wibako

M815 B "puchnięcie" węży

Moderator: MARIO/MECALAC

M815 B "puchnięcie" węży

Postprzez master123 » 13 Maj 2012 17:36

Marka i model maszyny: Eder M 815 B
Rok produkcji: 1992

Witam
Zauważyłem niedawno, że węże przy zakuciach od podnoszenia głównego ramienia zaczynają delikatnie "puchnąć". Nie jest jakieś wielkie zgrubienie ale właściwie przy okuciach węże mają już ten sam obwód co okucie. Jako, że są to węże od podnoszenia głównego ramienia to trochę się obawiam, że jak któryś pęknie to może być niewesoło. Nie mam zamków hydraulicznych na siłownikach a obecnie dosyć często ustawiam studnie i wykonuję sporo prac załadunkowych i rozładunkowych a wokół pełno nieostrożnych pracowników...
Czy takie "puchnięcie" węży przy zakuciach to normalna sprawa i czy lepiej wymienić te węże czy czekać aż któryś się rozklekocze? Ramię pewnie dość szybko opadnie przy ewentualnym pęknięciu węża i boję się że komuś zrobi kuku ale może zbyt bardzo przeżywam te zgrubienia. Czekam na Wasze sugestie
Pozdrawiam
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Reklama

simmet

"puchnięcie" węży

Postprzez korba71 » 13 Maj 2012 17:59

Jak puchnie to już jest wypracowany, możesz sukcesywnie wymieniać, ale nie słyszałem zeby ktos wymieniał z tego powodu, miałem podobny przypadek waż był troszke napuchnięty i wilgotny przy okuciu po pewnym czasie pękł, krótki odcinek weza
4oplot 370barów płaciłem prawie trzy stówy, wiec koszt wymiany kilku odcinków to sporo, jak cos podnosze i przemieszczam wywalam wszystkich dopiero podchodza do korygowania np. przy osadzaniu studni, pamietaj nie posiadając zamków hydr. dzwigasz nielegalnie dzis juz o tym pisałem i ten temat jest dopiero do obgadania :wink:

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


"puchnięcie" węży

Postprzez master123 » 13 Maj 2012 19:11

legalnie, nielegalnie ale robić trzeba :D każda koparka i ta posiadająca zamki i nieposiadająca przenosi jakieś pierdoły nieraz na zawiesiach lub pasach. Wiadomo, że jakbym chciał wymienić wszystkie wątpliwe węże a parę jak nie parenaście takich odcinków starych węzy by się znalazło pewnie to musiałbym wydać niemałe pieniądze. Poczekam chyba jak pęknie a tak to podczas przemieszczania studni wszystkich wokół wykurze :D Podczas ustawiania studni nie sposób zrobić tak by pracownik nie był pod łyżką więc trochę kaskaderki jest. A macie jakieś doświadczenia z opadającym ramieniem po pęknięciu węża ? Szybko to opada ?
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


"puchnięcie" węży

Postprzez dawidg2 » 13 Maj 2012 19:26

zależy jak wielka dziura się zrobi w wężu, ale obojętnie jaka to taki strumień pójdzie że bedzie nieciekawie.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


"puchnięcie" węży

Postprzez korba71 » 13 Maj 2012 19:28

Jakoś nigdy mi nie pekł z zawieszonym ciężarem, zawsze przy nabieraniu (kopaniu) tu chyba wystepuja najwieksze przeciążenia, podnosisz raczej delikatnie i nie ma takich nagłych wahań cisnienia jak przy kopaniu ale to tylko moje zdanie pewnie koledzy maja inne doswiadczenia :D

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


"puchnięcie" węży

Postprzez kysa » 13 Maj 2012 19:37

Na głównym ramieniu masz dwa siłowniki i jak strzeli przewód z jednego siłownika, to drugi siłownik spowolni opadnięcie ramienia. Ja miałem wypadek, że wyrwało mi przewód z zakuwki, ale od tego drugiego ramienia, to ramię opadło w mgnieniu oko i łyżka uderzyła mi w kabinę :cry:

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


"puchnięcie" węży

Postprzez gogo0707 » 13 Maj 2012 19:41

Mi tez jeszcze żaden niepękł przy dzwiganiu cieżarów. Zawsze pekają przy kopaniu. Tam ruchy osprzętu są agresywniejsze i to dla tego chyba bo przy stawianiu ciężkich dennic zawsze sie łagodnie operuje ruchami.
"Od­po­wied­nia mo­tywac­ja po­par­ta pochwałą uskrzydla "
http://www.telnow.pl

gogo0707
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 23 Cze 2011 15:22
  • Miejscowość: Bierawa
  • Pochwały: 10

Maszyna: JCB4CX
CAT M315D

Firma: Telnow


"puchnięcie" węży

Postprzez mechanior » 27 Maj 2012 15:18

dźwiganie koparką jakichkolwiek ładunków jest niedozwolone... taka maszyna nie podlega UDT więc nie może służyć jako dźwig ale przepisy nie są dokładne przez co wiele zależy od interpretacji...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej