wibako

Wjazd na niskopodwoziówkę - z czego najazdy?

Moderator: MARIO/MECALAC

Wjazd na niskopodwoziówkę - z czego najazdy?

Postprzez prezesss89 » 11 Gru 2012 00:48

Marka i model maszyny: Km- 251

Witam, mam pytanie do doświadczonych operatorów tych i innych koparek. A mianowicie chodzi o to że posiadam niskopodwoziówkę Ptn-8 do transportu i dorabiam do niej najazdy bo stare były już tak pogięte i słabe ze strach było na nich wjeżdżać więc zrobiłem masywne składane z podporą w planach jeszcze hydraulika do składania jest i wszystko idzie dobrze jednak mam dylemat z czego zrobić powierzchnie do wjeżdżania w starych miałem bale drewniane i poprzeczki co jakieś pół metra i niby nie było najgorzej tylko jedni mi mówią żeby poprzeczki były na drewnie drudzy żeby poprzeczki zrobić wżłobione w drewno i ze po drewnie się wjeżdża bo po metalu się gąsienica ślizga, znowu słyszałem żeby odpuścić sobie wypełnienie z bali tylko na wierzch dać blachę ryflowaną i do tego co jakieś 40cm dać poprzeczki z drutu. I sam już nie wiem jak będzie lepiej. Dodam jeszcze że niskopodwoziówka ma 85cm wysokości a ja zrobiłem najazdy 3,5m dzielone na 2 i 1,5 metra i na łączeniu podpora, materiał to ceownik hutniczy 60mm. Maszyny co będą wjeżdżać po tym to Km-251 i Dt-75. Więc mam pytanie do operatorów koparek z czego zrobić powierzchnię do wjeżdżania aby było jak najbezpieczniej i najwygodniej?

prezesss89
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 06 Kwi 2011 22:49

Maszyna: JCB 406 DT-75


Reklama

simmet

Wjazd na niskopodwoziówkę - z czego najazdy?

Postprzez wujek616 » 11 Gru 2012 10:31

ja mam zrobioną podłogę jak i najazdy z desek akacjowych o grubości 5 cm jest to bardzo solidne i trwałe rozwiązanie bo akacja jest bardzo twarda i co ważne nie zgnije przez dłuugie lata :mrgreen: postaram się znaleźć jakies zdjęcia i wrzucić żebyś miał pogląd
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Wjazd na niskopodwoziówkę - z czego najazdy?

Postprzez bastekwa » 11 Gru 2012 17:49

kolego zwykłe deski 5cm przykręć i jazda.na metalowych nie wjedziesz bo się ślizga wtedy musisz po długości dwie sobie wrzucić i wjedziesz a tak to masakra no chyba że łyżką sobie pomożesz ale jak zdrowa km to bez wciągania idzie.
http://xat.com/Kopaczka
Nie lejemy wody tylko PIWO Zapraszamy.
zapoznałem się z tematem P.I.W.K.O.

Awatar użytkownika
bastekwa
Fachoperator

  • Posty: 564
  • Rejestracja: 28 Gru 2008 17:34
  • Miejscowość: Nakło nad Notecią
  • Pochwały: 19

Maszyna: zbyt długa lista

Firma: made in


Wjazd na niskopodwoziówkę - z czego najazdy?

Postprzez prezesss89 » 11 Gru 2012 20:01

Tak mi się zdawało ze po drewnie będzie lepiej ale wolałem się upewnić niż narobić się a później się męczyć. Mam już pospawane masywne najazdy z podporami składane i mam bale dębowe właśnie 5cm grubości to je po wsuwam tak żeby wystawały jakiś centymetr nad metalowe ceowniki i powinno być dobrze. Zrobię fotki jak już skończę i tu wrzucę jednak to trochę potrwa bo robię to wolnymi chwilami po pracy.

prezesss89
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 06 Kwi 2011 22:49

Maszyna: JCB 406 DT-75


Wjazd na niskopodwoziówkę - z czego najazdy?

Postprzez bastekwa » 11 Gru 2012 21:10

kolego dębowe to dobre bo twarde nie zgniją ale są za ślizgie wiem to z doświadczenia najlepsze są sosnowe pomalowane dwa razy olejem przepalonym i jest git.ja miałem nawet jesionowe na podlodze to prawie maszyne zgubiłem i dobiłem po długości dwie sosnowe i jest super.kolego będziesz ciągał zestaw samochodem czy ciągnikiem???
http://xat.com/Kopaczka
Nie lejemy wody tylko PIWO Zapraszamy.
zapoznałem się z tematem P.I.W.K.O.

Awatar użytkownika
bastekwa
Fachoperator

  • Posty: 564
  • Rejestracja: 28 Gru 2008 17:34
  • Miejscowość: Nakło nad Notecią
  • Pochwały: 19

Maszyna: zbyt długa lista

Firma: made in


Wjazd na niskopodwoziówkę - z czego najazdy?

Postprzez korba71 » 11 Gru 2012 22:04

Mielismy w starej podczołgówce aluminiowe najazdy, były krótkie ale miały fajne wystepy i nic sie nie slizgało, ale sie ugięły i, pokrzywiły i była kicha, szefo kupił nowa podczołgówke z najazdami hydr. obite sa debowymi deskami - latem bajer, zima kiepsko, paru chłopaków sie juz zsunęło, kolega spadł i złamał jeden najazd, sadze ze bardziej miekkie drewno moze sie szybciej zużyje ale bedzie wieksza przyczepnosc, może jak piszecie przyspawać co pół metra pret żebrowany, to dobry pomysł na zime, podparcie koniecznie w miejscu składania i dwie podpory wysuwane na koncu platformy koniecznie z szerokimi podstawami nasze sie wbijają w ziemie i wzmacniany solidny poczatek najazdu, wjezdzałem w takich miejscach na najazdy ze naprawde polecam wzmocnić samą koncówke najazdu, w naszej podczołgówce sa takie boczne wysuwane elementy na których kładzie sie deski i mozna poszerzyć platforme, zatarły sie i zepsuły a szkoda fajna sprawa to była, wjezdzałem pare razy bez podpór tylnych i najazdów tylne koła z konia były ponad metr nad ziemia, chyba juz nic mnie nie zdziwi.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Wjazd na niskopodwoziówkę - z czego najazdy?

Postprzez prezesss89 » 12 Gru 2012 01:03

Może i faktycznie drewno drewnu nie równe i dąb może być za twardy, sosny też trochę mam to pójdzie sosna.

Niskopodwoziówkę ciągamy różnie jest to dokładniej przyczepa niskopodwoziowa czyli ma z przodu oś skrętną i ciągamy ją niekiedy ciągnikiem rolniczym a niekiedy starem 200 więc z prędkością szału nie ma no ale od czegoś trzeba zacząć kiedyś się może firma dorobi coś lepszego :-)
Kiedyś też nam jak wciągaliśmy się Km-251 na nią to przód cały podwoziówki oderwał się dobre pół metra od ziemi

prezesss89
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 06 Kwi 2011 22:49

Maszyna: JCB 406 DT-75


Wjazd na niskopodwoziówkę - z czego najazdy?

Postprzez bastekwa » 12 Gru 2012 18:24

km to pół biedy ja woże na przyczepie niskopodwoziowej zrembu 8t koparki waryński k-415 ma ona 12t to się dopiero podrywa do góry ale się jeździ
http://xat.com/Kopaczka
Nie lejemy wody tylko PIWO Zapraszamy.
zapoznałem się z tematem P.I.W.K.O.

Awatar użytkownika
bastekwa
Fachoperator

  • Posty: 564
  • Rejestracja: 28 Gru 2008 17:34
  • Miejscowość: Nakło nad Notecią
  • Pochwały: 19

Maszyna: zbyt długa lista

Firma: made in


Wjazd na niskopodwoziówkę - z czego najazdy?

Postprzez peckiel » 12 Gru 2012 19:30

Tak jak któryś z was pisał wcześniej. Mam jesionowe deski 5cm na całej podłodze w naczepie niskopodwoziowej. Twarde jak cholera, a maszyna się ślizga jak na lodowisku. Najazdy mam pokryte blachą ryflowaną - kolejna ślizgawka. Polecam przyspawanie prętów żebrowanych. Przyspawaliśmy z bratem i jest lux. Jak zjeżdżasz nie ma poślizgu jak wjeżdżasz ładnie ciągnie.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Wjazd na niskopodwoziówkę - z czego najazdy?

Postprzez prezesss89 » 21 Gru 2012 01:41

Jak tu wstawić fotki? Bo już zrobiłem i porobiłem fotki.

prezesss89
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 06 Kwi 2011 22:49

Maszyna: JCB 406 DT-75


Wjazd na niskopodwoziówkę - z czego najazdy?

Postprzez peckiel » 21 Gru 2012 09:48

prezesss89 bierzesz na dole tematu "odpowiedź" i tam później masz opcję dodaj załączniki.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Wjazd na niskopodwoziówkę - z czego najazdy?

Postprzez korba71 » 22 Gru 2012 16:07

Ale tam sa ograniczenia rozmiaru, lepiej korzystac z fotosika i tam dodawac zdjecia i podrzucać linki

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Wjazd na niskopodwoziówkę - z czego najazdy?

Postprzez prezesss89 » 22 Gru 2012 23:36

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/478 ... a2eb5.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/26b ... 80fcb.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c74 ... 074f0.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/50e ... 4cd63.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/094 ... 71e24.html

Wyżej linki do zdjęć, chyba przegiąłem z wytrzymałością bo strasznie ciężkie, macie jakieś pomysły z czego wziąść taką ręczną pompkę hydrauliczną bo myślę teraz nad hydrauliką do składania bo jaja popuchną jak je tak ręcznie będę składać. A tak po za tym to co powiecie o nich? Powinny być dobre drewno (sosna) wystaje 1,5-2.0 cm nad metal.

prezesss89
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 06 Kwi 2011 22:49

Maszyna: JCB 406 DT-75


Wjazd na niskopodwoziówkę - z czego najazdy?

Postprzez peckiel » 23 Gru 2012 10:35

Ogólnie ładnie twoja robota wygląda. Miałem podobne w polskiej przyczepie POM Śrem. 12 ton wytrzymywały śmiało tylko inne podstawki miałem. Takie jakby koziołki. Co do pompki ja kombinowałem od windy samozaładowczej. Słyszałem także o zastosowaniu pompek od podnoszenia kabiny z auta ciężarowego po jednej na jeden najazd.
Jeżeli miałbyś ciągać ciągnikiem to możesz podłączyć pod hydraulikę traktora i z niego sterować.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Wjazd na niskopodwoziówkę - z czego najazdy?

Postprzez wujek616 » 23 Gru 2012 11:12

oby miały taką wytrzymałość jaką sobie założyłeś przy ich budowie :D według mnie ceownik 60mm to trochę za słaby, a i mam też drobne zastrzeżenia do tego jak są zamocowane deski... z tego co widzę to chyba żeby wymienić deski to musisz rozcinać ramkę... nie lepiej było zrobić przykręcane w poprzek i krótkie deski niż wzdłużnie? Ja mam tak zrobione, i jak widać na jednym zdj. jest złamana deska i wystarczy odkr. dwie śruby i wymienić a nie rozcinać i potem spawać.
Image
Image
Image
a co do hydrauliki to czemu chcesz pompę ręczna? nie masz hydrauliki w ciągniku czy Starze?
jak już się upierasz przy ręcznej pompie to może coś takiego http://xarchiwum.pl/pompa-wywrotu-reczn ... 36059.html takie pompy były kiedyś montowane w przyczepach rolniczych do wywrotu
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Re: Wjazd na niskopodwoziówkę - z czego najazdy?

Postprzez prezesss89 » 23 Gru 2012 13:47

peckiel napisał(a):Jeżeli miałbyś ciągać ciągnikiem to możesz podłączyć pod hydraulikę traktora i z niego sterować.

Nie chciał bym mieszać oleju ponieważ w starze i w ciągniku jest inny. A kiedyś wjeżdźaliśmy po naczepie właśnie z takimi z pompką ręczną wydaje mi się być to lepszym rozwiązaniem.

prezesss89
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 06 Kwi 2011 22:49

Maszyna: JCB 406 DT-75


Re: Wjazd na niskopodwoziówkę - z czego najazdy?

Postprzez prezesss89 » 23 Gru 2012 13:57

wujek616 napisał(a):ceownik 60mm to trochę za słaby, a i mam też drobne zastrzeżenia do tego jak są zamocowane deski... z tego co widzę to chyba żeby wymienić deski to musisz rozcinać ramkę...

Z ceownika 6 miałem zrobione stare były bez podpory i nie składane i ileś tam lat wytrzymały to myślę że jak te mają jeszcze podporę to są mocniejsze to dadzą radę a i tak niskopodwoziówka ma tylko 8 ton ładowności to tez nie można za bardzo zaszaleć z ładunkiem więc myślę że spokojnie starczą. A deski to tak trzeba rozcinać i spawać ale mam tu grube bale dane to powinny parę lat wytrzymać a raz na parę lat to się i rozetnie i pospawa. A bale dałem wzdłużnie ponieważ poprawiają wytrzymałość.

prezesss89
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 06 Kwi 2011 22:49

Maszyna: JCB 406 DT-75


Wjazd na niskopodwoziówkę - z czego najazdy?

Postprzez wujek616 » 23 Gru 2012 14:25

pisałeś że będziesz woził DT-75 a gąsienice DT-a strasznie dziurawią... sam zobacz jak wyglądają moje najazdy po ok 3 latach wjeżdżania i zjeżdżania DT-em... a ja mam deski akacjowe czyli bardzo twarde drewno a wcześniej też miałem sosnowe i niszczały w oczach, ale jak będziesz dbał i konserwował to trochę posłużą :D , A sam pewnie wiesz jak to jest z tą ładownością że masz w dowodzie 8t. a nieraz trzeba przewieźć coś cięższego i wtedy trzeba kombinować, odpierać żeby się nie zgięło :woot: :mrgreen: moja ma 10t w dowodzie bo tyle max wyliczyli z nośności opon bo moja przyczepa to samoróbka ale jest na tyle solidna że spokojnie 15 może dźwigać (przetestowane) :mrgreen:
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Wjazd na niskopodwoziówkę - z czego najazdy?

Postprzez peckiel » 23 Gru 2012 14:27

wujek616 jak na samoróbkę to ładnie wygląda. Nie dało się na bliźniaku z tyłu zrobić?
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Wjazd na niskopodwoziówkę - z czego najazdy?

Postprzez wujek616 » 23 Gru 2012 15:13

peckiel, z tyłu są osie od przyczepy 4,5t autosan, teraz są założone koła 10.75-15,3 12PR (z tym że te 12 warstw płócien to w rzeczywistości tylko 4... :crazy: policzyłem jak opona wybuchła podczas transportu :woot: ) ale zamierzam założyć na te felgi takie opony http://www.allegromat.pl/aukcja127233
24 PR :mrgreen: i podejrzewam że na długi czas o nich zapomnę :faja:
Bliźniaków nie założę bo się nie zmieszczą... resory będą przeszkadzać
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej