wibako

Samsung 222MX "dławi" sie podczas pracy

Moderator: MARIO/MECALAC

Samsung 222MX "dławi" sie podczas pracy

Postprzez Darek L. » 08 Cze 2012 18:00

Marka i model maszyny: SAMSUNG 222 MX
Rok produkcji: 1997

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Mam problem z koparką samsung 222 mx. Silnik cummins 6 cyl. 149 km, pompa hydrauliczna kawasaki k3V 112 dt. Postaram się dokładnie opisać usterkę. Koparka ma problemy podczas pracy "na sucho" tj. bez obciążenia. Silnik się dusi. Przykład: Obroty 1800, podnoszę ramię i dojdzie do jakichś 2/3 wysokości i zgaśnie. Dzieję się tak z wszystkimi funkcjami, łącznie z jazdą. Problem nie występuje podczas pracy koparki pod obciążeniem, bez problemu podnosi pełną łyżkę na pełnym wysięgu, nie dławi jej podczas skrajnej pracy siłowników nawet na obrotach 1000 (spadają wtedy do 800) Nie ma też znaczenia czy przełącznik pracy koparki jest na AUTO czy NA MANUAL. Teraz napiszę co już sprawdziłem: Wymiana wszystkich filtrów, nowa pompka paliwowa, nowe przewody paliwowe, pompa wtryskowa po regeneracji w serwisie Bosch (była już w trochę kiepskiej formie) sprawdzone wtryskiwacze. Ciśnienie na cylindrach 29-30 bar, ciśnienie doładowania ok. Pompe hydrauliczną zdemontowałem, zawieziona do serwisu, nie wykazała żadnych nieprawidłowości (Serwis znajduje się w Tychach, nie pamiętam nazwy...) Wysokie ciśnienia ok, ustawione na wszystkich funkcjach około 310 bar. Ciśnienie na pompce sterowania 42 bar. Po wszystkich pomiarach znalazłem jedną anomalię; Ciśnienie na wysterowaniu wydajności pomp po odpaleniu koparki ma 30 bar, natomiast po załączeniu jakiejkolwiek funkcji spada od razu prawie do zera... Mam drugą dokładnie taką samą koparkę i podczas pomiaru ciśnień w tych samych miejscach (tj na sterowaniu wydajności pomp) ciśnienie ma również 30 bar, Podczas pracy ma około 20 bar i spada proporcjonalnie do obciążenia koparki. Spada do około 3-5 bar dopiero po zablokowaniu siłowników w skrajne położenie. Ciśnienie sterowania pomp jest pobierane w tych koparkach z rozdzielacza. Czy jest ktoś, kto może mi pomóc??? Próbuję to rozgryźć już od kilku miesięcy i brakuje mi pomysłów. Dziękuję za przeczytanie i z góry dziękuję za każdą pomoc. Pozdrawiam.

Darek L.
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 Cze 2012 17:06
  • Miejscowość: Żory

Maszyna: SAMSUNG 222 MX


Reklama

simmet

Samsung 222MX "dławi" sie podczas pracy

Postprzez gogo0707 » 08 Cze 2012 18:22

Kolego tu masz linka jakby to była pompa hydrauliczna w twojej koparce zepsuta. www.kopaczka.pl/viewtopic.php?f=37&t=18583 :wink:
Ostatnio edytowany przez gogo0707, 08 Cze 2012 18:25, edytowano w sumie 1 raz
"Od­po­wied­nia mo­tywac­ja po­par­ta pochwałą uskrzydla "
http://www.telnow.pl

gogo0707
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 23 Cze 2011 15:22
  • Miejscowość: Bierawa
  • Pochwały: 10

Maszyna: JCB4CX
CAT M315D

Firma: Telnow


Samsung 222MX "dławi" sie podczas pracy

Postprzez korba71 » 08 Cze 2012 18:25

Warto podac nazwe miejscowosci, mechanicy z forum czesto sie przemieszczają i niekiedy czytam ze umawiają sie na wizyty, twoja usterka jest pewnie skomplikowana i przez forum ciezko bedzie zdiagnozować, jest tu kilku dobrych fachowców pewnie wieczorem jakis sie odezwie.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Samsung 222MX "dławi" sie podczas pracy

Postprzez Darek L. » 08 Cze 2012 18:44

Dziekuję za zainhteresowanie.Kolego GOGO 0707,to nie wina pompy,była sprawdzana w serwisie i ustawiana na stole.Czekam na dalsze podpowiedzi,Pozdrawiam!

Darek L.
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 Cze 2012 17:06
  • Miejscowość: Żory

Maszyna: SAMSUNG 222 MX


Samsung 222MX "dławi" sie podczas pracy

Postprzez gogo0707 » 08 Cze 2012 20:13

A zaworek przelewowy przy pompie albo w rozdzielaczu? Poczekaj jakis magik koparkowy na pewno się do Ciebie odezwie jak dostrzeże twój temat. Musisz uzbroić się w cierpliwość.
Co do tej pompy to dałem ciała bo nie przeczytałem twojego tematu do końca bo się duzo rozpisałeś i nie chciało mi się czytać :mrgreen:
"Od­po­wied­nia mo­tywac­ja po­par­ta pochwałą uskrzydla "
http://www.telnow.pl

gogo0707
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 23 Cze 2011 15:22
  • Miejscowość: Bierawa
  • Pochwały: 10

Maszyna: JCB4CX
CAT M315D

Firma: Telnow


Samsung 222MX "dławi" sie podczas pracy

Postprzez mechanior » 08 Cze 2012 22:24

kto ci robił tą pompę? trzeba ustawić ciśnienie sterowania, niestety nie mam pojęcie gdzie w twojej maszynie znajduje się odpowiedni zawór...
twierdzenie ze pompa została wyregulowana "na stole" jest troszkę niezgodne z rzeczywistością, niektóre wymagają regulacji w układzie w którym pracują czyli na maszynie...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Samsung 222MX "dławi" sie podczas pracy

Postprzez Darek L. » 09 Cze 2012 07:53

Dziękuję za odzew!Pompa była sprawdzana w Tychach,zakład D.Drozdek ul.Paprocańska 165.Trochę źle się wyraziłem,pompa była sprawdzana,ale nie przestawiane były jej nastawienia.Według serwisanta nie było potrzeby,okazała sie sprawna i poprawnie wyregulowana.Ciśnienie sterowania można zwiększyć na całym układzie niskiego ciśnienia poprzez przykręcenie zaworu na pompce.Zwiększyłem je na chwilę do najpierw 50 bar,później do 55 bar (z ustawionych 42) i nic to nie zmieniło...Ciśnienie na wężykach idących do sterowania wychyłami kołysek nadal spadało prawie do zera po załączeniu każdej funkcji.Czy istnieje regulacja ciśnienia sterowania wychyłem kołysek?Jeśli jest,to gdzie jej szukać? Może ma Pan jeszcze jakieś podpowiedzi?Pozdrawiam,Darek

Darek L.
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 Cze 2012 17:06
  • Miejscowość: Żory

Maszyna: SAMSUNG 222 MX


Samsung 222MX "dławi" sie podczas pracy

Postprzez mechanior » 09 Cze 2012 11:56

no właśnie ciśnienie sterujące to nie to samo co ciśnienie sterowania pompy, musi być gdzieś regulacja układu zmieniającego wydajność pomp, różnie to jest, niektóre mają dodatkowe zawory a niektóre są sterowane rozdzielaczem, być może twoja maszyna posiada jakiegoś bliźniaka z innej bardziej popularnej marki np VOLVO czy DOOSAN, może ktoś znający rozwiązania z tych maszyn ci pomoże...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Samsung 222MX "dławi" sie podczas pracy

Postprzez peckiel » 09 Cze 2012 12:32

Może mało pomogę w temacie, ale u mnie w JCB JS220 jest taka sama pompa Kawasaki K3V112DT. Może jakiś fachowiec od tych maszyn ci pomoże?
Proponuję ci zadzwonić do tego Pana i umówić się: 695-934-126 Marcin Mostowik, serwis maszyn budowlanych, Łączany
Nie robię nikomu tutaj reklamy tylko wiem, że to jest dobry fachowiec od pomp hydraulicznych.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: Samsung 222MX "dławi" sie podczas pracy

Postprzez Darek L. » 09 Cze 2012 18:34

No własnie poszukuję miejsca w którym znajduje się regulacja ciśnienia sterowania wychyłem pomp.Węże do sterowania przychodzą z rozdzielacza.Niestety nie ma tam żadnych regulacji...Bardzo podobnie jest w maszynach Hyundai,starszych Volvo(nie wiem czy w nowszych też...) i Case.Może ktoś z Was miał do czynienia z takim rodzajem sterowania?

Darek L.
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 Cze 2012 17:06
  • Miejscowość: Żory

Maszyna: SAMSUNG 222 MX


Re: Samsung 222MX "dławi" sie podczas pracy

Postprzez IP » 11 Cze 2012 12:29

Chetnie pomożemy
tym bardziej ze akurat w Zorach przez nastepne 2 dni bedziemy objawy
i tak za mechaniorem nie mylcie pojęc i tak na przyszłość nie da sie na stole idealnie ustawić pompy trzeba to też na maszynie skorygować ---- każda maszyna ma inną moc silnika, inny sposób sterowania pompą.
Części do maszyn budowlanych.Naprawa serwis.
Hydraulika siłowa.Pompy hydrauliczne sprzedaż części i naprawa.Siłowniki,reduktory,zwolnice.
Kompletne podwozia gąsienicowe.

WWW.CZESCIMASZYN.EU
e-mail: BIURO@IPPARTS.PL
tel. 607 671 332
Image

Awatar użytkownika
IP
Operator

  • Posty: 224
  • Rejestracja: 18 Kwi 2009 11:13
  • Miejscowość: Hyundai Doosan Daewoo
  • Pochwały: 3

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej