wibako

Zanikające ruchy

Moderator: MARIO/MECALAC

Zanikające ruchy

Postprzez PawcioXXX » 11 Wrz 2012 20:34

Marka i model maszyny: O&K mh plus
Rok produkcji: 1992

Witam wszystkich na forum,
mam mały problem z moją koparką gdyż zanikają mi ruchy ramienia zwłaszcza po rozgrzaniu maszyny. Gdy wykonuję pracę ramieniem pod obciążeniem ruch staje się coraz wolniejszy i w momencie gdy dosłownie na sekundę puszczę sterowniki i zacznę pracę - wraca wszystko do normy. Przypadłość ta jest nieregularna jak jej odbije, raz częściej, raz rzadziej. Tak poza tym jest wszystko w porządku, maszyna dobrze szybko kopie, jazda jest silna i szybka. PMS jest sprawny, na komputerku pali się zielona dioda, koparka reaguje na ruchy pokrętła na konsoli, pompa główna i obrotu jest po regeneracji, ostatnio też wymieniłem pompę sterowania (tą przy silniku, koło rozrusznika – silnik Deutz 4- cylindrowy, bez turba, chłodzony powietrzem). Próbowałem też regulować wydajność pompy głównej, ale nic to nie dało i wróciłem do starych ustawień. Może ktoś z Was miał taki problem i może mi podpowiedzieć gdzie jeszcze można zaglądać.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

PawcioXXX
Pomocnik operatora

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 07 Lut 2011 21:08
  • Miejscowość: podlaskie

Reklama

simmet

Zanikające ruchy

Postprzez peckiel » 11 Wrz 2012 20:40

A jak silnik pracuje jak ruchy ci zanikają? Wszystko w porządku czy spada z obrotów? Nie dymi? Pompę sterowania z jakiego powodu wymieniałeś?
Czy po wstawieniu nowej pompy serwa regulowałeś maszynę? Nie wiem jak jest w O&K, ale mi się wydaje, że po wymianie pompki na nową należy dokonać regulacji ciśnienia tejże pompki na maszynie pracującej.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej