podpowiedź: chińskich maszyn nie da się naprawiać chińskimi narzędziami...
LIU GONG nie jest jakąś podła marką, to chyba najstarsza taka firma w Chinach, mają tradycję i sukcesy jak nasza HSW
z tego co słyszałem ich koparki są niezłe
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Liugong koparki gąsenicowe opinie?

Postprzez IP » 18 Cze 2012 21:24

Liu Gongi -- ładowarka albo cheng gong czy jakoś tak ---mieliśmy 2 razy do czynienia ,, przyjechała w kontenerze i klient sam ją składał wezwał nas tylko raz bo mu układ hydrauliczny rozwalało -- ( pozamieniał zasilanie i powrót na jednym z obiegów) a tak poza tym silnik M11 cumminsa i maszyna śmigała az miło zrobiła chyba z 800 mth bez napraw i...pracuje nadal ale za naszą wschdnią granicą jedynie czego jej brakowało to magicznego CE a ze na zwirowni pracowała to w końcu ktoś poprosił o certyfikaty ... fakt bardzo głośna i niezbyt urodziwa ale swoje zadanie spełniała bez narzekań.

Z koparkami tez było podonie

Liu Gong posypał sie reduktor obrotu ,czesci zamienne niedostepne ( cały trzeba zamówić) ale took 40 dni czas
na szczescie był to reduktor Kawasaki i po małej modyfikacji został zamontowany reduktor od Hyundaia i maszyna dalej pracuje
Części do maszyn budowlanych.Naprawa serwis.
Hydraulika siłowa.Pompy hydrauliczne sprzedaż części i naprawa.Siłowniki,reduktory,zwolnice.
Kompletne podwozia gąsienicowe.

WWW.CZESCIMASZYN.EU
e-mail: BIURO@IPPARTS.PL
tel. 607 671 332
Image

Awatar użytkownika
IP
Operator

  • Posty: 224
  • Rejestracja: 18 Kwi 2009 11:13
  • Miejscowość: Hyundai Doosan Daewoo
  • Pochwały: 3

Liugong koparki gąsenicowe opinie?

Postprzez mechanior » 18 Cze 2012 22:24

jeśli to był reduktor Kawasaki to części bez problemu a i używka się znajdzie...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Liugong koparki gąsenicowe opinie?

Postprzez wiśnia » 21 Cze 2012 21:13

Od miesiąca jestem posiadaczem koparki gąsienicowej LIUGONG 915 D, (podobno drugiej tego typu w Polsce). Jak dotąd przepracowała 40 godzin i nie mam zastrzeżeń do jej pracy. Szybkość pracy i wydajność jest porównywalna z innymi maszynami popularnymi na naszym rynku. Posiadam kilka koparko ładowarek Cat, które robią średnio 1400 godzin na rok, ale cena gąsienicówki mnie poraziła i dlatego zdecydowałem się na zakup LIUGONGA. W ubiegłym roku kupiłem nowego cata 428 E i mam niestety zastrzeżenia co do jakości tego sprzętu. Wersje sprzed 10-ciu lat były lepsze, jakościowo lepiej wykonane.
Co do jakości LIUGONGA na razie nie mam zastrzeżeń, dopiero może za pół roku, kiedy maszyna już trochę popracuje będę mógł powiedzieć coś więcej na jej temat. Teraz jest wszystko OK

**
Koparka zrobiła dotąd 370 godzin i nadal chodzi bez zastrzeżeń. W tym samym czasie operator pracował też na nowej koparce JCB(kołowej o tych samych parametrach) i porównując jest wizualnie lepiej wykonana ale jeśli chodzi szybkość operator stwierdził że jest trochę wolniejsza od LIUGONG’a

wiśnia
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 08 Sie 2009 19:53
  • Miejscowość: wielkopolska

Liugong koparki gąsenicowe opinie?

Postprzez kujawy » 17 Lis 2012 09:57

Podobno dyrektorzy serwisu i pionu handlowego zostali zwolnieni bo głośno wypowiadali się n/t jakości maszyn Liugong po przejęciu fabryki HSW :D

kujawy
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 20 Gru 2007 13:01
  • Miejscowość: Jastkowice

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej