wibako

O&K MH5 odpalanie koparki wyświetla się kod 16

Moderator: MARIO/MECALAC

O&K MH5 odpalanie koparki wyświetla się kod 16

Postprzez mariusz100976 » 24 Lip 2012 23:05

Marka i model maszyny: O&K MH5 compact
Rok produkcji: 1997

pracowałem na koparce zgasiłem i już nie zapaliła
wyświetla się kod 16
proszę o pomoc
co mam zrobić?

mariusz100976
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 24 Lip 2012 22:29
  • Miejscowość: Oleśnica

Maszyna: O&K MH5 COMPACT


Reklama

simmet

O&K MH5 compact nie moę jej odpalić

Postprzez peter5on » 25 Lip 2012 19:12

Na zapłon i wdusic 5 razy kierunek w lewo i 5 razy kierunek w prawo lub odwrotnie. Nie gwarantuje tego ale miałem twoj problem bo sam zablokowałem niechcący kodem, był na to sposób z bezpiecznikami bo nie wiedziałem wtedy o tych kierunkach, brałem na zapłon i wyciągałem bezpiecznik po którym normalnie dalo rade odpalić wejsc o opcje i ustawić brak kodu przy odpalaniu. Miałem nieciekawe dreszcze gdy ją zablokowałem więc rozumiem cie kolego.

Awatar użytkownika
peter5on
Młodszy operator

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 14 Gru 2009 22:39
  • Miejscowość: Lublin
  • Pochwały: 3

Maszyna: Komatsu 240


O&K MH5 odpalanie koparki wyświetla się kod 16

Postprzez rado735 » 27 Lip 2012 22:37

napiszesz mi jak wejść w opcję i wyłączyć ten bzdurny kod?

rado735
Operator

  • Posty: 363
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


Re: O&K MH5 odpalanie koparki wyświetla się kod 16

Postprzez peter5on » 28 Lip 2012 17:42

Jeżeli już na wyświetlaczu się wyświetla kod 16 to jest nanic, właśnie jest problem bo już dokładnie nie pamiętam. Wiem że jak się bierze na zapłon i klika kilka razy przycisk service to w końcu pokazuję się napis CODE Y/N i wtedy kierunkami zmieniamy YES albo NO, potwierdzało się wtedy chyba przyciskiem display. Niestety już od roku nie pracuje na okejce ale jakbym siadł za sterami to bym ogarnął. Pewnie nikt nie wie nawet jak godzinę w zegarku zmienić :D he he no niestety tam to wszystko jest upośledzone i zamotane. Generalnie jak już pokazuje się napis CODE Y/N to wyłączyć zapłon kluczykiem i na nowo przekręcić nic nie klikać nawet ja tak robiłem.

Jak mnie zalały siódme poty po zablokowaniu to modziłem z bezpiecznikami pod wyświetlaczem, zrobiłem coś w stylu przekręciłem na zapłon wyjąłem i wsadziłem bezpiecznik. Któryś z 3 pierwszych bezpieczników od strony przedniej szyby. Potem szybko w opcje i ustawienie kodu na "NO" i już wszystko było cacy. :faja: nawet serwisant okejek nie wiedział o takim myku.

Godzinę przestawiamy klikając display na zapłonie bez odpalania koparki aż zacznie mrugać zegar potem strzałkami od kierunkowskazów przestawiamy godzinę klikamy display i mamy minuty i tak samo, dalej jak się kliknie display to pokaże wersje oprogramowania komputerka.

Ale to wszystko zamotane :P

Sklep jest tam :twisted:

Awatar użytkownika
peter5on
Młodszy operator

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 14 Gru 2009 22:39
  • Miejscowość: Lublin
  • Pochwały: 3

Maszyna: Komatsu 240


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej