wibako

Zeppelin zm12 problem z silnikiem po remoncie...

Moderator: MARIO/MECALAC

Zeppelin zm12 problem z silnikiem po remoncie...

Postprzez art1809 » 13 Kwi 2012 23:06

Marka i model maszyny: Zeppelin zm12
Rok produkcji: 1991

Witam wszystkich.
Mam problem z moją maszyną otóż nie tak dawno zrobiony był w niej remont silnika. Ostatnio zauważyłem, że coś zaczęło klepać podczas jego pracy i gdy otwarłem wlew oleju to zaczęło mi go wyrzucać na zewnątrz, to samo z bagnetu. Wcześniej zauważyłem tylko minimalne wypryski z bagnetu ale teraz to się nasiliło i nie wiem czym to może być spowodowane i jeszcze ten dziwny metaliczny stukot. Nie wiem czy wcześniej nie zwróciłem na niego uwagi ale teraz wydaje się bardziej słyszalny. Zauważyłem też, że po odpaleniu jeszcze przez około 3-4sekundy świeci kontrolka oleju ale zaraz potem gaśnie i nie pojawia się w czasie pracy. Bardzo proszę o jakieś porady bo tak jak mówiłem silnik świeżo po remoncie może z 15-20 godzin pracy ma za sobą oczywiście bez większych obrotów i większego obciążenia. Co może być powodem takiego stanu rzeczy? Dodam jeszcze, że ubywa oleju ale myślałem, że dopiero się dociera i to dlatego. Silnik F4L913. Wymieniane były całę komplety cylindry,tłoki itp. wszystkie panewki, wał był praktycznie jak nowy dlatego nie ruszany, uszczelki,podkładki itp, głowice oddane do szlifu. :?: :?

art1809
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 14 Wrz 2010 12:41
  • Miejscowość: Małopolska

Reklama

simmet

Re: Zeppelin zm12 problem z silnikiem po remoncie...

Postprzez Spokojny` » 15 Kwi 2012 12:58

czesc kolego powiedz mi czy dobrze wyregulowałeś luz miedzy tłokiem a głowicą bo jak nie zrobiłes tego to tłok uderza ci w głowice luz najlepiej ustawic na grubość 1 mn
jak nie zrobiłes tego to ci opisze jak to dokładnie trzeba zrobić

Awatar użytkownika
Spokojny`
Młodszy operator

  • Posty: 167
  • Rejestracja: 11 Gru 2008 17:38
  • Miejscowość: LUBUSKIE

Re: Zeppelin zm12 problem z silnikiem po remoncie...

Postprzez art1809 » 15 Kwi 2012 21:44

Powiem tak, nie robiłem tego osobiście tylko robił to mechanik i na początku silnik pracował ładnie i cicho więc wydaje mi się, że chyba to ustawił. Nie ma go teraz właśnie bo wyjechał za granicę i nie mam mozliwości go zapytać. Zastanawiałem się czy to czasem nie sprawka zaworów może silnik się już trochę dotarł itrzeba je jeszcze raz wyregulować? Co o tym myślisz? No i zastanawia mnie jeszcze kwestia tego wyrzucania oleju jak otworzę korek wlewu. Czym to może być spowodowane? Wiem, że mechanik przy składaniu miał jakiś problem ze szpilką na jednej głowicy bo był gwint przekręcony czy coś i wkręcił ją na jakims specjalnym kleju. Może ona się popuściła albo była słabo dokręcona i poszła uszczelka pod głowicą? Czy jest taka możliwość i mógłoby to byc przyczyną takich objawów?

art1809
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 14 Wrz 2010 12:41
  • Miejscowość: Małopolska

Zeppelin zm12 problem z silnikiem po remoncie...

Postprzez mechanior » 15 Kwi 2012 23:54

wyrzucanie oleju to przedmuch przez uszkodzone pierścienie tłoków lub uszczelniacze zaworów... nadmierne ciśnienie w korpusie silnika może też być wynikiem źle ustawionych faz rozrządu... ale wbrew pozorom trudno to zepsuć
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Zeppelin zm12 problem z silnikiem po remoncie...

Postprzez art1809 » 16 Kwi 2012 20:28

Czyli robić coś z tym czy poprostu zostawić tak jak jest? Hmm ale to trochę dziwne bo tak jak pisałem wszystko jest nowe bo silnik po remoncie. A czy ewentualnie zatkana odma może dawać takie objawy? Nie sprawdzałem jej jeszcze ale zrobię to w najbliższym czasie.

art1809
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 14 Wrz 2010 12:41
  • Miejscowość: Małopolska

Zeppelin zm12 problem z silnikiem po remoncie...

Postprzez mechanior » 16 Kwi 2012 21:58

zatkana odma może być powodem takich objawów
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej